Honda Civic - vymena motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

omega-HC
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 21.09.2010 23:14
Zdieľať na Facebook

Re: h

Príspevok od používateľa omega-HC »

drobcurik napísal:omega 1,6 vtec je klasicky vtec d16z6 napr..1,6 vti je b16tka :) ty mas hondu?
a tvrdim nieco ine ? chcel osadit VTI 1,5 alebo 1,6 .
nenapísal ani typ svojej 1.4-ky , ci to je 3D ,4D, 5D ....

1,5 sa neoplati a 1,6 som opisoval prave B16A2 ...ked uz swapujem tak B16A2 aj ked to má pomiešané s označením VTI ale riešil som 1,6-ku z VTI ...swapovat D16z6 sa neoplati i ked je pravda že zoženie lacnejšie .... a mozno aj v lepsom stave (ESI 125 koni )
B16A2 ale aj D16Z6 su V-TEC motory
VTI - je označenie (civic, prelude ) ktorá znamená najsilnejšiu motorovú variantu v EU . dá sa povedať športový model v plnej výbave na tú dobu , s väčšími brzdami atď.... neskor bolo označenie VTI nahradené Type S.
drobcurik
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 30.10.2008 21:03
Zdieľať na Facebook

h

Príspevok od používateľa drobcurik »

ja sa s tebou nehadam ..on to ma dost popletene v hlave tie oznacenia..a mne nemusis vysvetlovat tie veci ovladam ich celkom :) ale dik ...
omega-HC
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 21.09.2010 23:14
Zdieľať na Facebook

Re: h

Príspevok od používateľa omega-HC »

drobcurik napísal:ja sa s tebou nehadam ..on to ma dost popletene v hlave tie oznacenia..a mne nemusis vysvetlovat tie veci ovladam ich celkom :) ale dik ...
som myslel že niečo som zle napísal ...písal som to už v noci ,takže mohlo sa stať ,preto som to ešte dovysvetloval ...
tebe asi nemusim ,ale vysvetloval som hlavne čakatelovi na odpovede :-)
2Bera
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 19.08.2006 23:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2Bera »

ked swapovat tak taky motor co sa do kasne nikdy nedaval..inac sa to neoplati..2.0 , 2.2 , V6 3.0 a podobne chutovky :-)
Civic Coupe 2.2T @ 347PS , 327NM
pato0023
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 04.02.2009 20:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pato0023 »

drobcurik napísal:ja ti poradim...budes potrebovat menit vsetko ecu,prevodovku ,kabelaz vsetko..rataj stym ze aj brzdy kedze VTI ma vacsie ako ty a ten vykon treba aj ubrzdit...motor 1,5 VTI neexistuje!!!mas 1,6 vti a 1,5 vtec. motor 1,6 vti kupis okolo 1000e ..cize rataj komplet vymena s robotou bude niekde okolo 2 tisic e.ked sa robi swap tak poriadny neoplati sa menit za 1,5 vtec to rovno predaj svoje doplat 300-500e a kup si vtec...vacsinou swapuju ludia ktori si auto planuju nehat na dlhsie pre svoje potreby..proste z lasky:D..sam mam hondu 1,4 tiez som sa tymto zaoberal ...teraz auto predavam ale hlavne z dovodu ze potrebujem vacsie ako je hatch ...cize predaj dosetri kup rovno VTI alebo si priprav 2 litre a swapuj ..ale tie 2 litre tiez nemas :D takze jazdi na 1,4 ... :) ak mas dake otazky kludne sa pytaj ...a este rataj so spotrebou oleja ako u kazdeho VTI ..tie auta sa nesetria ..
necham to tak a dosetrim nic ine mi neostava :D minule mi tu jeden typek pisal ze na 55kw lebo ja mam 55 ne 66 kw treba len nieco upravit a bude to to iste ako na 66kw civic nevem oco tam islo nepametam si to a ci to je pravda nevem co nato poves?? diky
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

__

Príspevok od používateľa cicmanec »

dude6661
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.07.2011 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dude6661 »

1.4 anglická má v klapke vložený plech s menším priemerom . Anglická úprava výkonu ???? . Vyberes a mas to isté čo európske 1.4 . Pojde to kúsok lepšie . :2f93:

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní