Darovanie passatu b6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Darovanie passatu b6

Príspevok od používateľa TomRoss »

Zdravim. Chcel by som vas poprosit o radu. Situacia je nasledovna: sestra vlastní VW Passat rok výroby 2008 2.0 124kw tdi. Odchadza momentalne pracovat do zahranicia a auto mi chce darovat. Auto vyzera na prvy pohlad krasne, super lak, kozeny interier vsetko tip-top. No kedze bola majitelka zena, trosku zanedbala udrzbu auta (len menila olej, a tankovala). Auto ma momentalne 230000km (urcite pravych) ona s nim jazdila od 140000km. Ako som napisal za ten cas sa nic nemenilo len olej... Ake investicie mozem ocakavat? Auto ide zatial pekne diagnostika nevykazuje ziadne chyby len casto sa rozsvedcuje kontrolka DPF (na dialnici potom zhasne). Myslim, ze bude treba menit nasledujuce veci: dpf filter, turbo, rozvody, olej v dsgcku... Kolko ma to asi bude stat? Osobne niesom velky fanusik dieslov a koncernu uz vobec nie, ale ked uz je to zadarmo... :d :D
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Nechápem, budeš mať auto zadarmo a ešte špekuluješ. Píšeš že auto ide pekne, akurát DPF-ko no a čo akurát sa vymení, alebo prečistí a prečo meniť turbo? Olej v prevodovke a ostatné náplne + rozvody však to je bežná údržba auta. Ak ti to auto netreba, tak ho len posuň ďalej a kúp si niečo iné.
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

No ved prave to sa pytam co vsetko este treba preventivne v ramci udrzby vymenit aby auto bolo v super stave. Predsalen je to diesel. Dnes som bol u kamarata mechanika ohladom dpfka a vravel, ze sa mu zda, ze turbo pusta olej preto sa zanasa dpfko. A, ze to mam predat, pretoze ma to bude vsetko vela stat... Asi bude najrozumnejsie ist k nejakemu inemu, nech vsetko pozrie a povie co treba menit atd.
informatikmilan
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.10.2012 16:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa informatikmilan »

darovanemu koňovi na zuby nepozeraj ! :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Taže lepšie volba bude auto predať a kúpiť haraburdu o ktorej historii nevieš zholanič....Lebo dostaneš auto a ak by si dal aj do servisu liter tak to nieje dobre ??? si nevďačný !!!
Malakh
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 22.04.2010 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Malakh »

Tak už sme všetci oboznamení, že ti sestra darovala Passata B6 a ideme puknúť od závisti ;-).
bildo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.11.2014 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildo »

preco to nedas pozriet niekomu v servise? bol by si mudrejsi
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a nechcela by sestra este pred odchodom zazit prijemny romanik? A ja si potom uz ten passat oservisujem jak bude treba? lol
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

omg ty si taky trochu mimo este povedz kolko mas sestier bratov deti co kde preco robia .. nikto ti zodpovedne nepovie co sa ti tam porucha. dpf na takychto masinach ludia vykuchavaju ... ci turbo pusta prilis oleja zistis asi len na stolici.
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

na taketo otazky je servis a nie forum, tazko to riesit, ked to nikto nevidel, nemal na zdvihaku, na diagnostike a pod..
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Co sa tyka toho DPF-ka urcite postaci aj vycistenie chemiou-najprv by som si toto vyskusal ako ihned menit.To ze sa v nom menil olej je to pekne,ale zdaleka to nie je vsetko kedze to ma nabeh spominanych 230 000 km tak by som si v prvom rade dal pozriet rozvody! - a to je top!potom to spominane DSG-cko pri takom nabehu km minimalne vymenit v nom olej a potom samozrejme skontrolovat brzdy+kvapalina,podvozok(ramena,capy,stabilizatory cize kompletné zavesenie kolies),riadenie(servo olej),chladiaca kvapalina,....adt.Toto su len zakladne veci co sa musia skontrolovat
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Ja byt tebou tak si k darovanemu pasatu ešte od sestry vypytam 2litre na opravy a aspoň 1liter na naftu. A keď ťa auto omrzí alebo dôjdu love tak ho predaj a kúp si bicykel. Viac asi ani netreba dodať.
Naposledy upravil/-a milan209 v 19.06.2016 17:50, upravené celkom 1 krát.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Neviem aký plat mala Tvoja sestra, neviem aký plat máš Ty. Ale veľmi by som si zvážil, či vieš finančne utiahnuť toto auto. Aj napriek tomu, že ho budeš mať zadarmo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 12 neregistrovaných