Ktoré auto pre rodinu má vhodnejší motor?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Ktoré auto pre rodinu má vhodnejší motor?

Príspevok od používateľa mikixyx »

Zdravím všetkých a chcel by som poprosiť o názor.
Staré auto dosluhuje a keďže máme dvojičky začali sme sa v ňom príliš tlačiť, nastal čas na výmenu.
Najradšej by som maximálne troj ročnú jazdenku, alebo tak nejak.
Ročný nájayd bude asi medzi 15 a 20k.km. Požiadavkou sú tri samostatné miesta vzadu, alebo aspoň isofixy čo najširšie od seba aby sa zmestila medzi deti manželka, keďže asi 2x mesačne ideme na 280km cestu.
Bojím sa problémov turbo, dpf, atď na súčasných dízloch, preto by som radšej benzín, ale tu tiež nieje ponuka veľmi široká, skôr naopak..
Máme niekoľko favoritov, ktoré by vyhovovali šírkou zadnej lavice aj veľkosťou kufra.
Ťažšie je však zvoliť vhodný motor. Takže poporadí podla preferencie:
-Kia Carens, 1,6 GDI (bol som sa previesť, nič moc to nieje, ale inak je auto najbližšie ostatnými parametrami)
omnoho viac aút v ponuke je s 1,7 CRDi. Ale ja diesel už moc nechcem, už mám skúsenosť a tá nieje moc dobrá. Tak neviem.
-Peugeot 5008. 1,6 VTi:Pozeral som na spritmonitor.de asi v desiatich prípadoch si ludia uvádzajú aj ostatné náklady a medzi nimi aj každých 5000km liter až dva oleja.. To ma odrádza.
potom do tej 5008 dávajú 1,6 HDI. Zasa diesel..neviem, bojím sa toho..
-Ford S-Max. 1,6Ecoboost. Asi mnou najpreferovanejší benzín, ale aj ku nemu som našiel že žerie olej... tak zasa dilema.
Platí to isté ako pri kii a pežote, že je v ponuke omnoho viac dízlov. Ak by som išiel do dízla tak radšej peugeot ako ford (viem, že sú to tie isté motory, ale inak majú riešený DPF...

čo by ste mi poradili? Už mám hlavu na prasknutie a už neviem kudy-kam.
vďaka
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Male deti = velky kufor.

Mazda 5 1.8, alebo 2.0 hladky benzin. 3 rocnych na Slovensku ako safranu, ale skusil by som DE.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

za mna Citroen Grand C4 Picasso, alebo Ford S-Max - motor uz podla lubovole - ja v tychto typoch oblubujem dizle a automat, ale zasa kazdy ma ine skusenosti a kazdy inklinuje k niecomu inemu - zvacsa su tieto jazdenky dobre, vzdy najprv vsetko, co mi zavana problemom opravim a potom idu v pohode. Inak s dvojickami za chrbatom ti nestaci 1,6 HDI ? Kam sa ponahlas? Skor sleduj bezpecnost, priestor a cistitelnost interieru...
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Jedna podstatna vec mi chyba a to cena , ale ak chces benzin tak honda :2f93: S tych novych napr. Uplne novr hr-v , alebo civic tourer mas tam 600litrovy kufor motor 1.8 ivtec spotreba do 7litrov bezproblemov alebo ojazdene cr-v 2.0 benzin. Zalezi uz len kolko eurodukatov planujes minut. Popripade od toyoty by sa dalo zohnat nieco spolahlive benzinove. Len bez toho aby sme vedeli max cenu ty nik neporadi :41c2:
lecmar8
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lecmar8 »

Skús pozrieť TOYOTU VERSO. Švagor ma r.v. 2006 s 1.6 litrovým benzínom prerobené na plyn. Žiadny trhač asfaltu to nieje ale za 14 ečok plná nádrž plynu a hajde na výlet. Ma najazdené cez 290000 a šušti si to lepšie ako niektoré ultra moderne motory.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Re: Ktoré auto pre rodinu má vhodnejší motor?

Príspevok od používateľa markoimportauto »

mikixyx napísal:Zdravím všetkých a chcel by som poprosiť o názor.
Staré auto dosluhuje a keďže máme dvojičky začali sme sa v ňom príliš tlačiť, nastal čas na výmenu.
Najradšej by som maximálne troj ročnú jazdenku, alebo tak nejak.
Ročný nájayd bude asi medzi 15 a 20k.km. Požiadavkou sú tri samostatné miesta vzadu, alebo aspoň isofixy čo najširšie od seba aby sa zmestila medzi deti manželka, keďže asi 2x mesačne ideme na 280km cestu.
Bojím sa problémov turbo, dpf, atď na súčasných dízloch, preto by som radšej benzín, ale tu tiež nieje ponuka veľmi široká, skôr naopak..
Máme niekoľko favoritov, ktoré by vyhovovali šírkou zadnej lavice aj veľkosťou kufra.
Ťažšie je však zvoliť vhodný motor. Takže poporadí podla preferencie:
-Kia Carens, 1,6 GDI (bol som sa previesť, nič moc to nieje, ale inak je auto najbližšie ostatnými parametrami)
omnoho viac aút v ponuke je s 1,7 CRDi. Ale ja diesel už moc nechcem, už mám skúsenosť a tá nieje moc dobrá. Tak neviem.
-Peugeot 5008. 1,6 VTi:Pozeral som na spritmonitor.de asi v desiatich prípadoch si ludia uvádzajú aj ostatné náklady a medzi nimi aj každých 5000km liter až dva oleja.. To ma odrádza.
potom do tej 5008 dávajú 1,6 HDI. Zasa diesel..neviem, bojím sa toho..
-Ford S-Max. 1,6Ecoboost. Asi mnou najpreferovanejší benzín, ale aj ku nemu som našiel že žerie olej... tak zasa dilema.
Platí to isté ako pri kii a pežote, že je v ponuke omnoho viac dízlov. Ak by som išiel do dízla tak radšej peugeot ako ford (viem, že sú to tie isté motory, ale inak majú riešený DPF...

čo by ste mi poradili? Už mám hlavu na prasknutie a už neviem kudy-kam.
vďaka
Ak mas pobliz cerpacku na zemny plyn (CNG), tak mam zaujimave 7-miestne vozitko, ktore by mohlo splnat poziadavky...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Toyota donedávna stále ponúkala klasickú 1.6i ktorá nebola priamovstrekov= čiže Corolla Verso

Ale z hladiska priestoru by bol ten S-Max lepšia volba
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

soto19 napísal:Male deti = velky kufor.

Mazda 5 1.8, alebo 2.0 hladky benzin. 3 rocnych na Slovensku ako safranu, ale skusil by som DE.
O mazde 5 som rozmýšlal, ale ako šafránu ich veru nieje. Tu na AB.eu na slovensku ani jedno.. :-(
frees
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.02.2007 03:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frees »

Ja momentalne zacinam riesit podobny problem ako mikixyx.
Rozhodujem sa medzi Mazda 5 , Touran a S-max.
Mam momentalne qashqai 2.0Dci 4x4 ale s DPF-kom, ktore mi na kratkych cestach uz zere nervy a hlavne kufor o nicom kedze bude treba zas vozit kocik.
Zo vsetkych troch mi po odskusani najlepsie asi sedi ten S-max./velke, pohodlne, priestranne/, akurat este doriesit dilemu ci neaky 1.8TDCi bez DPF-ka alebo ist do benzinu.....
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

ROBOPASTUSZEK napísal:Jedna podstatna vec mi chyba a to cena , ale ak chces benzin tak honda :2f93: S tych novych napr. Uplne novr hr-v , alebo civic tourer mas tam 600litrovy kufor motor 1.8 ivtec spotreba do 7litrov bezproblemov alebo ojazdene cr-v 2.0 benzin. Zalezi uz len kolko eurodukatov planujes minut. Popripade od toyoty by sa dalo zohnat nieco spolahlive benzinove. Len bez toho aby sme vedeli max cenu ty nik neporadi :41c2:
Vieš si predstaviť nové HR-V ako rodinne auto? Už si hôbec videl?
Civic 1,8 je moje dream auto, kufor ok, ale miesto vzadu je strašné a aj nakladanie detí do sedačiek katastrofa.. skúšal som to..
A ani CR-V nie, pretože nechcem nič SUVčkovité, ale MPVčkovité.
Cenu tak od 10 do 12-13000... podla toho či by to bolo niečo s veľkýmiústupkami, alebo s perspektívou na dlhšie...
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

lecmar8 napísal:Skús pozrieť TOYOTU VERSO. Švagor ma r.v. 2006 s 1.6 litrovým benzínom prerobené na plyn. Žiadny trhač asfaltu to nieje ale za 14 ečok plná nádrž plynu a hajde na výlet. Ma najazdené cez 290000 a šušti si to lepšie ako niektoré ultra moderne motory.
Verso je na spodnej hranici únosnosti s priestorom vzadu a hlavne v kufri. Ten je skrátka malý...
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Re: Ktoré auto pre rodinu má vhodnejší motor?

Príspevok od používateľa mikixyx »

markoimportauto napísal:
mikixyx napísal:Zdravím všetkých a chcel by som poprosiť o názor.
Staré auto dosluhuje a keďže máme dvojičky začali sme sa v ňom príliš tlačiť, nastal čas na výmenu.
Najradšej by som maximálne troj ročnú jazdenku, alebo tak nejak.
Ročný nájayd bude asi medzi 15 a 20k.km. Požiadavkou sú tri samostatné miesta vzadu, alebo aspoň isofixy čo najširšie od seba aby sa zmestila medzi deti manželka, keďže asi 2x mesačne ideme na 280km cestu.
Bojím sa problémov turbo, dpf, atď na súčasných dízloch, preto by som radšej benzín, ale tu tiež nieje ponuka veľmi široká, skôr naopak..
Máme niekoľko favoritov, ktoré by vyhovovali šírkou zadnej lavice aj veľkosťou kufra.
Ťažšie je však zvoliť vhodný motor. Takže poporadí podla preferencie:
-Kia Carens, 1,6 GDI (bol som sa previesť, nič moc to nieje, ale inak je auto najbližšie ostatnými parametrami)
omnoho viac aút v ponuke je s 1,7 CRDi. Ale ja diesel už moc nechcem, už mám skúsenosť a tá nieje moc dobrá. Tak neviem.
-Peugeot 5008. 1,6 VTi:Pozeral som na spritmonitor.de asi v desiatich prípadoch si ludia uvádzajú aj ostatné náklady a medzi nimi aj každých 5000km liter až dva oleja.. To ma odrádza.
potom do tej 5008 dávajú 1,6 HDI. Zasa diesel..neviem, bojím sa toho..
-Ford S-Max. 1,6Ecoboost. Asi mnou najpreferovanejší benzín, ale aj ku nemu som našiel že žerie olej... tak zasa dilema.
Platí to isté ako pri kii a pežote, že je v ponuke omnoho viac dízlov. Ak by som išiel do dízla tak radšej peugeot ako ford (viem, že sú to tie isté motory, ale inak majú riešený DPF...

čo by ste mi poradili? Už mám hlavu na prasknutie a už neviem kudy-kam.
vďaka
Ak mas pobliz cerpacku na zemny plyn (CNG), tak mam zaujimave 7-miestne vozitko, ktore by mohlo splnat poziadavky...
mám ju nedaleko od roboty, bolo by to riešenie. Ale neviem aký to má dojazd na to CNG a byť odkázaný na jednu plničku široko ďaleko je nazmyslel...
A asi by som potom už chcel tú novšiu verziu ako ponúkaš..lebo inak by to bol už spomínaný kompromis..
mikixyx
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.01.2009 00:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikixyx »

frees napísal:Ja momentalne zacinam riesit podobny problem ako mikixyx.
Rozhodujem sa medzi Mazda 5 , Touran a S-max.
Mam momentalne qashqai 2.0Dci 4x4 ale s DPF-kom, ktore mi na kratkych cestach uz zere nervy a hlavne kufor o nicom kedze bude treba zas vozit kocik.
Zo vsetkych troch mi po odskusani najlepsie asi sedi ten S-max./velke, pohodlne, priestranne/, akurat este doriesit dilemu ci neaky 1.8TDCi bez DPF-ka alebo ist do benzinu.....
1,8 TDCI (teda posledny diesel vo forde bez dpf) sa už nejaký piatok nevyrába a to smrdí o chvílu problémami so spolahlivostou, lebo sa to začne sypať z každej strany..
Už sa dlhšiu dobu pozerám po tom 1,6 ecoboost, ale nikde nič...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Grandscenik s 1,6 ma kamarat a nestazuje sa
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Pri P5008/C4 Picaso, 1,6-tka benzín zhruba do roku 2010 bola problematická tú určite nebrať. Novšie sú v pohode. Pri Peugeote by som sa nebál ani 1,6HDi. Je to jeden z najlepších dizlov vôbec na trhu. Zo začiatku ako každý motor mal svoje muchy, ale teraz je fajn. PDF ak nejazdíš čiste mesto pod 10km, nie je vôbec problém. cez týždeň dochádzka do roboty, vikend, neaký výletik, potom ani nevieš, že to má PDF. Priestorove bezkonkurenčný. Horšie parkovanie pre rozmery.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných