akékoľvek LED schválené do svetlometov?

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomi24
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: 06.06.2013 02:28
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomi24 »

oco13 napísal:Cviro neviem či sem písať názvy firiem , aby to nebolo brané ako reklama - či už pozitívna alebo negatívna.
Konkretna firma v NR na začiatku priem. parku pri dražovciach oproti pumpe real-k. Na velkých vstrekolisoch robia komplet bočné dverové panely pre PSA Trnava .Vozí ich kamionová firma z Hrnčiaroviec v rečime in-time.. V druhej časti haly zase vyrábajú plastové diely klimatizácie GM , pre niektorý Opel.
A vždy je to slovák vo svojej krajine z čínskych materialov na strojoch ktoré kapitalisti priviezli sem aby ich nemuseli ekologicky zlikvidovať.
Dám ti hádanku - čo myslíš kde má ABB svojich najstarších robotov?? práve v automobilovej výrobe na slovensku .Ich technik nás už volá "ahojte veteranisti". :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :4090: :4090: :4090: :4090:
trosku ta poopravim, v tej firme sa uz diely klimatizacie nevyrabaju. na miesto toho sa tam robia niekolko rokov dverove panely na opel insignia (tento projekt bude zachvilu koncit). najnovsi projekt maju na VW caddy a to vyrobu pristrojovky a dverovych panelov.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tomi ja som tam bol v dobe , keď ešte len klima do GM mala prísť . Kludne sa mohlo stať že namiesto nej dorazilo niečo iné. Bol som tam krátko na konzultácie ohladom vstrekolisov.
Aj moja momentálne domovská firma má vo výhlade najmenej 40 nových projektov, ale kolko sa dotiahne do finále , to nikto netuší. Inak do Isignie robíme klomplet sedačky , a potom že Opel je nemecký :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tutmak
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 01.06.2011 18:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tutmak »

Cool Blue Hyper prečo vlastne nie sú schválené?
Sú to halogény, výkon 55 W, majú čapičku na prednej strane.
Jediný rozdiel je, že svietia 5000K (teda BIELA farba - nie modrá).
Svetlomety majú byť biele, nikde nie je napísané, či studená biela, alebo teplá biela. Normálne halogény sú nažltlé a to nikomu nevadí.

Fakt nevidím dôvod, aby bránili sedlákovi (ako aj ja) čo chce mať "cool" biele svetlá, aby si ich tam šupol :( Policajný štát...
tutmak
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 01.06.2011 18:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tutmak »

Ešte ma napadlo, nahradiť obrysovky silnejšími LEDkami a používať to ako denné osvetlenie je hlúposť?

Napríklad toto:
http://www.eshopbn.sk/patica-t10w5w-nap ... -2ks-.html


Nemusel by som meniť stretávačky ako slipy.
beckei.peter
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.09.2008 20:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beckei.peter »

@tutmak riešenie by to mohlo byť ale záleží od svetlometu, ako je umiestnená obrysová žiarovka, ako sa svetlo odrazí od paraboly a akú veľkú plochu osvetlí v svetlomete parkovačka.

Tie LED žiarovky v tvojom príklade mám, len ja som ich kupoval v činskom eshope, cca 4€ za kus, svietia super, svietivosť okolo 200LM čo je oproti klasickým 5w celosklenkám so svietivosťou 50 lumenom 4x viac! Mal som aj silnejšie modely, cez 300 lumenov, to je už masaker, no keď na to nie je v hodný svetlomet, svietivosť môže byť aj 500 lm a neukáže to dobre.

inak vo všeobecnosti sa led autožiarovky najviac oplatia do interiéru kde získate o dosť vačsie osvetlenie oproti klasickým žiarovkám, alebo ako parkovačky, obrysové svetlá, osvetlenie špz, smerovky, denné svetlá a cúvačky. skrátka doplnkové a signalizačné osvetlenie. Do hlavného svetlometu sú ledky nepoužitelné

tu je pár porovnaní led auto žiaroviek na mojom aute:

[img]http://1.bp.blogspot.com/-dXfz8axHAAk/VXcTtFR4W0I/AAAAAAAAZk4/TMr2tDncEuQ/s60/Front%2Bfog%2Blight.jpg[/img]
Hmlovky - http://autoled.pedrozv.sk/2014/01/predn ... -u-it.html

[img]http://2.bp.blogspot.com/-YpPyYliuCU8/VXcQtm5gUBI/AAAAAAAAZks/4sNnfi48Og8/s60/Turn%2Bsignals.jpg[/img]
Smerovky - http://autoled.pedrozv.sk/2014/01/Smero ... 35-OT.html
tutmak
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 01.06.2011 18:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tutmak »

V interiéri je s LEDkami ten problém, že 90% áut má stmievač, ktorý to svetlo zapína a vypína postupne, nie naraz. Keďže LEDky samozrejme stmievač nepodporujú, tak len trikrát bliknú pri každom zapnutí/vypnutí, čo by mi osobne liezlo hodne na nervy.
beckei.peter
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 27.09.2008 20:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beckei.peter »

problém čo popisuješ nie je spojený so všetkými typmi led atožiaroviek. Ledky ktoré som používal 3-4 roky dozadu mali blikajúci efekt pri stmievaní. No teraz som nemal problém ani na jednom aute, každá jedna led žiarovka čo mám, pekne postupne stmieva, odpurúčam ale používať CAN BUS ledky, tie majú väčšiu spotrebu.
vasko21
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 23.04.2008 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vasko21 »

Ja len stale nerozumiem prečo ľudia potrebujete tak silne svetla ked v obci 50km/H mimo 90km/h a diaľnica 130(teda tych pár kúskov diaľnice ) ked mate problem ze nevidíte tak treba poriešiť okuliare :40bd: :40bd: Ak človek dodržuje rýchlosti co pri výške pokút dáva zmysel nemyslím ze potrebujete 6000K a podobne :2f93:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vasko : okuliare mám celý život ale nie je to v nich. Sú aj pridružené chyby oka ako tupozrakosť astigmatizmus alebo šeroslepota. Tieto problémy nevyriešia žiadne okuliare a pokial lekár posúdi , že nebránia vedeniu motorového vozidla , tak sa snažím mať pred sebou svetlo aby som videl.
Tieto chyby zraku postihujú asi 30% obyvatelstva , takže dobré svetlá majú svoje opodstatnenie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vasko21
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 23.04.2008 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vasko21 »

Veď ja ti rozumiem len ked si chcel poriadne svetla tak na to mysli ked kupuješ auto.Toto je v našej slovenskej povahe za malo peňazí chceme vela muziky ;) Ja by som nebral len technicak ale rovno cele auto. Lebo ked niekto koli debilnym svetlam spôsobí škodu na majetku to je ten menej bolestný prípad alebo ten horší na zdraví to uz je potom neskoro. :3020:

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní