Vybava auta pri jazde na dovolenku

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miminko23
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 09.10.2009 08:24
Zdieľať na Facebook

Re: Trip alebo cesta na dovolenku?

Príspevok od používateľa miminko23 »

ninetynine napísal:Pravdu tu maju vsetci ale v prvom rade ten kto sa pyta co si ma zo sebou zobrat na cestu dlhu 1000 alebo aj 10000 km by nikam nemal ist. Pri najhorsom tak busom na makarsku alebo do malinskej s paklom 24 deepov. A samozrejme je rozdiel aj pri tom ci chcem ist na dovolenku na urcite miesto alebo na nejaky trip. Pri tripe sa spoznavaju krajiny a spi sa v aute. Ked ale idem na dovolenku tak ma urcite nezaujima nejaka krajina alebo jej obyvatelia. Kedze mam 10 dni na to aby som si co to uzil v mieste dovolenky tak sa nebudem suchmat po dedinach 28km/h ale pojdem nie zbesilo ale normalne 160 az 180 km/h po dialnici a ked dostanem pokutu tak je to len moj problem. A preto nemam rad ked ide v lavom pruhu niekto na trip 125km/h len preto ze neveri v navigaciu a nechtiac vybehol na dialnicu a este ma bude vychovavat ze sak on ide podla predpisov. Zaverom: Kazdy by si mal zobrat to co uzna za vhodne. (A asi treba aj ihlu a nit keby sa nahodou roztrhli sandale alebo este aj klieste na dierovanie keby som sa moc prezral a nezapol opasok)
Bez urazky, v tom pripade vyraz skor, 180 je vhodne akurat na prazdnu dialnicu. Nikdy nevies co spravia oklity vodici (polovodici) a nemam rad ked niekto ohrozuje moju rodinu.
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

:b: Ludia rozlisujte vase behacky aj na tom na com jazdite , je rozdiel ist do zahranicia sluzobnym autom a je rozdiel sukromnym. O sluzobne sa stara firma , hradi servis a isto ma aj nejake tie asistencne sluzby zaplatene , na sluzobnom neriesim ci ma necha alebo nie a ked mi nebude sef chciet poslat pomoc tak mu ho tam na mieste predam nech mam na cestu domov :4090: :40bd: .
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon : pri všetkej úcte je dosť ťažko porovnávať AX s LR a Karkulka mala melon aj dvesto už keď som ju kúpil , ja som jej dal ďalších sto a syn klinec do rakvy. :40bd: :40bd: :40bd:
Akurát sa chystám na zo súčiastok čo mi po nej ostali skladať traktor. Ale nemajte obavy nebudem sa pýtať ako zavariť diferák alebo ako zmením rozteč V3S na Aviu. lol lol lol :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Aj tak sa dá tráviť dovolenka
lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

jozzo71 napísal:
lubos zimovcak napísal:
jozzo71 napísal:od svokry susedovi v bulharsku šlohli pre istotu celu 2 octaviu, ktorú si zakupili 2 mesiace pred tým. Samozrejme na poistku nevydalo...a splacať treba.
:40bd: rozprávky starej materiál...,keď musia splácať, tak musela byť aj poistená
presne ako napísal vyššie prochy, vzali si spotrebný úver a kupili 8 ročnu coctavku, čo je na tom take nepochopitelné? Máš tu miliony príspevkov, podla všetkého si zčítaný a skúsený životom, ale toto ti nevyšlo...

MOJ NICK JE PROCHY603 :41c2: :40bd: :d :D :2f93:
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

Petzi napísal:Cauko. Ono to aj podla toho kam ides na tu dovolenku a cez ake krajiny. Ak by si isiel nebodaj cez Rumunsko alebo Bulharsko tak tam minymalne do kufra si pribal jednu brokovnicu a k spolujazdcovi do priehradky Glock alebo devinu. Ked si niekedy cez tie krajiny isiel tak ti hadam nemusim vypisovat, ze preco. A pre istotu aj celu sadu gum letnych na diskoch to pre pripad keby ti na parkovisku ukradli elektrony aj zo srobami. Ked niekto napise, ze staci mat bezpecnostne skrutky tak ho sklamem lebo bratovy v Bulharsku takto cmajzli z A8 celu sadu a dost drahe kusky.
a ty si co za pripad... predstav si ze ja som tade siel aj cez rumunsko kde som stal na kdejakej pumpe aj som dovolenkoval v BG a ziaden problem... :d :D v rumunsku su este i uplatny policajti, takze sa netreba bat im ponuknut uplatok ak by odvas chceli vyssiu pokutu... :D

to tvojmu bratovy v BG slohli trapne kolesa co ti odmontuje kazdy cigan na pockanie... na slovensku sa kradnu rovno cele auta... aku bezpecnostnu vybavicku by si doporucoval unas??? :40bd: :40bd:
ninetynine
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.11.2013 17:47
Zdieľať na Facebook

Re: Trip alebo cesta na dovolenku?

Príspevok od používateľa ninetynine »

180 km/h je dost ale myslim si ze to je mozne aj bez ohrozovania ostatnych. Samozrejme sa tak neda ist stale ale ked to je mozne nevidim problem. Vsetko to zalezi na premavke a mentalite vodicov lebo vela krat sa stava ze ked idu predpisovo v lavom pruhu nic ich z neho nedostane. To je presne ako pri spajani dvoch pruhov do jedneho. Nikto ta nepusti lebo sak naco.
miminko23 napísal:
ninetynine napísal:Pravdu tu maju vsetci ale v prvom rade ten kto sa pyta co si ma zo sebou zobrat na cestu dlhu 1000 alebo aj 10000 km by nikam nemal ist. Pri najhorsom tak busom na makarsku alebo do malinskej s paklom 24 deepov. A samozrejme je rozdiel aj pri tom ci chcem ist na dovolenku na urcite miesto alebo na nejaky trip. Pri tripe sa spoznavaju krajiny a spi sa v aute. Ked ale idem na dovolenku tak ma urcite nezaujima nejaka krajina alebo jej obyvatelia. Kedze mam 10 dni na to aby som si co to uzil v mieste dovolenky tak sa nebudem suchmat po dedinach 28km/h ale pojdem nie zbesilo ale normalne 160 az 180 km/h po dialnici a ked dostanem pokutu tak je to len moj problem. A preto nemam rad ked ide v lavom pruhu niekto na trip 125km/h len preto ze neveri v navigaciu a nechtiac vybehol na dialnicu a este ma bude vychovavat ze sak on ide podla predpisov. Zaverom: Kazdy by si mal zobrat to co uzna za vhodne. (A asi treba aj ihlu a nit keby sa nahodou roztrhli sandale alebo este aj klieste na dierovanie keby som sa moc prezral a nezapol opasok)
Bez urazky, v tom pripade vyraz skor, 180 je vhodne akurat na prazdnu dialnicu. Nikdy nevies co spravia oklity vodici (polovodici) a nemam rad ked niekto ohrozuje moju rodinu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo , vieš aká je to paráda mať auto ktoré nemusíš zamykať? nemusíš umývať ? nemusíš skoro ani servisovať a ono stále ide .Keď s tým nikde zaprieš na parkovisku ani nevystúpiš pozrieť ,že kde , šak načo. Keď treba ísť cez obrubník tak ideš , keď treba kačice(živé) do kufra tak ich tam nahádžeš aj 30. A navyše na ceste sa ti každý radšej uhne.
Od toho lepšie auto je už len jedno , akurát dnes som ho stretol kúsok pred Hurbanovom. Ano mám na mysli starú dobrú Tatru 148. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Trip alebo cesta na dovolenku?

Príspevok od používateľa oco13 »

miminko23 napísal:a nemam rad ked niekto ohrozuje moju rodinu.
Kamarát ja tvoju rodinu ohrozím aj s košíkom v Lídli :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mato1212
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 08.12.2014 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato1212 »

V prvom rade musis ty vediet co vsetko potrebujes na cestu ked ides. Kazdy ma nejake svoje zvyky a kazdy potrebuje nieco ine

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných