Novy benzin- E10. Koniec starsich aut?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Novy benzin- E10. Koniec starsich aut?

Príspevok od používateľa miso221 »

http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/183612 ... spozorniet


Toto je chore. Uz tym zelenym mozgom nestacia dieselaky, idu sa teraz s.r.a.t aj do benzinakov.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Vidím to tak, že bude o jednu tankovaciu pištol na čerpačkách viac, nie, že sa ich počet nezmení. Aspoň tých 5 rokov.
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

No ja ti neviem, ale z tohto sa da pochopit nieco ine:
"Novinka na čerpacích staniciach má českých motoristov prinútiť, aby omladili vozový park. Nový druh paliva bude lacnejší, no pre viac ako desaťročné autá nevhodný. Nový benzín E10 postupne úplne vytlačí terajší Natural 95."

Ok, mozno tych 5 rokov a potom co? Co take veterany? A nielen, tyka sa to aut poväcsine pred rokom vyroby 2005.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

V realite su bezproblemove aj daleko starsie vozidla, treba citat zoznam a az potom stresovat :-\

Mne vadi ina vec, ze neni volba aj za priplatok zobrat biozlozkou nezdrbane palivo :41c2: , u aut s nizkou obmenou paliva v nadrzi /sporaky/ celkom vyznamny problem...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
miso221
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08.01.2010 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso221 »

Tymto sa ich bezproblemovost zrejme skonci. Etanol uz tak lahko neprehltnu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Keby u nas bol k dostaniu E85, urcite by bolo menej obav, v cz po forach sa docitas pripady o e85 s n95 v pomere 1:1 a jazdia na to auta bez upravy pre e85 :41c2: , zase raz bombasticka sprava z narkozy...nezerte im to aj s navijakom :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

Nevidím jediný problém prečo by staré autá nemohli jazdiť na E10.. jednoduchý motor napr. v spomínanom formane zožerie hocičo. Skôr by som mal obavy či to bude bez problémov v moderných motoroch s komplikovanou elektronikou a priamym vstrekovaním. Záleží či tomu výrobcovia prispôsobili "mapy"

Mňa osobne ako nadšenca do starých motoriek serie že takýto benzín nieje vhodný do dvojtaktných motorov nakoľko sa olej zle mieša s etanolom pripadne vodou kedže palivo E10 je výrazne viac hygroskopické ako N95. Hrozí teda zlyhanie mazania a zadretie.

Tým že to E10 bude lacnejšie by som moc nemachroval keďze etanol má menšiu energetickú vydatnosť ako natural čo znamená vyššiu spotrebu.
strbacek4
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 18.08.2015 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strbacek4 »

uz nevedia co by od radosti mali vymysliet. Je mi z toho zle.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tá najväčšia zlosť príde,ak si človek uvedomí podstatu,tj pravý dôvod zavedenia biozložiek.Žeby šlo viac o dotácie ?! a že si miliony majiteľov ničia svoje majetky ? No ľutujem,asi za nich nikto nelobuje a nenapcháva cudzie vrecká mocných.Vždy a zásadne ide len o peniaze,s tým nič nemá žiadna ekológia.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

A stupne aj spotreba aditiv do benzinu !

Kto bude chciet jazdit spokojne bude musiet tento benzin este dodatocne aditivovat.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Reálne dnešné problémy (utečenecká kríza , uterákový a bombové útoky) to sa nerieši lebo na to treba gule. Ale budú sa tu riešiť chujiny a robiť daňovým poplatníkom ešte viac pakáreň zo života!

:::
leos
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.11.2014 11:32
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leos »

:40bd: nezmysly na slovensku teda prekvitaju. Sice som dal smejuceho sa smajlika ale je mi z toho na nic. Keby radsej sa starali o ine veci a nie o taketo. Ach hanba..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pozri na to tak,kde na riešenie zložitých vecí chýba rozum,tam prichádza riešenie sprostostí.Inak povedané,kde je spolu rozum zo schopnostami,tam sa človek do takej špiny akou je politika nemôže dostať,tým je výber daný.A navyše treba mať aj iné vlastnosti od servilnosti po narcizmus
Mongo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 30.09.2008 11:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mongo »

zas až také tragické to nebude.... podľa tej priloženej tabuľky na tvnoviny.sk napr moje vovo s tým problém mať nebude... zas je to len bububu.... každý motor je konštruovaný že dokáže ísť na 15% podiel oleja/vody v palive... takže nemyslím si že je to problém....a čo si pamätám tak aj do kamiónov sa volakedy v zime lial čistý lieh do nafty aby nezamrzla... :)
beedoo
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 28.11.2007 23:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beedoo »

A čo také stroje, čo majú malé 4T motory alebo 2T a je ich kvantum na všelijakých strojoch, záhradkárske, poľnohospodárske, stavebné.............je toho hafo, už som síce počul niečo o emisných na kosačky, ale som si myslel, že je to kačica, ale ako pozerám nie :3c90:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69 a 85 neregistrovaných