DPF

Diskusia ohľadne vozidiel značky Honda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stikan
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25.01.2009 21:42
Zdieľať na Facebook

DPF

Príspevok od používateľa stikan »

Ahojte mám hondu crv III. generácia 2.2 i-Dtec. Čítal som v manuáli keď by mala nastať regeneracia DPF filtra mala by sa objaviť ikonka na pal. počítači, zatiaľ som ani raz nezbadal kedy auto regeneruje ani podľa počitača, zvýšených otáčok alebo zvuku motora /predtým na predchádzajúcom aute som to vždy zbadal/. Píšem lebo už mi auto padlo do núdzového režimu s tou ikonkou ale s výkričníkom. Aké máte skúsennosti s regeneráciou DPF, ako zistím kedy prebieha aby som ju neprerušil vypnutím auta?
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

Treba mu urobiť nútenú regeneráciu!
stikan
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 25.01.2009 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stikan »

Samozrejme nútenú regeneráciu som urobil, len som chcel vedieť kto má crv či mu signalizuje pal. počítač regeneráciu.
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Mne civic 8G vykreslil ikonku, že je to potrebné, ale akosi sa to nikdy nespustilo. Ikonka svietila 40km, potom zhasla, myslel som, že všetko je OK. Po štyroch takých ikonkách mi skočila aj s výkričníkom, vyplo turbo aj tempomat - upchatý DPF. Srac na to, povedal som si, prišiel som do servisu, tam reku že posledná regenerácia pred 2300km (počas nich ikonka svietila štyrikrát a nič sa nestalo). Zaplatil som 330€ a dal si DPF vybrať... je to totálna blbosť. Nový stojí 4000€ (nepomýlil som sa o nulu)

Niektorí jedinci sa tu budú oháňať životným prostredím a blbosťami a pritom hádžu fľašky od vodky do potoka a po lese nechávajú porozhadzované sáčky a plechovky. Toľko môj názor
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ano, flase vodky v potoku su casovanou ekologickou bombou 21. storocia :d :D
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Dobre a ako zistím ten problém? Prečo nevypíše rovno "pridaj o 10kph, nech možem regenerovať". Alebo "dvihni otačky o 500 nech môžem regenerovať". Alebo "stiahni do polovice ľavé zadné okienko, nech môžem regenerovať".

Ono proste zasvieti ikonka a ty sa pokakaj. Ideálne, že mi tá ikonka svietila z princípu 2 km pred príchodom do cieľovej stanice, čo mi predlžilo cestu o 40km, pol hodiny a tri litre nafty (čím vlastne zbytočne vzniklo o toľko viac "smrteľných" splodín spôsobujúcich rakovinu [hard ironic]).

Aké sú podmienky na regeneráciu DPF? Šiel som na štvorke 110, myslel som, že už to proste regeneruje... ale očividne nie. Diagnostika v servise neukázala nijakú chybu... takže viete ako.

MYslím, že životnosť môjho filtra už skončila. Mal som 165K keď som kupoval, teraz mám 181K a filter je vybraný od cca 172K
Napísať odpoveď

Návrat na "Honda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných