poistenie mobility

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

miso.eu napísal:
seven549 napísal:daj si to auto radsej poriadne skontrolovat.za 200 eura musi byt schopne jazdit.ma to 10 rokov a ak ma cez 200 000km tak tam sa uz moze porucat aj taky alternator.koli oprave za 60 eura stracat cas s riesenim problemu v zahranici.znameho pripad.na polovici cesty odvisol.v tedy ti bude odtahovka nanic ked si este len na pol cesty napr k moru.stratis aj 2 dni kym sa tam autobusom dotrepes.ja mam pojistku taku ze mam doma 2 ludi co maju auta stavane na tahanie prepravnika su schopny okamzite aj o 2 rano vziat auto prepravnik nalozit moje druhe auto a prist.auta sa vymenia a pokracujeme dalej.samozrejme ze vsetko je tyzden vopred dohodnute kedy startujem a aby boli pripraveny ze mozno budem volat.
Ale my ostatni plebs sa s Tebou nemozme porovnavat. Ake odporucas riesenie, ked na nas necaka majitel servisu a s nim dalsich 5 mechanikov? Akurat som dokosil zahradu, ale predpokladam, ze dnes Tvojmu osobnemu zahradnikovi zvonil telefon, je tak?
taka starost mi uz davnejsie odpadla na kosenie mam robota bosch indigo.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Je tam celkom diera na trhu.
Neexstuje ziadna rozumna ponuka asistencnej sluzby - to, co sa predava je odpad s tolkymi vynimkami, ze je to v praxi nepouzitelne.

Ja by som bral rozumnu poistku - povedzme do 100 € rocne a k tomu odtah v ramci EU za nejaky fixny poplatok - povedzme 500 € v pripade problemu.

Pokial viem, ziadna takato sluzba neexistuje.

Ak ano, opravte ma, rad sa stamen zakaznikom.


BTW - navod pre miestnych autickarov, ktori maju odtahovky.. Nechce si takto privyrobit?
Vyska poplatku by sa mohla odstupnovat podla veku a znacky auta.
Myslim, ze zaujemcovia by sa nasli..
michalmucha
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 04.08.2015 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalmucha »

tiez mam pocit, ze nejestvuje. Ja som na to nadaval asi to je dva roky dozadu. Sme boli v chorvatsku a prosim pekne na dialnici auto mi vypovedalo. Jedine na co mi bolo poistenie dobre bolo, ze mi dali info, cislo na odtahovku. Inak nist. Platil som to z vlastneho vrecka. Musel som tam zostat o tyzden dlhsie kedze chorvati nemali diely. No cele na nic.. tolko penazi co ma to vtedy stalo :342a:
t1o2m3a4s5
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.08.2016 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa t1o2m3a4s5 »

dovody ciest do zahranicia? su rozne, sem tam vylet, za rodinou, niekedy sluzobne.

preco jazdim autom a nie lietadlom? jednak v cieli cesty potrebujem auto, a casto neviem na kolko dni idem. pokial je to dovolenka, niekedy sa vraciam po 2 dnoch, niekedy po 2 tyzdnoch. preto mi cesta lietadlom (kvoli rezervacii leteniek) + auto z pozicovne v cieli cesty ako moznost odpada

viem ake su ceny opravy v zahranici, preto by som rad auto dostal domov, a s opravou sa vysporiadal tu. samozrejme ak mi zacne "svietit" alternator, nebudem auto tahat domov kvoli 60€ alternatoru a dam ho aj za stvornasobok vymenit na mieste (osobna skusenost s feliciou v taliansku)

mojim cielom nie je sa zaviezt co najdalej na vlastnom aute a domov sa dopravit "zadara" na korbe odtahovky. myslim ze vyber auta hovori za vela, ekonomickost je pre mna dolezita. ako sa hovori - nie som dost bohaty aby som si mohol dovolit lacne veci :D

a k tym prehliadkam - auto servisujem pravidelne kazdy rok v autorizovanom servise skoda (ale kvoli najazdenym kilometrom aj castejsie). preto ma stratena zaruka mobility u skodovky tak mrzi

auto je proste auto, a pokazit sa na nom moze hocikedy hocico, bez ohladu na znacku, triedu, motor a na dokladnost prehliadky pred cestou

ale bol som len zvedavy ci takato moznost existuje, ako spominal napriklad YxoYpsilono.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Kasli na nejake nezmyselne poistenie. Tie podmienky plnenia su mizerne a v tvojom pripade bezne poruchy a jejich oprava neni nijak zvlast fin. narocna… Budes mat nove porche, tak prosim, no vtedy si urcite budes moct dovolit to riesit na mieste.
Dnes rano idem do prace, pridem k auto a na zadnom blatniku preluacina a skrabanec… Potesilo… Pridem domov, budem riesit cez HP…
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som kedysi pojistoval tiez auto na zadarmo odtah do najblizsiehho servisu hocikde v eu,batozinu a spolucestujucich na hospotalizaciu v pripade nehody.lenze casom zacali pojistovne vymyslat s tym ze pojistuju len auta max 9 rokov a ja som v tedy jazdil starsim potom zacali obmedzovat batozinu a zaviedli max sumu do akej to budu hradit.cize sa mi uz potom neoplatilo pojistovat nic.to zu ani novy notebook v pripade nehody neuhradia.zahranicne pojistky su lepsie a pojistuju aj stare auta.znamy co zije s rodinou v nemecku uz par rokov cestoval pred rokom niekam na balkan.v slovinsku mu odsiel ten nestastny alternator.mondeo 2004 2.0 benzin automat 165000km.zavolal na pojistovnu do hodiny odtahovka do hodiny zistenie zavady do hodiny cestoval dalej fobiou z pozicovne na ceskych spz.pri navrate spat auto opravene novy alternator 300 euro s robotou v autorizaku diel made in slovakia.dodnes nic nehradil.ale kolko to plati rocne netusim.ale ma havarijnu.dalsi co mal vo svicarsku taku blbost-vinnik na parkovisku osuchal naraznik len odrety lak do plastu skasiroval na ucet 2000chf pritom naraznik ostal dalej na aute.ale u nas si treba robit pojistenie ukladanim do vankusa lol

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných