Vie niekto ohodnotiť veterána?

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavel07
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.03.2016 11:04
Zdieľať na Facebook

Vie niekto ohodnotiť veterána?

Príspevok od používateľa pavel07 »

Zdravím, vie niekto ohodnotit veterana t57b podla fotiek??
Chcel by som vediet pribliznu cenu.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Je v 1000% stave (interiér /neosuchany, čistý, nedotrhany/ exteriér /bez hrdze, tukancov, preliacin/)? Je pojazdný? Ceny môže byť kľudne aj v hodnote bytu v BA...
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Ja som pri vyjadreniach typu "hodnota bytu v BA" v prípade béčkovej Hadimršky s ľavostranným riadením velmi skeptický.
57B-cko nie je až také vzácne (v prípade štandardného tudora).
Predsalen nie je to ani ryba, ani Tatraplan. Navyše so spomentutým ľavostranným riadením (do ČSR v čase výroby napochodovali Germáni a plošne zaviedli pravostrannú premávku, čiže vrátane zmeny produkcie vozov na riadenie ľavostranné)
Veľmi pochopiteľne závisí na originalite, stave a pôvodných dokumentoch. Srátka čím lepší stav a originálnych vecí okolo toho - tým viac peňazí.
Každopádne, ak vychádzame zo vzácnejšej predvojnovej štandardnej 57A (tudor) s približnou trhovou hodnotou 18-20 000€ za špičkový kus, tak v prípade 57B by som to videl v hrubom na cca 6-8 000€ za štandard v podobnom stave.
Ak sa jedná o kus pred renováciou, tak treba rátať so sumou od nič do max. polovice zreštaurovaného.
Tie udaje vsak ber naozaj v hrubom. U veterana je urcit hodnotu podstatne tazsie ako u sucasnych vozidiel. Najmä ak sa jedna o rozne limitovane serie - karosarske specialitky (v 30tych rokoch boli vsetky tragace na ramoch a v Europe mnozstvo karosárskych manufaktur, tak vtedy vznikalo mnozstvo zriedkavých derivatov standardnych verzii)
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

tomket11 napísal:Je v 1000% stave (interiér /neosuchany, čistý, nedotrhany/ exteriér /bez hrdze, tukancov, preliacin/)? Je pojazdný? Ceny môže byť kľudne aj v hodnote bytu v BA...
Kolko mas rokov? Tipujem max. 15 a hodne sa pri tom zaroven nudis. Taketo ocividne diletantske az infantilne prispevky ma na kazdom fore, ktore navstivim, vytacaju do bezvedomia. V tejto hlúpej digitalnej dobe plnej hlúpych pohodlných ludi su vdaka velmi divnemu zlozvyku dopytujucich verit neoverenym informaciam od neoverených anonymov, podobne informacie casto mienkotvorne. A to je jedno z najvacsich rizik dnesnej doby. Osvojovanie si neoverených informacii od neoverených ludi. Normalne by som vdaka takémuto dezinformacnemu moru uzakonil povinnost oficiálnej registracie cez obcanak aj so zverejnenim profesie.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

na slovensku veteran a v povedat v tip top stave to asi nema nikto.

toto je tiez prehnana cena http://www.autoforum.cz/zajimavosti/k-m ... -a-28-tkm/ mozno tak o 20 rokov ak bude vyzerat rovnako
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Trosku prispejem mimo misu.
Renault R8 rv 1961 moj odhad 90% stav cena cca 5.000
VW type 3 rv 1962 tusim odhad 80% stav, predal sa za 4.200
BMW 330 CSi je na SK rv neviem, nepamatam si uz sorry, moj odhad 80% stav majitel mal ponuku na 36.000 a ... nepredal.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Nieje byt v BA ako byt v BA. Nepísal že trojizbák v novostavbe za 200 litrov.
impax
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 28.07.2011 07:35
Zdieľať na Facebook

odpoveď

Príspevok od používateľa impax »

byt v pentagone máš aj za 15000e
pavel07
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.03.2016 11:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavel07 »

markoimportauto, napisal som ti mejl. dufam ze ta mejlova adresa v tvojom profile je aktualna.
peterzz
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 16.12.2007 22:36
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterzz »

Ohodnotit vozidlo z fotiek sa neda a uz vobec nie historicke vozidlo...
Mozes ziskat aku-taku predstavu,ale vacsina fotiek bude spredu,zozadu,zboku a cast interieru...to je vsetko,4 fotky a zariad sa...
Ked uz,tak fotky musi robit clovek ktory vie co ma na konkretnom vozidle odfotit,aby to malo vyznam.
Vsetky mech. detaily,stav vydrevy,calunenia,povrch. uprava,atd.
Musi byt jasne ci je vozidlo v povodnom stave,alebo po starsej/novsej renovacii,ci boli pouzite vhodne prostriedky a dobove doplnky (vela veteranov pouziva casti z novsich modelov).
Najlepsie je prezriet dobre odfoteny voz a na zaklade toho sa rozhodnut na osobnu prehliadku.
pavel07
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.03.2016 11:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavel07 »

Dakujem vsetkým za odpovede.
Záležitost uz mám vyriesenu.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

A aký je výsledok? :)
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Pri predaju velkej vacsiny veteranov budes rad ak sa ti vratia naklady ktore si do neho vrazil (neratajuc svoj cas). Nie je po nich vacsi dopyt, neexistuje zabehnuty trh s ND ako napr. v amerike alebo nemecku. Tunajsi clovek radsej vysoli desatisice eur za novy pohodlny, nesmradiaci voz ktory je relativne bezproblemovy (istu dobu) a lahko pouzitelny.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hodnotiť z fotiek je úplný nezmysel.Ani nehovoriac o tom,že cenu určí kupujúci z najväčšou ochotou.Vlastnil som r.37,38,39 (DKW-Audi,Aero sodomku a Škodu,sakra ma nenapadá meno
Je to len a len na míńanie peňazí,proste radosťi z toho je málo a starostí a výdajov veľa.Predal som,nech sa pár desaťročí teší aj iný človek.Trh na SVK je aj tak úplne padlý na hlavu,tie vraky čo nemajú cenu za klobúk hovn..a chce každý bambulo speńažiť za absolutne nerealistické ceny.A ani ich nezaujíma že zberatelská hodnota nebola,nie je,a nikdy ani nebude.Z pobavením pozerám tvrdohlavosť niektorých evidentne na hlavu padnutých čo vidím ten ich črep už roky predávať za nezmenenú cenu.Ani cenu šrotu to nemá,tak neviem na aký zázrak čakajú,ešte aj výkup šrotu kolabuje na historicky najnižších hodnotách.Ešte aj to prepásli
Napísať odpoveď

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 1 neregistrovaný