Mobil oil - kde kúpiť?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivkoboss
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 29.09.2009 21:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivkoboss »

Čo sa týka Mobilu na Slovensku je jediný výhradný distribútor Lubexpert.Ak chce mať niekto istotu musí si dať urobiť chemickú analýzu v nezávislom laboratóriu.To že analýza nie je analýza netreba hádam vysvetľovať.Exxon robí tiež analýzy svojich olejov,ale nezávislé laboratórium je istota.Samozrejme musíte dostať doporučenie z laboratória,lebo z výsledkov by neznalý človek nič nemal.
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

lkopcansky napísal:od oficiálneho dovozcu Mobilu (Lubexpert Slovakia) mám firmy: Trost B.B., E Oil s.r.o. Bratislava, AZ Car Varín pri Žiline.....
Ďakujem za odpoveď, presne o toto mi išlo.

Videli ste tie zabery z razie? Preco by som mal dať zarobit takymto oje*klamarom?

Do autorizáku si olej kupiť nepojdem. Mám na to, ale nie som zas padnutý na hlavu aby som vyhadzoval peniaze z okna.

Možno je jedno čo nalejete do 1.6mpi ale existujú aj iné typy motorov. A viem čo sa do môjho auta naleje, kedže buď stojím pri aute alebo si olej mením sám.
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

Len pre info:
Trost B.B. - velkoobchod, predaj len pre firmy
E Oil s.r.o - majú eshop s bezplatným odberom v BA

Len aby som vysvetlil preco beham po forach a vypytujem sa pre niekoho kraviny... Potrebujem 8 litrov oleja 5W-30

Priamo v BMW je cena 19€ za 1L x 8 = 152€
8L Mobil 1 od oficialneho distributora = 89€

Ušetril som 63€ a olej je kvalitatívne na rovnakej alebo vyssej urovni.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

A teraz otázka.
Kupujem 5l bandasku Elf Evolution SXR 5W-40.
Najlacnejšie majú za 20€, ja kupujem z e-obchodu za 25€ a eoil to má za 33€.
Majú tak vysokú maržu?
Ten, čo predáva za 20€ predáva raciol v obale od ELF-u a čo ja kupujem za 25€, tak je to len kúpené od toho chlapíka za dvacku a prihodených 5€? A jediný originál je priamo od distribútora?
Kde je pravda? :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kde je pravda nezistíš....
Pre niekoho je pravda tam, kde kúpi najlacnejšie. To je presne ako s nákupom trebarz na E-bay....jedna a tá istá vec a rozdiel ceny násobky ...
Veľa ľudí sa mi čuduje že prečo kupujem najlacnejšie ak poviem že to alebo hento som kúpil a nieje to to čo som si myslel a skrátka som akože nespokojný. Pretože ak kúpim napríklad za dolár obal na mobil a nepasuje celkom na 100% tak sral ho pes...Ale ak kúpim v podstate možno ten istý za 5, tak to už nasere. Cenotvorba je jedna vec a kvalita zas iná vec tieto dve veci spolu môžu mať súvis ale aj nemusia. Skrátka niekto ide na doraz s maržou pri oleji a dohoní to na filtroch alebo iných veciach. Niekto dá zdarma dopravu už od 30E a iný až od 50. A niekto skásne bez hamby 6E aj pri objednávke za 100vku.
Oleje kupujem zväčša tam kde nájdem najmenšiu cenu a plus aby bol osobný odber bez poplatku v BA. Minule som objednával veci dakde z TT filtre a stierače. Ale olej som od nich nezobral lebo nemali potrebnú značku v ponuke vôbec. Ten som zobral v 123-olej majú odber na Ivánskej ceste. Ale zas filtre mali o cca 30% drahšie.Ja viem niekomu je to šumafuk ale skrátka prečo mám na troch filtroch preplatiť cca 10E ak nemusím?
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

To s tým ebayom poznám :). Ja tam však beriem elektroniku na opravy a pc veci a všetko za zlomkové ceny, oproti SVK distribučkám.
Rád podporím malého živnostníka na SR. Pôjdem do servisu tu a nakupujem tu a nie v Maďarsku, aj keď to mám pár kilometrov.
Proste z princípu nie. Vráti sa to ako bumerang.
Len nechcem platiť nenažrancovi, ktorý to spraví tak, ako to popisujem hore. Nekúpim úplny spodok, ale nech je marža primeraná...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja kupujem trebárs v DAMO, ale to preto že to mám po ceste, teda nemusím platiť dopravu a vyčkávat kuriéra

K tej číne, minule niekto zdielal na FB že ponúka diagnostiku Ds150 za 130€, pričom sa dá kúpiť v Číne od 35€
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Tých priekupníkov z Číny je plný bazoš, takže sa nečuduj. Najlepšie sa žije z nevedomosti iných...;-)
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja kupujem tiež v damo lebo síce nemá plnú škálu ani jednej značky ale má veľmi slušné ceny a k tomu slušné ceny na mann filtre. O falošných olejoch všetci počuli a kúpil už niekto niečo v eshope falošné? Nekúpil... a cena... cena bežného oleja napr. 10-40, 5-40,5-30 je reálne smiešna, prečo mastiť vrecká nenažratým priekupníkom? Beriem kde je najlacnejšie to čo chcem.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných