Fólia na nové auto alebo iná ochrana?

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Smiešne mi na tom prišlo že niekto je ochotný dať za čínsku foliu na železe v hodnote 6centov za kilo 400eur. Ja som dal tolko za celé auto a rozdiel som investoval do vzdelania svojich detí. :4090: :4090: :4090: :4090: Niektorí ovčania tohto bananistanu si nejako nevedia uvedomiť ,že autičko si na druhý svet nezoberú.Ale je to pochopitelné , taká je mentalita človeka , pred 100 rokmi sa takto stavali naši dedovia k roličkám a súdili sa za 20cm odoranej pôdy. :40bd: :40bd: :40bd:
To že sa tak staráš o svoj majetok je pekné , len mám obavu o tvoj zdravotný stav ak ti ho niekde v centre mesta poskáču nafetovaní výrastkovia.
Naposledy upravil/-a oco13 v 16.03.2016 22:25, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

oco13 napísal: ano to máš pravdu celé auto vyjde na 400evri.(napr. Felicia na Bazoši)
No ale pri Felde to ma vyznam oblepit auto foliou.Aspon sa za jazdy nerozpadne.
Len mi nejde do hlavy ako sme my starsi kupovali auta kedysi ked nebol ani internet a nepytali sme sa nikoho na kazdu blbost.
Lubos01
Príspevky: 700
Dátum registrácie: 25.02.2010 23:47
Bydlisko: Trnava / Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos01 »

Moja polovička tiež dostala pre 6 tyzdnami nové auto :D Zatial sme bez škrkanca, tak neviem, či ho nevybehnem obaliť celofánom :D

Ale teraz bez srandy. Podstata veci je tá, že fólia je maximálne nerentabilná. Ešte 3 roky dozadu som mal 16 ročné auto ktoré chodilo po všetkých umyvárkach, cestách, necestách, vosk nevidelo nikdy a nieto ešte fóliu.

Jasné, boli na kapote nejaké bodky od kamienkov, aj na boku, aj nejaká prevalenina z otvárania dverí na vedlajšom aute, no a ? Myslíte, že ak by tam tie veci neboli, predám ho za drahšie ?

Na to rovno zabudnite. Tá investícia sa nevráti, nakoľko fólia ochráni akurát tak pred tými kamienkami ... Ak niekto je*ne z dverami vedlajšieho auta, tak tam budeš mať prevalené či tam foliu maš alebo nemaš.

Mne osobne to je v podstate aj tak jedno, auto ma havirjnä poistku bez spoluúčasti, takže čo sa "do*ebe", to sa dá opraviť ... Kamienky ale naozaj riešiť nebudem ...
podlesnick
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13.11.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa podlesnick »

som prekvapený, koľko reakcií ste sem dali - super. Čo je horšie - mnohé sú de facto off topic.
Skúsim si dať tú námahu a trpezlivo vysvetliť, prečo si tam chcem dať fóliu.
Na vozidlo čakám 4 mesiace - Lexus RX. Parkujem za domom na vlastnom parkovisku. Keď idem do obchoďáku, radšej parkujem opodiaľ, kde nie je husto a keď je možnosť, tak nie vedľa nejakého auta. Výsledok je ten, že po 5 rokoch nemám žiadny ťukanec. Ale mám poškodený lak na nárazníku kvôli kamienkom.
Primárne chcem riešiť práve ten nárazník, ale na druhej strane pri tomto aute možno také šťastie mať nebudem a ťukance budú aj zboku - preto by som rád dal fóliu aj zboku. Keď mi niekto z Vás napíše, že si kupuje auto za 80tis. a kašle na ochranu, tak potom sa budem tými komentármi vážne zaoberať.
Inak, prosím, nezahlcujte túto diskusiu zbytočnosťami.
Bývam v blízkosti Žiliny, ale kvôli fólii kľudne prídem skoro hocikam :)
Akurát je otázne - že čo so zárukou, ak sa náhodou niečo pokazí - pôjdem reklamovať fóliu do ba? alebo sa netreba obávať?
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Ja byvam v PB ako vravim dal som si tu foliu hlavne kvoli kamienkom. A okrem toho chrani aj pred solou atd. Samozrejme ze pred preliaceninami neochrani ale tie skrabance urcite. Staci ze ty na auto vybehne macka a pojde ta slahnut s toho co ty tam zanecha. Za mna jednoznacne ano ! A ten lexus :2f93: chvalim nech sluzi :28b7: :-\ a k tej folii uz ju mam 2 roky a drzi neodliepa sa , zivotnost je okolo 5-7rokov
podlesnick
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13.11.2011 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa podlesnick »

robo dakujem za k veci príspevok a za pochvalu :)
kde si si dal tú fóliu robiť?
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

U nas v PB v alpha reklama
boskofero
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 23.05.2016 10:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boskofero »

a koľko ťa vyšla prosím ťa tá fólia?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

podlesnick napísal: Keď mi niekto z Vás napíše, že si kupuje auto za 80tis. a kašle na ochranu, tak potom sa budem tými komentármi vážne zaoberať.
Ja ti ešte napíšem jednu vec - nikdy by som si nekúpil auto za xy tisíc z jediného dôvodu - Ak na ňom privezieš svoje dieťa do školy máš istotu že sa ti vráti živé domov??? alebo ti zazvoní telefon a dozvieš sa výšku výkupného.
Dnes môžeš mať peňazí velmi vela ale neoplatí sa ich vlastníctvo prezentovať verejne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
duskobenka
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24.05.2016 09:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duskobenka »

Trosku suhlasim s tym ze ked clovek uz ma peniaze na kupu noveho a draheho auta tak by mal mat aj na tu foliu, to je uz len par korun a je fajn ked sa starame o auta tak ako by sme aj mali..ano ma predovsetkym on sluzit nam ale aj my sa musime sem tam postarat
stigler
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.11.2014 11:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stigler »

boskofero napísal:a koľko ťa vyšla prosím ťa tá fólia?
podla mna vsade stoji inak, treba len pozriet kde maju najlepsie ceny a podla toho vyberat. Na ake auto zhanas?
stigler
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 27.11.2014 11:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stigler »

boskofero napísal:a koľko ťa vyšla prosím ťa tá fólia?
podla mna vsade stoji inak, treba len pozriet kde maju najlepsie ceny a podla toho vyberat. Na ake auto zhanas?
ediyno
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 13.06.2016 10:40
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ediyno »

duskobenka napísal:Trosku suhlasim s tym ze ked clovek uz ma peniaze na kupu noveho a draheho auta tak by mal mat aj na tu foliu, to je uz len par korun a je fajn ked sa starame o auta tak ako by sme aj mali..ano ma predovsetkym on sluzit nam ale aj my sa musime sem tam postarat
myslim ze mnohy z nas sa velmi dobre starame o svoje tatose:-)
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Za päť rokov používania by som dal streknúť kapotu za 100 ečiek a vybavené. Teda nedal. Bodky od kamienkov sa dajú uspokojivo opraviť originálnou farbou a štetcom z babského laku na nechty. Obaľovať do fólie nové auto :::

A nezbudnúť na toto
[img]http://sk1.staticac.cz/foto/vyrobky/271500/271349.jpg[/img]

a este toto:
[img]http://postovnezdarma.cz/media/catalog/ ... 0411_0.jpg[/img]

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní