Spiatocka ide tazsie

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

habliblu
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.09.2014 23:12
Zdieľať na Facebook

Spiatocka ide tazsie

Príspevok od používateľa habliblu »

Caute, priatelka na novom superbe pchala spiatocku bez spojky ked vychadzala z parkoviska kym som ja bol odniest kosik :D, bolo pocut len velmi neprijemny zvuk a auto zdochlo. Od vtedy mam pocit,ze spiatocka ide trochu tazsie zaradit. Co sa mohlo pokazit?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To neodhadneš a ani nedomyslíš,spiatočka jediná nemá synchronizáciu takže radenie bez spojky je snaha o nemožné,kolieska sú v pohybe a tak dôjed k príkremu stretu zubov.To zvuk je taký kolosálny takže odhadujem že priatelka musdí byť sluchovo postihnutá,pretože to inak nie je možné.Dôsledok od ohnutej vidličky po xyz iných je neodhadnuteľný.Každopádne by to malo presť kontrolou nultých pozícií radenia čo je chvilková záležitosť.Zaaretuje sa radiaca páka aj radiaci mechanizmus na prevodovke či sú v správnej polohe.Viac tam nejde urobiť.Teda bez nejakých rozoberačiek a pod.Čiže zaaretovať radiacu páku v kabíne a skontrolovať pozíciu laniek na prevodovku či sedí pozícia aretácie
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No teraz som si uvedomil že...superb,takže to všetko asi nebude aktuálne a návod sa ho týkať nebude.Preto je potreba vždy zadávať identitu auta a motora.
U superba môže dôjsť aj k poruche blokovania 5 rýchl.st a spátečky pri jednej z variant motora a prevodu (AWX),treba vybrať,skontrolovať a nastaviť alebo vymeniť.
Pre jesnejšiu predstavu,je to taká malá súčiastka na boku prevodovky
Obrázok
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 30.07.2016 13:48, upravené celkom 1 krát.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

netusim ako to ma superb, pozrel by som, ze ci je problem na casti od radiacej paky k prevodovke alebo az v prevodovke. Cize pozriet na prevodovku ako idu tiahla ci tyce od paky, skusit zaradit spiatocku, ze ci tam nieco nie je ohnute. Skusit uvolnit tiahla a zaradit spiatocku priamo na prevodovke, ci to ide rovnako tazko, to by bol potom problem asi az v prevodovke.
habliblu
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.09.2014 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa habliblu »

Je to superb 2.0 tdi 2015 110kw, ono ten skripiaci zvuk bol ako ked sa pokusila dat spiatocku a hned auto zdochlo, takze ani nemala sancu zareagovat. Dnes uz slo radit normalne, nechapem, ale aj tak to pojdem dat do servisu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: pidizvi a 6 neregistrovaných