Renault Megane 1.5 dci - check injection

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Renault Megane 1.5 dci - check injection

Príspevok od používateľa laguna72 »

zdravím páni, mám auto megane kombi, 1.5 dci 78kw, r.v. 2005 asi pred týždňom som spozoroval pri ustálenej rýchlosti na treťom prevodovom stupni do 2000 rpm jemné trhnutie, následne som absolvoval 270 km cestu počas ktorej začala na displeji palubného PC vypisovať check injection avšak auto išlo normálne na tempomate, podarilo sa mi dostať k diagnostike a vyčítať nasledovné DF025 - vyhladávanie chýb multiplexovanej siete riadiacej jednotky pre predhrievanie/dohrievanie - rozpojené trvale, DF004 - obvod snímača plniaceho tlaku turba mikroprerušenie - prerušovaný, DF012 - napätie napájania snímača 2 - signál je mimo spodnú medzu prerušovaný, neskôr sa k check injection pridala aj oranžová kontrolka servisu a auto nešlo nad 2000 rpm, po vypnutí a novom naštartovaní som prešiel cez 200 km úplne v poriadku bez akej koľvek hlášky, potom sa to zopakovalo. Keď aj svieti oranžová kontrolka servisu a auto nejde nad tých 2000 rpm. má kľudný volnobeh, netrasie, nedymí a do tých 2000 otáčok sa správa normálne, aj štarty sú v poriadku, poraďte na čo sa zamerať
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

DF004 - obvod snímača plniaceho tlaku turba mikroprerušenie - prerušovaný
skontroluj snimac na tej plastovej hadici, hlavne kabelaz co je k nemu!!!
nieje to tam nejak extra uchytene myslim kable a ako sa to cele trase tak tak je mozne ze sa ten kabel pretrhol! odporucam ich aj poohibat, lebo su to tenke kabliky a moze to drzat len buzirka i ked vnutry budu zlomene.. pozor nato, to urcite sposobilo nudzovy rezim!

s ostatnym si pockaj na kompetentnejsich :3035:
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

vďaka za radu, zajtra to pozriem. ps zvykne odchádzať aj ten snímač?
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

Umna vzdy len kable sa pretrhli, naposledy som ich tam pripojil stahovacou paskou o to potrubie, aby sa tak netriasli.. Zatial to funguke.. Cas ukaze, so snimacom ako takym som problem nikdy nemal.. :)
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

no pozeral som to, uvoľnil som tie tri káble až do toho hrubého zväzku nechal naštartované a skúšal ich ťahať, lámať avšak kontrolka nezasvietila, keď som odpojil konektor tak oranžový servis plus check injection a auto ostalo v núdzovom režime, no cez tie káble sa mi to jaksik nepodarilo takže budú asi OK
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kľudne môže blbnúť spoj v samotnom snímači, a teda hýbaním konektorom sa to neprejaví .
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

našiel som na dvoch anglických fórach, že núdzový režim spôsobuje tá chyba DF012, že vraj je vadný tlakový spínač klimatizácie tak skúsim ešte to pozrieť
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 10 neregistrovaných