Renault Scenic I - doplnenie klimatizácie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic I - doplnenie klimatizácie

Príspevok od používateľa marco98 »

Dobrý deň páni, dá sa niekde kúpiť u nás chladivo do klimatizácie? V USA je to bežne dostupné pod názvom A/C refrigerant (je to v spreji s adaptérom do nízkotlakového servisného portu). Kompresor a ostatné časti klimatizácie, dezinfekcia a tesnosť systému je v poriadku, zdá sa mi však veľa dať 80eur za doplnenie klímy, dakujem za odpoved :)
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

A to kde si k tej sume 80e prišiel. Za max 30-ečka v pohode nájdeš servis čo ti to spraví. Je toho plný internet. Fakt nechápem ako by si to ti nejakým sprejom chcel doplniť. V servise ti náplň z auta odsajú, prečistia, zvážia a doplnia presne požadované množstvo, aké do tvojho auta ide.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Toľko mi povedali v servise :3c90: , takže pohľadám radšej iný servis a necháam to na nich, dakujem za skorú odpoved :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kup si na zlave dňa servis klimy vychádza to okolo 20E.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

to treba citat v suvise s ostatnym textom, aby jedno slovo neznamenalo v texte vlastne len osviezovac, lebo tak jednoducho sa to do klimy nevstrekuje, odpalil by si kompresor. A tie ceny - normalne u beznych majitelov dielni okolo 40 euro, u chladiarov, ktori nemaju automat na plnenie so separatorom vodnych par a davkovacom oleja 10-20 euro, ale musi tam ist predpisane mnozstvo plynu.
CAMLS
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 23.05.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CAMLS »

Ten sprej na doplňovanie klimy existoval, kupoval som ho pred asi siedmimi rokmi v zahraničí... Zo spreju išla hrubá hadicka s tlakomerom , kde bola vyznačená stupnica s tlakom a popisom - malo chladiva, normalne a veľa. Ale to by som použil len ako nudzovku.... Ak unikne chladivo z klimy, tak treba nájsť príčinu a nie zbytocne dopĺňať...
Klima mi v terajšom aute funguje 5rokov bez akejkoľvek údržby...
LEGEND 295konikov 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 5W-50/0W-40
340 000km

LEGEND 295k 4x4 aktivny zadny diferak + LPG BRC + privstrek benzinu, olej 0W-40
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

VLADY napísal:Kup si na zlave dňa servis klimy vychádza to okolo 20E.
No neviem..... treba citat aj to male, servis 20€ ale to nieje konecna suma, 20€ za ukon + chladivo co doplnia aj tak zacvakas, oni ti to pekne narataju aby si tam nechal 40-50€ co v podstate ta stoji aj keby si tam siel bez toho kuponu, mozno ze ti do vyduchov streknu pre efekt taku tu penu akoze cistenie a niecim ti to vyvonaju aby bol "efekt dokonaly" ale moc iluzie by som si nerobil
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Nick21212
Príspevky: 450
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: LH
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nick21212 »

Ja som plnil klimu teraz úplne prazdna bola. Normálne som mal platiť 25€ pretože bolo nad limit(asi 150g možno hlúposť) bez papiera mi to dal za 20€.
Normálne do tej normy stoji 20€ s papierom, cistenie ozonom plus 20€.

Však chod do renault servis tam budú pýtať možno 30€.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zas netreba robiť paniku , stačí si len pozorne prečítať podmienky služby. Doplnenie funkčnej klímy kde klíma klímuje ale má slabý výkon , tak tam asi nemá čo narátať extra navyše...A vôbec je tam popis čo sa robí a čo je zarátané v cene a čo sa platí extra. Bežné doplnenie funkčne klimatizácie je odsatie zbytkového chladiva , a aj odsatie oleja , a nazad sa načapuje požadované množstvo oleja plus dakde pridáva aj farbivo a plus chladivo hmotnostne podla požiadavky výrobcu. Potom sa klíma zapne a odmerajú sa tlaky na sacej a výtlačnej vetve a meria sa teplota výstupného vzduchu a to je celé. Ak checš vyčistenie vzduchového systému tak to sa robí buď ozonom alebo sprejom a to sa môže platiť extra alebo teda podla toho ako to je uvedené v popise a podmienkach. Prípadne samozrejme je predtým vhodná a potrebná aj výmena vzduchového filtra ...
Všetko je to o komunikácii a že na SK to veľa ľudom moc nejde a preto sa hovorí: líná huba hotové nešťěstí. Pretože ak niečo mi nieje jasné z popisu tak sa opýtam a zavolám tam poinformujem sa ...a mám informáciu ktorá je relevantná .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vrátme sa k téme olej a klíma
práve som riešil Scenic I 1,6 kde sa otváralo čerpadlo (Harrison V5) a menili tesnenia.Klíma čerpadlo má aj jednu stálu náplň,má na to skrutku kde sa plní a potom ide ešte olej plus do obeživa.V tom to konkrétnom som tu musel plniť 220 gr oleja PAG125.Čo ma zarazilo bolo že ani človek ktorý roky plní klímy nevedel o čom hovorím keď som sa pýtal či do opravovaného tj prázdneho čerpadla ide náplň.Že ide do náplne a o on dá.takže mám o odbornosti ľudí čo plnia vážne pochybnosti.Našťastie som narazil na servismana čo okamžite vedel o čom hovorím,ale ten kam som dával doteraz napĺňať,nemal potuchy.Je mi jasné že málokto si otvára čerpadlo ak púšta,aj keď je to málo pochopiteľné kedže sa jedná o primitívnu vec v ktorej niet žiadnej vedy,proste sa to nerobí,a vedomosti sú nulové.Dosť smutné,pretože do čerpadiel je vlastne kúpitelná každá prkotina za min peňazí kat.čo mi poskytol môj predajca má 170 strán a položiek je v ňom milión,ale tento rok som bol jediný čo kúpil sadu tesnení.
Musím sa smiať ale aj dať za pravdu VLADY-mu za výrok na konci...líná huba,hotové neštestí ! Kam do zadku táto spoločnosť speje,si neviem vysvetliť.A že doba informatiky...prd makový,ľudia osprostievajú stále väčším tempom
A teraz sa mi vynára téma,kde sa trhala spojka náhonu.....a vnútro sa vždy vysypalo
[img]https://s31.postimg.org/4ptxei9c7/kl_ma_kompr_harrison.png[/img]
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Na skoleni by nam vzdy bolo povedane,ak repasujeme kompresor,tak do cisteho komprsora vzdy dat polovicu mnozstva oleja a druhu polovicu do obeziva cez plnicku.Teda ak system vyzaduje cca 220gr oleja,tak 110g do kompresora 110 do obeziva.Ale pozor.Spravne mnozstvo je len vtedy,ak system je odsaty a preplachnuty,teda ani kvapka oleja nie je v systeme.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lacko tu bol kompresor rozobratý a zložený ako "suchý" takže ide do neho celá dávka 220 gr cez ten nalievací otvorček.Do obeživa dostane predpis.Tento dolievaný olej maže tú prednú časť kompresora kde je šikmá platna z ojničkami,zadnú maže obeživo.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Mhlavaty,zle som ta pochopil,uz je jasne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy a 10 neregistrovaných