Ktory renault a aky motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

blavacik33
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.10.2015 10:26
Zdieľať na Facebook

Ktory renault a aky motor

Príspevok od používateľa blavacik33 »

Zdravim. Zvazujem kupu renault megane alebo laguna obe vo verzii kombi rv 2009+. Chcem diesel nerieste prosim preco (ano viem o EGR,DPF a podobnych zalezitostiach) a chcel by som sa opytat ktory je spolahlivejsi? Ci megane 1.5dci 81kw alebo v lagune 2.0dci 110kw? Na velkosti auta mi moc nezalezi ani vykon nepotrebujem -ide mi hlavne o spolahlivost...
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

na tuto tvoju otazku "lepsej spolahlivosti" ti asi nikto neodpovie na 100%. 1,5 DCi tebou vybraneho rocnika by mal mat uz upravene loziska na kluke, ktore by mali odolavat opotrebeniu lepsie, ako starsia generacia. So zadieranim lozisk mal problem aj 2,0 DCi, dovodom boli idiotsky dlhe intervaly vymeny oleja. Na oleji nesetri, lebo moze sposobit problem aj s turbom.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

prednedavnom som cital jeden clanok prave o tychto motoroch, tak som ti ho nasiel, mas to tu celkom slusne popisane...pripadne si zadaj do vyhladavania tu na fore tieto dva motory, riesilo sa to tu uz nie raz.
http://www.autorubik.sk/clanky/renault- ... skusenosti
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Bol taký jeden, čo tiež chcel dízel..

lebo mal neobmedzený prístup ku kradnutej NAFTE :28b7:

A aj ho získal , bol udržbárom v jednej nemenovanej menšej firme
kde mali AVIU na zvoz odpadu

a jedneho dňa ju poslali na GO a vratila sa z NOVÝM motorom

naš kolega prišiel na vikend do roboty NOVY motor VYBRAL

namontoval tam motor zo svojho Furgona ojazdený...

a NOVY MOTOR bol hned v jeho FURGONE (AVIA 21)

čo však ČERT nechcel , moci sa ujal vyškerený financmajster Kazimir, drbol na FURGONY cestnú daň, zvýšenú poistku, aj palubnú jednotku

a FURGON s novým , čerstvo zabehnutým motorom

STOJI na dvore oneho mechanika

BEZ ŠPZ, na klatikoch

a rozprávke o kradnutej lacnej NAFTE , je KONIEC..

DOBRÚ NOC !
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

vyzera, ze ten novy motor "R9M" je ovela vydarenejsie ako 1,5/2,0 DCi ... je vsak tak novy(cca 3 roky), ze este malo ludi posudi, ci je spolahlivejsie, alebo nie. Ma nove riesenia (EGR pred turbom napr.), kde ukaze len cas, ako sa to prejavi na jeho spolahlivosti. Zevraj nelubi podtacanie, ma nejaku signalizaciu pre jazdu pod otackami, co je podla mna velmi dobre-DSG sa s tym nevie popasovat doteraz
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

1,6dci.............. ......................2,0dci.... ......................................... ...................... ................................. ............ ................................ ...........................1,5dci/alebo radsej nie/
blavacik33
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 12.10.2015 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blavacik33 »

a montoval sa taky motor do meganov a lagun? LEbo som ho nasiel len v Scenicu
michallehocky123
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.05.2016 13:19
Zdieľať na Facebook

Re: Ktory renault a aky motor

Príspevok od používateľa michallehocky123 »

blavacik33 napísal:Zdravim. Zvazujem kupu renault megane alebo laguna obe vo verzii kombi rv 2009+. Chcem diesel nerieste prosim preco (ano viem o EGR,DPF a podobnych zalezitostiach) a chcel by som sa opytat ktory je spolahlivejsi? Ci megane 1.5dci 81kw alebo v lagune 2.0dci 110kw? Na velkosti auta mi moc nezalezi ani vykon nepotrebujem -ide mi hlavne o spolahlivost...
Podla mna je megan grandtour velmi spolahlive auto. Ma ho moja manzelka. Ked si chces pozriet nieco viac o vybere motorov tak si pozri ich oficialnu stranku, moye ti to pomoct pri rozhodovani.
https://www.renault.sk/vozidla/nove-voz ... vykon.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných