4x4, SUV pneu alebo klasicke pneu na Qashqai FWD

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

neber to ako problem. mas prednokolku, len trosku vyssiu, ze sa podoba na male suv je len uplna nahoda, tak kup kvalitne zimne a aj letne, ako napr na passata a bude to o.k.
wiky- pozrel by som stabiliz. a silenty prednej napravy, zadna moze drat, lebo auto je vyborne vyvazene a ked si niekto libuje v prejazde zakrut, tak to je vzdy taky minidrift. Na tu prednu ,ak je vsetko o.k., skus nove aspon nokian, alebo contin. a uvidis.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

a nechapem to, preco si kupim FWD??? aj ja jazdim s 4x4 na 90% normalne cesty a druhu napravu vyuzijem len na snehu, ale vymyslenu prednokolku zo 4x4 si nikdy nekupim. Aj tak je v zabere stale len jedna naprava a ak clovek jazdi normalne, tak sa to tazko premietne do spotreby. Pre koho vlastne tie auta vyrabaju??? Ked chcem nieco vacsie, ako kombik, tak MPV napr.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

wikyxxx napísal:Mam bmw e60 530d 160kw + troska ma zdvihnute mandle ... 225/50 17 to mam obute vpredu sa mi drolia stredy a vzadu sa deru po celom obvode ... Jazdim okresky + dialnice z Ba smer Ma ... Ziadne hrabacky plne plyny nic mam automat... Neviem preco tak rychlo idu dole ... A hlavne vpredu preco sa vydroluju ... Geometriu mi steloval pri prezuvani aj zatazene auto bolo ...
Asi by som šiel inde na geometriu.
Ja mám druhú sezonu Bravuris 3 205/55R16, schválne som to dnes zmeral a nameral som 7,2-7,5mm a to som na nich natočil 10tkm.
A ja teda nejazdím ako dôchodca, že by tie pneu nedostali zabrať.

Ale aby som cítil že mi auto pláva pri jazde na dialnici tak to určite nie, ked obieham tak to občas vyletí aj na 160km/h (kto chce ísť nech ťahá preč nech ho nemám za riťou)

Povedal by som že či nemáš už trochu vôle, respektíve unavené uloženia vzadu na náprave čo sa pri merani nemusí prejaviť, za to ak sú kolesá v zábere mierne sa mení zbiehavosť, čo by naznačovalo aj tú nervozitu auta.

Plávať vo vysokej rýchlosti môže tak Hyundai Atos ale nie BMW 5-er
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ivko1 napísal:Ver že žiadne zimné pneu nedokážu to čo by ti dal pohon 4x4 samozrejme na zimákoch

Tu sa zasa uvažovalo od konca, skrátka ked bude prúser tak ti nepomnôžu ani tie naj pneu z testu
4x4 na letných brzdí na snehu a mokrej ceste pri nízkych teplotách lepšie ako 4x2 na zimných? Som presvedčený, že nie. A nie každý potrebuje 4x4. Stačí vyšší podvozok. Lebo 4x4 nie je zadarmo a to nehovorím len o kúpe auta.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Acon - poriadne čítaj...

Píšem 4x4 na zimákoch, ešte že si to aj odcitoval
VZavodny
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.01.2011 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VZavodny »

Mam dojem, ze sa nam tu pomylili dve veci. Jedna, na co som sa povodne pytal su pneu s privlastkom 4x4 alebo suv. Nejedna sa mi o nejake pneu ktore su vhodne na teren. Co som ja zatial nasiel je to, ze by mali byt pevnejsie ako tie non-suv alebo 4x4 pneu, zvazujem, ci to znamena ze su automaticky tvrdsiea menej komfortne. Takze este raz - neuvazovalo sa od konca, auto sme vyberali pol roka, 4x4 nebolo medzi potrebnou vybavou, nie je dalej treba spochybnovat moje racionalne zmyslanie. Ano suhlasim ze 4x4 pohon ma dostane v terene dalej, ale toto tiez neriesime.

Letne pneu, co som kupil, goodyear ecocontact ( len neviem presne kory model )maju ten privlastok 4x4 a su klasicke cestne, ziaden mud a gravel terrain.
Niekto tu narazal na vahu kaskaja, ze ma vahu oktavie,co je sice pravda, ale oktavia nema taku vysoku pneumatiku.

Prave ta vysoka guma ma zaujala, ci sa nebude normalna non 4x4 alebo suv mat tentenciu pri normalnej jazde, alebo prilezitostnom rychlejsom prejazde zakrutou, vyzuvat z disku, alebo velmi plavat na dialnici.

Som zvedavy, ci este niekto prispeje, najlepsie so skusenostou na oboch typoch :D
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

VZavodny napísal: Nejedna sa mi o nejake pneu ktore su vhodne na teren. Co som ja zatial nasiel je to, ze by mali byt pevnejsie ako tie non-suv alebo 4x4 pneu, zvazujem, ci to znamena ze su automaticky tvrdsiea menej komfortne.
Moja skúsenosť je síce všeobecná, nemám ani Qashqai, ani pneu 215/65 R16, ale pokúsim sa vyjadriť, pretože ako vidím, evidentne ti nestačil príspevok od jakubko4x4, ktorý ti to jasne, aj ked možno trocha zaobalene napísal.
To tvoje auto je ľahká predokolka čo sa tvári ako niečo čo nie je (aj keď pre moju manželku a asi nielen pre ňu, je to skrátka tereňák), je dobre porovnateľné s octavkou, ako tu už bolo napísané, takže vôbec nemá význam meditovať nad nejakými suv alebo akými pneumatikami, vyber si z ponuky na trhu normálne bežné pneumatiky, ktoré majú uprednostnené také vlastnosti, ktoré ty preferuješ a nemôžeš tým nič pokaziť.
Ak chceš „pevnejšie“ pneumatiky, kúp si také s vyšším hmotnostným indexom, ako máš napísaný v TP. Zákon tým neporušíš, budeš mať dušu na mieste a zároveň tie pneumatiky na tvojom autíčku vydržia trocha viacej ako tie doporučené od výrobcu. Zhoršenie komfortu pruženia nebude zrejme ani postihnuteľné, to z tohto pohľadu omnoho väčšie rozdiely sú medzi jednotlivými značkami pneumatík. Na komfort pruženia má vplyv aj šírka disku, čím širší disk, tým bok pneumatiky menej pruží.
Keď píšeš že: „ale oktavia nema taku vysoku pneumatiku“, tak ťa môžem ubezpečiť že pneumatika 215/65 R16 je z tohto pohľadu rovnako „vysoká“ ako 195/65 R15, používaná na oktávkach, takže naozaj nie je na mieste akákoľvek obava z vyzúvania v zákrutách ani tzv. plávania na ceste, ako napísal predo mnou aj lubos zimovcak.
Ako perličku s „výškou“ pneumatík uvediem moju skúsenosť. Kedysi som mal Chrysler Voyager, ktorý mal predpísané pneu 195/70 R15. Obul som mu nižšie pneumatiky 205/60 R16, disky mali rovnaké ET a napodiv auto pri vyššej rýchlosti „plávalo“ na ceste a celkove bol dojem z jazdy horší, ani v zákrutách sa nedostavila vyššia stabilita. Takže tak.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

heh sme mali na favorite taketo 13ky kym sa neporucal do srotu...
mazlave bahno---no problem
Obrázok
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To hej, no mokrá cesta a išlo to ako na sánkach ;-) To nie sú pneu na mokrý asfalt a o lade a snehu ani nehovorím. Čistá samovražda

ivko: sorry
hellah
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 02.05.2011 22:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hellah »

rodičia na ford suv majú na leto XL (SUV) pneumatiky a na zimu klasické. veľa km som na ich aute nenajazdil, ale na tých zimných som žiadne negatíve vlastnosti nevšimol.

info:
http://www.oponeo.co.uk/tyre-article/re ... advantages
VZavodny
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.01.2011 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VZavodny »

@wilz Diky za zhrnutie, asi take nieco som zhanal. Dakujem za postreh s USS Voyager :D Inak prave toho "vyzuvania" som sa hodne obaval, 180+ som isiel asi iba 2x, na rovnej dialnici a samozrejme v nemecku :) ale nebol by som rad keby som pri nejakej dialnicnej vyhybavej akcii trpol, ci mi pneu neostane na betone a disk nepadne na zem. Vsetci mi ale pisete ze to problem nebude, tak sa toho moc neobavam, jedina debata bude asi iba flame na temu ktore pneu je to najlepsie :D

Asi si koncom augusta pozriem nieco z dielne Goodyear / Conti / Nokian (co mi kolega velmi odporucal ), myslim ze sa skor jedna o osobne preferencie / skusenosti, pozriem v testoch ako to ktore pneu brzdi na vode a podla toho sa asi budem orientovat. Dakujem vsetkym za postrehy :)
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Ak ti to pomoze: Na svoj FWD Qashqai idem kupit tento rok Nokiany WR D4. Letne mam tiez SUV 4x4 GY Efficientgrip - podla mna je to len o nosnosti. SUV 4x4 by mali toho zniest viac (preto su aj drahsie) - maju aj zosilnenene bocnice, kvoli pripadnemu prerazeniu v terene. Mal som ich na aute od nova, ale ak budem kupovat nove letne tak sa vobec nebudem zameriavat na to ci to je SUV 4x4 pneu.
Co sa tyka QQ - to auto bolo primarne stvorene ako konkurent Golfu - cize nahrada Almery. To ze to postavili na vyssom podvozku este neznamena, ze tym chceli konkurovat Pajeru v terene. QQ (FWD aj AWD) je mestske auto, s lepsim vyhladom a pohodlnejsim nastupovanim.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných