Autokozmetika

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

Mam od Autoglymu pripravok na plasty, s tym som spokojny. ( cena do 10 € ), tak rozmyslam skusit niečo od nich na lak.
Tony96
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.05.2009 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tony96 »

Ja požívam na ochranu karosérie toto http://www.bbshop.sk/bateria/eshop/2-1- ... licke-laky a možem len odporučiť.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

x77x by ťa asi vysmial... lol Neviem no,,,
palo95
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 27.03.2011 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo95 »

mp3turbo mal som vosk od swisswaxu je super to je pravda,ale mal som aj od autoglymu.rozdiel v kvalite nieje az taky velky ako v cene.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem posudit lebo autoglym nepouzivam, je to konzumna znacka s obrovskym spektrom produktov podobne ako cojaviem Turtle Waks alebo Sonar ci Solux ci ako sa to vola, avsak Swisswaxy su samozrejme drahe.

Ano, robia ich Svajciari.

Ano, ich mzdy a nakladovost (pozemky, reality, vsetko) je trosku ina ako nasa.

Ano, aj ich prijmy su trosku ine. Oni svoje produkty marketingovo umiestnuju ako solidny nadpriemer PRE ICH PROSTREDIE, co je primarne Svajciarsko, Nemecko, Americke and spojene štáty a taketo rozvojove krajiny. Ked v Svajci povies ze 80eur za vosk, tam ti to nepride s tym 4500eurovym platom zase az take hrozne.

Ked to iste povies u nas, tak polovicka ludi upadne do komy... inštatne... ako polievka zo sáčku.
palo95
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 27.03.2011 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palo95 »

Mas pravdu u nas je to ine.Aj ked niekedy nepochopitelne,ze 100tis.eurove auta sa deru ne kefach.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Clay

Príspevok od používateľa mattesss »

Zdravím, chcel by som si kúpiť clay, ale nechcem to riešiť cez rôzne eshopy, viete niekto poradiť, či sa dá kúpiť aj v nejakom bežnom kamennom obchode, prípadne supermarkete typu Tesco, Kaufland a pod., ktoré majú niekedy celkom dosť širokú ponuku autopríslušenstva ?
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Clay

Príspevok od používateľa mattesss »

Zistil som, že sa dá objednať aj z Aliexpressu za cca 3 € /180g napr. tu http://www.aliexpress.com/item/180g-Mag ... 34a88acbf1

Máte skúsenosti s objednávaním hmoty tak z aliexpressu či ebayu. Keď pozerám tie ceny na heureke, že 10 € za 100g tak pokiaľ nebude niečo priajteľné v kamennej predajni, tak pôjdem asi touto cestou. Eshopy to aj tak prevažne obješdnávajú z Číny, takže tá kvalita by nemusela byť zlá resp. sa možno dá objednať drahšie a kvalitné, ktoré bude však aj tak výrazne lacnejšie ako cez eshop u nás..
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Clay

Príspevok od používateľa mattesss »

Ak to bude niekoho zaujímať, tak som nakoniec objednal Clay z aliexpressu 180 g za 4 € vraj výrobca je 3M. Okrem toho som objednal tú rukavicu na umývanie systémom dvoch kýblov a nejaké tie microfiber utierky, celé ma to stálo 7 €.
10 € len za hmotu a to 100g by som nedal, na takej cene začína hmota u nás.

Chystám sa ešte u nich omrknúť leštidlá a vosky.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Kde si ho dať vylepštiť :D

Príspevok od používateľa mattesss »

Dúfam, že na túto otázku mi už bude vedieť niekto odpovedať, keďže sa starám o viac áut, tak by som rád aj jedno na skúšku dal k niekomu na kompletku spraviť, ale poriadne, t.j. umyť, dvojvedrová technika, clay, leštenie a vosk, že mi praskne žilka v oku od toho lesku keď sa na neho pozrieť.

Viete o niekom takom v Nitre a okolí ?

Lebo dával som si teraz umyť auto v jednej umyvárke (ručne) a ten výsledok je taký rozpačitý, vpredu ostali zbytky zaschnutého hmyzu, auto je síce ako tak čisté, ale vôbec sa neleskne a vraj aj voskujú, ale to je snáď kvapka vosku na tisíc kvapiek vody, proste také obyčajné umytie, ktoré by som si spravil aj sám za 2 € s samoobslužnej umyvárke...

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných