ventil spatneho vedenia vyfukovych plynov - vymena

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

poganyi
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

ventil spatneho vedenia vyfukovych plynov - vymena

Príspevok od používateľa poganyi »

Dobry den, Ahojte,

tak poslednu dobu mi svietila kontrolka vyfukovych plynov na budikoch a isiel som s tym do neautorizovaneho servisu, tam mi to napichli a zdiagnostikovali ako snimac polohy klapky v sacom potrubi. Nevedeli mi to vymenit a odporucili ma na autorizak Skoda. Prisiel som tam, chybu vymazali, vysiel som odtial a za hodinu to zase svietilo. Po druhej navsteve mi to vymazali, nastavili klapku a zresetli. Nesvietilo mi to jeden a pol dna a potom to opat zaplo. Dnes som bol opat v Skode a po "hlbkovej" diagnostike a teste mi vraveli, ze sa jedna o ventil spatneho vedenia vyfukovych plynov a je nutna jeho vymena. U nich by to bolo cca 600-700 eur.

Nepozna niekto nejaky dobry neautorizovany servis, kde by mi to vedeli spravit lacnejsie v okolo SC, pripadne v Petrzalke? Automobil Skoda Octavia 1,6 fsi, r.v. 2007, kod motora BLF, typ auta 1Z3.

Dakujem.
Naposledy upravil/-a poganyi v 14.07.2016 12:31, upravené celkom 2 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

troska sa nadychni, zamysli a teraz si to precitaj po sebe...co myslis ze tam chyba ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
poganyi
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 18.05.2011 21:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poganyi »

asi info o vozidle :-), trosku som bol rozhodeny z tej ceny
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sakra koľko FSI je v tom roku ? Hergot je taký problém dať všetko vrátane kódu motora.Ale ty vieš,ty potrebuješ poradiť,kto iný má za teba premýšľať ?!
Pre info,na oba FSI ktoré v tom roku sú, sa cena EGR pohybuje kdesi okolo 200-220
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

chlapi neblbnite. Chalan sa na pomery internetových fór celkom normálne a slušne, dokonca gramaticky správne spýtal a to, že neuviedol naraz všetko ho ešte neodsudzuje na ukameňovanie. Je tak ťažké povedať mu uveď to, to a to aby sme vedeli kompletne poradiť... veď aj vy keď prídete k lekárovi, neviete čo všetko chce vedieť...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vcelku som ti aj dal za pravdu,a len na okraj sa opýtam...je toto dla teba úplne normálne ?! Tak chcem pomoc,presnejšie...technickú pomoc.A to nie je o pive,o h...e ale o presných veciach,dátach,údajoch atd. Je to kruci tam (požiadavka zadávať údaje) pri zadávaní novej témy,ale asi to nevidieť lebo nebliká.ja ti poviem čo je a o čom.Toto je nedisciplína,neschopnosť tohoto národa čokoľvek dodržovať a neporušovať akýkolvek predpis,normu ,zákon .To je o tom,nič,nikde a v ničom neplatí
A že je úplnosť zadania asi v záujme toho čo sa pýta...to je iba detail že ? Veď mu nejaký jasnovidec pomôže.Až naprší a uschne.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Milan, ale Ty vieš, že nejaký motor má kód. 90% ľudí to netuší a myslí si, že je to skrátka 1,4 a finito. Veď vidíš, že chalan je doma v úplne iných veciach ako motorárina. Ani nevie, že sa to volá EGR. Odborník je na to aby položil doplňujúce otázky a dospel k uzáveru. Zachvílu budeme chcieť aby si to ludia sami zdiagnostikovali, opravili...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

nemáš pravdu....zakladajú novú tému a majú to tam napísané !!! Tak potom má polka republiky problémy čítať ?! Fujaru baraniu,robia iba to čo sa nesmie,všetko ostatné ani bohovi,a premýšlať to snáď totálne bolí
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných