Vybava auta pri jazde na dovolenku

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Myslim, si že temu za*ieraš aj ty Acon,
svojimi konfrontačnymi prispevkami

v zadaní temy nikde nebola otázka,že bez čoho neprejdete 1000 km, ako to niektorí pochopili :3020:

Jednoducho som chcel vediet,či vozite so sebou niečo,čo by "sa mohlo zísť"
alebo jazdite len s tým, čo do auta dal vyrobca
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Čo sa tyka cesty cez Rumunsko, teším sa na to,lebo je to naozaj krasna krajina,
jednoducho ide tu o to, SPOZNAVAŤ krajinu ,možno aj ľudí, pamiatky, prirodu a kulturu
a to sa neda zbesilou jazdou po dialnici rychlostou 160-180 km/h ako to niektorí praktizuju pri jazde na dovolenku
a ked nenajdu take cesty kde by mohli jazdit 160 km/h v kuse tak frflu,že aka je to zaostala krajina... :::

Čo s atýka Bulharska , tam je to dosť špecificka situacia

ked vezmeme do uvahy ,že tam bežne jazdia A-čkove Oply Astra s datumom vyroby 1990+
tak akekolvek lepšie auto,tam može byt cielom miestnych lopkarov
treba si to uvedomovat a zabezpecit si auto a aj parkovanie. :4012:
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

lubos zimovcak napísal:
jozzo71 napísal:od svokry susedovi v bulharsku šlohli pre istotu celu 2 octaviu, ktorú si zakupili 2 mesiace pred tým. Samozrejme na poistku nevydalo...a splacať treba.
:40bd: rozprávky starej materiál...,keď musia splácať, tak musela byť aj poistená
:40bd: :d :D :2f93: :28b7:

Trosku aj rozmyslaj ZIMOVCAK ked nieco napises!!!

Zoberem UVER z banky a idem kupit nove auto.

Ked ti auto ukradnu tak banku nezaujima ci si ho mal poistene . Banku zaujima abi si splatil UVER. :41c2: :41c2:
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Obaja mate pravdu. Leasingovky vyzaduju poistenie, aj pri ucelovom uvere na kupu auta to vyzaduju banky.
Ale pri beznom spotrebaku (samozrejme drahsom), resp. pri financovani cez Quatrocar a ine splatkove spolocnosti havarijne poistenie nie je nutne.
doohan
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 04.09.2006 14:07
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doohan »

Pridám aj ja z vlastnej skúsenosti. Dobrá lepiaca páska a nejaký ostrý nôž a šrobováky. Ja som to v aute nemal a po prechode hraníc do Chorvátska mi na prvej mítnici padlo šoferove okno. Prvá pumpa nemala ani šrobovák. Na druhej som kúpil všetko. Rozobral som tapacír, vytlačil sklo naspäť a prelepil páskou. Jediný problém bol, ísť 80 km s otvoreným oknom. Inak bol to Mercedes Viano. Malo vtedy 1,5 roka.
Opel Monterey 3,5 V6
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Ja nosím so sebou: 10l kanister, monterky, štart. káble, nejaké to náradie, sekeru, deku, svetlo, náhradné žiarovky, lano, pršiplášť a drôt (len raz som otrhol výfuk a vybrať si medzitým ako ťahať ho po ceste či vyviazať ho drôtom je snáď každému jasné). Plnohodnotná rezerva je samozrejmosť. Toto všetko nosím len na cca 10 km čo chodím do roboty. Mimo toho odtrhnutého výfuku či občasného defektu som nič nepoužil. Ale takisto som nebol na aute ďalej ako pár kilákov a to je presne to, K ČOMU SA CHCEM DOSTAŤ ! Chlapi vy nepoznáte zákon schválnosti??? Môžte vyjazdiť 30 nádrží tu po okolí a nič sa nestane ale len raz pôjdete niekam ďalej a poserie sa. Tma, dážď, inak hovoriaca krajina, žiadny signál - bežne sa vyserie všetko v tú najnesprávnejšiu chvíľu. Takže ten litrík oleja, kvapalín či jedlo, prípadne teplé oblečenie či náradie - nech to zaváži dokopy 10 kilo... Dlabať? Človek mykne plecami, veď načo mi to bude? Zvláštne že v danný moment by zaplatil aj posledné za halierovú sprostosť ktorá mu bráni pokračovať v ceste...
A ešte pridám jednu zaujímavú príhodu: na jednom nemenovanom parkovisku ma zastavil chlapík a so smutnými očami pýtal kancelársku spinku či zicherku (mal pokazené auto, nikto z tých pár ľudí mu nechcel požičať mobil, ktorý mu zamrzol a nemohol sa spojiť ani s osobou ktorú tam mal čakať... skoro odpadol keď som mu vytiahol oboje a povedal že nech si nechá - mám takých prkotín plný kastlík. V momente mal úsmev od ucha k uchu) Páni, zákon schválnosti vždy príde v tú pravú chvíľu - štastie praje pripraveným :300f:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

laco1871 napísal:Myslim, si že temu za*ieraš aj ty Acon,
svojimi konfrontačnymi prispevkami

....

Jednoducho som chcel vediet,či vozite so sebou niečo,čo by "sa mohlo zísť"
alebo jazdite len s tým, čo do auta dal vyrobca
To nie sú konfrontačné príspevky, to je poukázanie na zbytočné príspevky.

Pokial ide o druhú časť Tvojej poznámky, dal som Ti link na cestovatela ako inšpiráciu. Pozri si ako vyzerá auto, resp. vybavenie cestovaeľa (prejazdil Rumunsko, Albánsko, Ukrajinu, Gruzínsko.....), ktorý v aute spáva, varí, sprchuje sa... a vyber si z toho to čo by si chcel mať alebo potreboval Ty. Asi všetko no to samozrejme nie je v možnostiach každého. A ak to nie je relevantný príspevok, nech Ti radia tí ktorí nikde neboli, zato bratrancovi, sesternice ich susedke ukradli auto v Bulharsku.
Pokial ide o auto ako také, tak pred 2-3000km cestou skontrolovať a ak je OK tak nevidím dovod vláčiť so sebou zbytočné haraburdy okrem štartovacích káblov. Lebo nič viac ako mechaniku si sám nespravíš a ak je OK klin. remeň, brzdy tak nič viac si na aute svojpomocne na ceste nespravíš. Okrem výmeny kolesa. Snáď by som si kúpil solárnu nabíjačku na udržiavanie baterie keby som to počas parkovania prešvihol s chladničkou, rádiom, svietením... ale aj to je otázne či to pomože a preto tie káble.
Jediné, čo Ti dá istotu, ak ideš s peniazmi na doraz, tak si vybav kreditku ako rezervu pre prípad nutnosti navštíviť servis a v najhoršom prípade ju použiješ a neskor splatíš. Takže za mňa, potrebuješ finančnú rezervu keby dačo.
ninetynine
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.11.2013 17:47
Zdieľať na Facebook

Trip alebo cesta na dovolenku?

Príspevok od používateľa ninetynine »

Pravdu tu maju vsetci ale v prvom rade ten kto sa pyta co si ma zo sebou zobrat na cestu dlhu 1000 alebo aj 10000 km by nikam nemal ist. Pri najhorsom tak busom na makarsku alebo do malinskej s paklom 24 deepov. A samozrejme je rozdiel aj pri tom ci chcem ist na dovolenku na urcite miesto alebo na nejaky trip. Pri tripe sa spoznavaju krajiny a spi sa v aute. Ked ale idem na dovolenku tak ma urcite nezaujima nejaka krajina alebo jej obyvatelia. Kedze mam 10 dni na to aby som si co to uzil v mieste dovolenky tak sa nebudem suchmat po dedinach 28km/h ale pojdem nie zbesilo ale normalne 160 az 180 km/h po dialnici a ked dostanem pokutu tak je to len moj problem. A preto nemam rad ked ide v lavom pruhu niekto na trip 125km/h len preto ze neveri v navigaciu a nechtiac vybehol na dialnicu a este ma bude vychovavat ze sak on ide podla predpisov. Zaverom: Kazdy by si mal zobrat to co uzna za vhodne. (A asi treba aj ihlu a nit keby sa nahodou roztrhli sandale alebo este aj klieste na dierovanie keby som sa moc prezral a nezapol opasok)
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozzo71 »

lubos zimovcak napísal:
jozzo71 napísal:od svokry susedovi v bulharsku šlohli pre istotu celu 2 octaviu, ktorú si zakupili 2 mesiace pred tým. Samozrejme na poistku nevydalo...a splacať treba.
:40bd: rozprávky starej materiál...,keď musia splácať, tak musela byť aj poistená
presne ako napísal vyššie prochy, vzali si spotrebný úver a kupili 8 ročnu coctavku, čo je na tom take nepochopitelné? Máš tu miliony príspevkov, podla všetkého si zčítaný a skúsený životom, ale toto ti nevyšlo...
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

vieš čo je nepochopiteľné, že niekto si zoberie spotrebný úver na 8ročný vergeľ, ide do zahraničia, a nepoistí si ho. Nič v zlom, ale toto spraví jedine hlupák.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

nemyslím, že to patrí do tejto témy aj keď je to pravda
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon , dosť záleží na akom aute ideš. Bol som niekde za Prahou na Karkulke (C AX) a začalo mi preblikávať dobíjanie . Postál som na najbližšom vrakáči a ja sám som si demontoval altík z P 106 a hneď na mieste ho aj nahodil na moju Karkulku. Stálo ma to rovných 100Kč teda 3ojro.
Inak aj pre L Zimovčáka - moje dovolenky spočívajú v cestovaní po českých traktoriadach a medzi tým navštevujem miestne kovošroty. Sice to nie je 1000km štreka ale zase tona na vozíku za Feldou čo má natočeného pol mega , je tiež celkom fajn zážitok.
Takže chlapci dovolenka a dovolenka môžu byť dva velmi odlišné zážitky
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Momentálne žijeme v dobe, kde peniaze sú takmer všetko.
Ja chodievam pravidelne BA-Hainburg 960, Hainburg-Toulouse 1300km...
A popravde v aute nemám ani rezervu. Mam len nejakú sadu kde je kompresorik s nejakou farbou do 12v... Povinnú výbavu ktorú potrebujem v daných štátoch a 1 bundu v kufri...
Všetko čo potrebujem kúpim na čerpacích staniciach, obchodoch(voda, jedlo) a ked sa niečo pototo...pozriem na internete nejaký 24h servis v danej krajine, zavolám a vždy prišli do 2hodiniek a opravili CK bolo treba. (samozrejme treba poznať aspoň základ nemeckého, prípadne anglického jazyka).
Nevidím v tom žiadnu tragédiu a trasy +-1000 km sú dnes úplne bežné.
Bol som už aj v Moskve autom a kúsok pred Moskvou mi vypísalo nízku hladinu oleja. Opäť... Telefon-internet a do hodiny mi priviezli liter oleja, presne toho, čo som potreboval. Základ je mať hotovosť (aspoň 2.000 € aj v drobnejsich bankovkách) a na karte nejakú rezervu. Inak Eura berú všade...A v Európe už ani nehovoriac.
Toľko k mojej výbave na ,,dlhé" cesty.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Presne tak. Laco zrejme nemá ako bežne najazdiť vačšie porcie km a tak sa mu zdá že 1000-2000km je nájazd počas ktrého bude opravovať 1/2 auta. No napr ja robím ca 4000km a viac každý týždeň (min. rok v lete som vyfasoval novú Oktávku a tento týždeň som sa prehupol cez 100 000km takže ja sa na to pozerám úplne inak a na cestu si naozaj neberiem okrem chladničky plnej nápojov nič. Auto mi každé 3-4mesiace pozrie mechanik takže ak si ho dá skontrolovať a sám si kontrolu oddozoruje, je minimálna šanca, že sa niečo udeje a hlavne na všetko sa aj tak pripraviť nedá.

oco, jasné, nejaká prkotina ako altík sa može stať no napr mne altík ešte v živote na žiadnom aute neodišiel a mali za sebou iné porcie km. A na LR ho pravidelne zatopím pod vodu, do bahna a neviem že ho tam mám. Netreba ho strašiť.

A potom, ja tvrdím jednu vec. Človek si nikdy nepamatá a nerozpráva príhody z akcií, kde všetko klapalo ako má. Ale ak sa niečo poserie, má zážitok a príhodu na celý život ;-)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Svätá pravda ....bol som minulý rok na takom výlete na scootri...a je na čo spomínať. :2f93:

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní