VW Sharan - hucanie pod pristrojovkou

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

borisS189
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 29.08.2008 12:25
Zdieľať na Facebook

VW Sharan - hucanie pod pristrojovkou

Príspevok od používateľa borisS189 »

zdravym, chcel by som poprosit o radu kupil som si VW sharan 99, 81kw TDi a sem tam mi zacne nieco hucat pod pristrojovkou, zvuk vychadza z vodicouvej strany pri celnom skle zvuk je ako ked je pridrety ventilator a vychadza aj vtedy ked je vsetko vypnute a su zapnute len kontrolky nema niekto skusenost s tym co by to mohlo byt dakujem za rady
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

asi servomotorček čo prepína vonkajší a vnútorný okruh vetrania.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

66 a 81kW verzie nemali tento prihrievac/nezavisle kurenie standartne teda tam nema co bzucat. Ak je dorobene, tak samozrejme moze, otazka je ci je tam aj toto pomocne elektricke cerpadielko na vodu pretoze dorobit nezavisle kurenie je mozne mnohymi sposobmi.

Rocniky 1996 az 2001, cize ten uplne prvy model, prva generacia Sharanoidnych aut proste nemala bufiky.
borisS189
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 29.08.2008 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borisS189 »

ja tam mam bufik, presne taky ako je v tych novsich verziach kamarat ho mam v 2008 takze neviem ci je to ono je to taky kompresorovy zvuk aj ked to poculi mechanici tak sa divili co to moze byt, a robi to hlavne ked auto v noci stoji a rano ked zapnem klucik, musim to este odseldovat ci to robi aj ked je teplo kedze mam auto kratko nemam to este odlsedovane, bol som aj u mechanika a ten hned ze klapka na kurenii ale ked pocul ten zvuk tak tiez bol z toho vyhukany
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ten motorcek o ktorom sa bavime sa nachadza pod stieracovym torpedom, a zvuk vydava uplne jednoduchy - ziadny kompresorovy, ale uplne normalny "elektromotorčekový" cojaviem ako motorcek na pohon vody v akvariu. Proste bzucanie.
borisS189
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 29.08.2008 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borisS189 »

a ten motorcek by som vedel aj sam skontrolovat ci je ok? nie som zase super mechanik ale nie som ani lavy, takze radsej by som si to chcel pozret sam a skontrolovat ak by si mi mohol poslat zhruba popis kde co sa nachadza a na co sa mam zamerat a skontrolovat lebo presne odtial ide ten zvuk spod torpeda dakujem
peto42
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 28.01.2011 18:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto42 »

@mp3turbo
Lubos, prisla Ti SS ktoru som poslal 19.06.?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Boris, ten motorcek vies skontrolovat - das dole torpedo stieracov, su to tri sroby 10, a mas ho rovno pred sebou. Inak kazdy sharan co ma vo vybave nezavisle kurenie alebo prihrievac (to su teda VSETKY dieslove verzie od roku 2001 vyssie) po vypnuti motora musi mat automaticky dobeh chladiaceho okruhu ...

po slovensky : na kazdom dieslovom sharane od roku 2001 musi byt po uplne obycajnom vypnuti motora pocut to bzucanie motorceka. V interieri to normalne pocujes, samozrejme nesmies byt v extremne hlucnom prostredi. Plati to aj v lete, ten motorcek proste nutene toci vodu v kazdom rocnom obdobi. V lete sluzi na dochladenie okruhu.


Peto : nejaksi som na sukromne spravy neprilis daval pozor, idem si ju od teba pozriet a precitat. Ahaaaa turbo. Prosim chvilocku, odpoviem.
borisS189
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 29.08.2008 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borisS189 »

noo lenze mne to robi ked auto v noci stoji a sadnem rano prvy krat do auta a idem nazhavit a hned mi to zacne bzucat, ale robi to len sporadicky a este co si mam na to motorceku vsimnut ??? na co sa zameriat co tam odchadza
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

takto ti tazko poradit - vobec nevieme ci tam ten motorcek mas alebo nie atd, atd.

co tam odchadza ? 99% poruch sposobuju zodrate uhliky, motorcek sa potom proste netoci.
kiklop263
Príspevky: 671
Dátum registrácie: 26.04.2008 19:45
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kiklop263 »

turbo neviem neviem môj má z výroby "bufík" / GHIA /.

akurát som nechal dorobiť obehové čerpadlo na vodu a dialkové ovládanie.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no ale ved hovorim ze cerpadla tam neboli :)
newholland
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 03.05.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa newholland »

Ahoj viem ze tvoj prispevok je uz starsi no chcel som sa spytat ze co to nakoniec bolo ?
To cerpadlo isto nie lebo ked vypnes motor tak bzukot prestane vsak ?
Mne robi na Alhambre 99 81 kw, to iste a jazdim s tym uz dlho lebo 30 km do roboty a naspat prezijem. Dnes som ale robil na otocku KE a 8 hodin bzucania mi islo na nervy....
Pri akceleracii to niekedy prestane ale ked idem na tempomat alebo drzim rovnake otacky tak bzuci niekde spod pristrojovky. Bzuci aj ked vypnem vsetky spotrebice teda ziadny ventilator ani klima nic.
Neviem co s tym a za kazdu radu budem vdacny. :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 26 neregistrovaných