Kúpa striekacej pištole

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

inak musim povedat ze mlada krv sa mne osobne páči dnes sa mladsim robit nechce a ty si vynimka co je super.aj mojho suseda troska do tohoto ucim.chlapec sa uci pomaly ako ty.toto je lepsie ako vysedavat po baroch.horsie ze moji synovia sa do toho nehrnu.
hnida
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 26.10.2011 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnida »

Marko2, blízko Žiliny bývam, prečo sa pýtaš? A teda keď si nemyslíš, že použitá by bola dobrá, čo navrhuješ? radšej novú povedzme za tých 100 - 150?
hnida
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 26.10.2011 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnida »

Keď ti mám pravdu povedať, nie som vyštudovaný automechanik, ale veľmi ma to baví, je to taký skôr koníček. A baví ma celkovo množstvo vecí, čo sa takejto roboty týka :3035:
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Lacne pistole typu co obcas maju v lidli su na akrylove laky nepouzitelne. Preco? Na 100% s nimi spravis pomaranc, mozes robis co chces s farbou (zriedovat), podkladom, vzduchom, nastavovanim pistole, tu farbu proste nejako zle atomizuju, bud ten pomaranc vide z nedostatocneho rozfukania, alebo vzduch ti farbu (najma po okrajoch luca) rozrusi. Bezne hlavne pre lacne hvlp, s 20-25 psi ktore si pisu nedokazu spravit zrkaldovy lak, alebo len s vacsou vrstvou a tam je zasa riziko ze ti to stecie .... a s vyssim ho zasa rozfukaju. Metaliza, plnic sa s nimi da.
hnida
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 26.10.2011 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnida »

To mne je jasné, že s takými lacnými to jednoducho nepôjde dobre, preto sa jej chcem zbaviť a chcem niečo lepšie.
yopka
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 18.02.2012 23:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yopka »

Chlapci,stale vam unika to ze chlapec nema zatial poriadne skusenosti, ns to mu postaci fakt zakladna litetaturA(skus kniznicu a ceskych autorov na zaciatok)

btw neverim ze tu niekto z profesionalov bude striekat x rokov so 3k,4k radou.. doba,materialy idu dopredu a aj pistol ma svoju zivotnost pri dennom pouzivani pre pro pracu,chlapcovi to na zaciatok staci aj jazdena..
hnida
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 26.10.2011 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnida »

Nehovorím, že mám nejaké veľké skúsenosti, ale dačo už predsa len mám, nie som na tom tak, žeby som fakt ešte len začínal a neviem ani ako to v ruke držať. :2f93:
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

1soda na margo tvojej poznamky,ja farby nepredavam miesacku mam pre svoje pouzitie a ked dojdu chalani lakosi tak len pre to ze im nesedi farba napr. v novole alebo ppg.a ked to mne nepasuje tak skusim ja u nich.je to taka kolegionalna spolupraca.len pre info.HNIDA ja osobne by som kupil tu satu štert za 150e.mas to nove a na dlhsie pokoj.a neni to zla pistol.skusal som ju osobne.za 100-150 stara pouzita?tak to radsej novu za tie love ale to asi len ja takto rozmyslam ale asi sa teda mylim.skus nad tym porozmyslat sam a dojdes k zaveru.no verim ze sa ti investicia vrati.musis to chytit do ruky a potom to pojde same.chce to trpezlivost a trening.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci to sa nedá čítať,každý má svoj rozum aj keď to nikdy nerobil a nie že 40 rokov,ale múdry každý ako rádio,poradte si ako chcete robte tak isto.
Už iba reakcia na yopka...ano,pitoľ sa v profesionálnom prostredí používa len určenú dobu a vymieňa sa.Lakovanie a to nádherné lakovanie existovalo aj pred Satou 5000,takže je to asi o súhrne všetkéhoi dokopy,postupov,skúseností,kvalitnou prípravou a prácou.
Niekedy mi pripadá ako keby kopec ľudí sem chodil mudrovať zo zlomyselnosti.Týmto už sem ani nešteknem a ma nase.te vymažem aj to čo som napísal.Kodže niekam na pokec alebo do psej mat..re neustále mudrošiť o niečom čo ste ani z vlaku nevideli.Kto nevie čítať nech nepíše otázky,pýta sa siedmy raz to isté
hnida
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 26.10.2011 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnida »

mhlavaty Devilbiss PRI pro je len na plniče a základ čo? Tá sa mi neoplatí, či?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takú nepoznám,na plniče sa kupujú dve tri lacné z velkou dýzou No name,ja používam Fobo 1,7 za možno 15 e.- a naložím plnič bezchybne a z minimálnou krupicou aby brúsenie nebola nočná mora,lebo na tom záleží snáď ako na ničom inom,v tom je veľa práce tak netreba si robiť ešte naviac nagrcaným základom a brúsiť do zblbnutia

Plnič,základ atd...hustota rozhoduje že sa použije velká dýza.To nejde podriediť a streknúť z malou dýzou,to je kravina na N-tú.Dať sa dá,ale je to nezmysel ktorý si môže nejaký amatér dovoliť,ale tým to končí,kto má čas sa hrať nech sa hrá
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

pan hlavaty mna nemusi nikto ucit za 20 rokov som nejaky blatnik nastriekal a par lakosov vypocul kazdy ma svoj styl a zvyk riedidlo a tuzidlo uz davam od oka ziadle meranie hustoty farby u mna neni.zda sa mi ze niekto nevie o com hovori.a k tej pistoli.staru pistol?ja si neviem predstavit ako mechanik kupi stare roztiahnute kluce a ide povolovat odvzdusnovaci srob.je to v celku zaujimava kombinacia.ale uz staci na tuto temu.idem neco radsej robit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Marko to asi robíš zámerne že robíš zo seba hlupáka.Alebo ho chceš urobiť zo mňa
Pištol sa kupuje z jasného zdroja a to je iná lakovňa kde viem čo kupujem aj od koho kupujem,a žiadne slovenské odr.by tak ako si to hneď každý slovák predstaví.Aj ja ak svoju podám ďalej lebo prechádzam napr na Iwatu tak do nej pekne krásne nalejeme farbu z tým čo kupuje a v lakovni si môže robiť a skúsať čo chce a koľko chce a buď kludný nikto nikoho nepodfúkne,to by sme sa asi ťažko ďalej strtli keď jeden aj pre druhého donesie materiál,lak a pod.Tu sa nedajú trepať kraviny,urobí jeden skušobný nástrek a obúcha mi ju o hlavu ak budem tvrdiť také čo nie pravda.Kurňa chytíte sa tej najväčšej blbiny,ale riešite všetko,len nioe potrebné dovtedy,kým téme nevykrútite krk že už ani nie je jasné o čo kráča.Takto sa nase.rete do všetkého čo by mohlo ostať pri jasnej reči a je z toho kopa volovín a naťahovania o slovíčka.Čo sa každý nese.ie do svojej roboty ale každý vie najlepšie to čo nikdy nerobil.Ja netužím ani dnes od oka,a ani chlapci pred ktorými dávam dole klobúk až po zem,ani oni netužia od oka,to garantujem.Prirovnanie k starým kľúčom je zhovadenie celej diskusie,u mňa si to týmto zabil úplne z prehladom.Ale aby som nebol nepriatelský,zober svoju najlepšiu pištol a rád si to rozdám v lakovni z mojou cca sedemročnou Satou,a dáme posúdiť výsledok a verím že budeš viac uvažovať o tom čo píšeš.Alebo ešte lepšie,ja budem striekať takou šumafuk HVLP-čkou No name
matokado
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29.05.2016 15:14
Zdieľať na Facebook

Pistol DURR Ecogun 116

Príspevok od používateľa matokado »

Ahojte,cital som si tuto temu a chcel by som vas poprosit o radu. Chcel by som si kupit kompresor a pistol. Potrebujem to na streikanie laku,moridla,farieb. Nemam s tym ziadne skusenosti. Viete mi povedat ci Pistol DURR Ecogun 116 je dobra? a kompresor tento
http://www.naradieshop.sk/product.php?id_product=2067
bude mi to fungovat spolu?
Dakujem

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný