Postup pri striekaní-lakovaní pre nás amaterov

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Diskusia k veci a bez invektív je bežná kadekde ale kultúra a kultúrnosť asi nie je infekčná choroba aby sme sa tým nakazili,to je alebo nie,nedá sa kúpiť.Je zaujímavé že buranstvo sa dá získať aj zadarmo.
TT666
Príspevky: 396
Dátum registrácie: 16.03.2005 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TT666 »

Tak bol som v dvoch obchodoch... ale boli skúpi na informacie... odpovedavali mi len na čo som sa pytal... nič viacej povedane...
Aj jedneho čo lakuje som sa pýtal ale tam šlo asi o know-how... a odpoved bola dones to ku mne ja ti to nastriekam a nešpekuluj... :(((

Takže mam teda vybranu farbu... 1L... cenovka 30€ ..čo je dobra cena myslím...
Chcem streknut tie kolesa.. (4x 16" alu disky) + ked mi ostane tak streknem aj masku...
Tak dufam že bude ten 1 liter stačit...
Tie disky chcem streknut primerom.. je lepšie ten vo spreji ... alebo kupit ten v plechovici do pištole?
Pripadne aku značku?
Na zaver ...čím je dobre prečištit pištol po praci... (farba bude typu akryl...)

Vopred Dakujem za odpoveďe...

A ešte jedna vec k predpriprave.. okrem smirglu je dobrý aj ten odstranovač starých naterov? ...či necham to len na šmirgel a zaverečnu pracu na odmasnovač?
lapso1
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 22.11.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lapso1 »

Ze bol ten lakos skupy na informacie, tak to aj chapem, ale ze ti neporadia v obchode s autolakmi, tomu nerozumiem. Zrovna vcera som bol svedkom v predajni kde chodim... pani prisla zobrat namiesanu farbu, co si dal namiesat manzel. Predavacka sa pyta- kto to ide robit? pani ze manzel. Predavacka jej dava vizitku, ze nech manzel zavola, ak nebude nieco vediet, lebo podla rozhovoru pri objednavani nebol moc v obraze. Takto maju vyzerat sluzby v obchode s autolakmi.

Mas kompresor a pistol, tak nespekuluj s plnicom v spreji, 2K je lepsie. Pistol hocijaky sunt za 20 evri, tryska aspon 1,5. Plnic natuz, naried akrylovym!!! riedidlom v pomere udavanym vyrobcom. Kukaj piktogramy na pixli, vsetko tam je uvedene. Kup si miesaci kelimok, je ciachovany na rozne pomery tuzenia a riedenia, nech to nelejes od oka. Podklad musi byt vybruseny, vytmeleny a odmastneny, odmasti aj pred prvym brusenim. Antisil kvoli tomuto asi kupovat nebudes, postaci ti aj technicky benzin. Striekanie- prva vrstva kontaktna polovicna a dve plne, odvetranie medzi vrstvami 10-15 min. do zmatnenia povrchu. Inak vsetko to mas v tych linkoch co som tu zavesil. Pistol umy v acetone, ale aj vyber ihlu a trysku.
skyline124
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 23.03.2008 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skyline124 »

Niekto pisal ze vie dat prakticke rady, je mozne aby som sa prisiel pozriet na nejaku lakovacku? BA, TT
Ja mam v plane striekac cele auto jedna sa o Vento, lak sa supe uz ho tam viac chyba ako je. Pistol mam, kompresor tiez. Nepotrebujem to tip top len nech to neni flakate jak salamander. Kamarat striekal polyuretankou a celkom dobre to vyzera az na ten pomaranc ktory pekne odstranil 2000kou vodnym smirglom a tempo pastou. Farba stoji liter asi 7€ co neni tak vela. Auto chcem dat do cervenej. Treba to obrusit poton streknut plnicom a nastriekat potom nalakovat.
erikgatyas
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.09.2013 14:53
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Ponuka prace

Príspevok od používateľa erikgatyas »

Zdravím, hľadám prípravara aut/ dielov pod lak. Nemusí vedieť lakovať. Lakovňa sa nachádza vo Vrábloch asi 20km od nitri. Bližšie info na maili: erik.gatyas@gmail.com alebo tel čísle: 0915956979/0908156994.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní