Po pustení plynu sa dusí motor

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

otto321
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.08.2016 11:42
Zdieľať na Facebook

Po pustení plynu sa dusí motor

Príspevok od používateľa otto321 »

Dobrý deň

Píšem sem, lebo si už neviem ako poradiť, nikto mi nevie pomoct, a som už prehladal snáť celý net, ale nic. Jedná sa o Transportér 2007 2,5 tdi kod mot. BLJ 120kw. Mám taký problém, že po pustení plynu a padajúcími otáčkami, mi auto sa začne dusit, ako som sledoval na mieste motor po vytočení a následne ako padajú otáčky od 2000 otáčok mi stiahne hadičku čo mi ide s turba do chladiča turba, ako keby sa tam tvoril vaakum a vydáva to ako taký dunivý zvuk, ako ked na autobuse pán šofér zapne motorovú brzdu. Turbo-EGR-Skrtiaca klapka je už vymenená a nič nepomohlo, jedine ak odpojím škrtiacu klapku to prestane robit, ale vtedy mi svieti kontrolka motora a bliká žhavenie a pri vypnutí motora mi to zatrase ako starý traktor, takže to nie je riešenie. Diagnostika auta nič nepíše, okrem odpojenia škrtiacej klapky.

Nemáte náhodou nejaké nápadi, alebo ste sa stým už nestretli?

Ďakujem za odpovede.
pidizvi
Príspevky: 3412
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

asi to je prilis uskrtene na klapke.
Klapku si uz menil, robil si nastavenie klapky ci len vymena? Spravil by som nastavenie klapky, nech RJ vie, ze tam je nova. Seriozna diagnostika neexistuje aby to nevedela odladit.
otto321
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.08.2016 11:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa otto321 »

No pytal som sa na mechanika ci by to nemohlo byt, on mi odpovedal, ze to nie je benzin a zevraj to netreba nastavovat. Tak ja sa v tom nevyznam tak som s tym suhlasil. Takze by to bolo potrebne nastavit?.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní