Daewoo Nubira 2 - trasie volantom

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Daewoo Nubira 2 - trasie volantom

Príspevok od používateľa eguty »

Ahojte, mám taký problém s riadením. Pokiaľ idem na aute za studena tak všetko je v poriadku. No po prejdení cca 15-20km, začne triasť s volantom ako keby bolo voľné koleso. No pritom je všetko dotiahnuté ako má. Pozeral som ramená tak tie sú v poriadku na oboch stranách, voľa v kolese nie je. Menil som aj na ľavej strane homokinetický kĺb nakoľko bola prasknutá manžeta. Stabilizačné tyčky sú tiež v poriadku. Čím by to mohlo byť spôsobené, že po prejdení nejakej vzdialenosti začne triasť volantom ? Môže to byť pneu, sú tam zimné a teraz ked sú vyššie teploty že by sa prejavila nejaká chyba na nich po zahriatí ?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ten klb je 100% v poriadku? Ak bola porusena manzeta a dostal sa tam bordel (co je takmer iste) dochadza k jeho velmi rychlemu opotrebeniu, to nova manzeta nezachrani.
Na klby je predpisane mazivo a aj jeho mnozstvo. Aj to moze byt problem.
eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eguty »

Ja som dal kĺb úplne nový aj mazivo, manžeta takže tam by som chybu vylúčil. Tak isto som na tej strane menil aj ložisko nakoľko hučalo.
10vlado11
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 27.09.2015 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 10vlado11 »

Kamarát budú to pneumatiky. Podľa mňa nejaká nežiadaná deformácia po obvode a prenáša sa ti to do riadenia. Riešil som teraz začiatkom jari presne to isté :-).
pajtyi
Príspevky: 413
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

treba skusit zamenit zadne kolesa s prednymi a bud sa problem s pneumatikami potvrdi alebo vyvrati.
nikeee
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.09.2008 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nikeee »

Mal som ten istý problém na sharane,skúsil som zameniť predné kolesá za zadné a problém bol fuč,tak som kúpil nové pneu pre istotu a auto jazdí v pohode.
Goroslav
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 27.11.2010 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Goroslav »

Ahoj,mal som ten istý problém.Pri 50Km rýchlosti sa mi roztriasol volant.Pri spomalení trasenie ubúdalo.Boli to pneumatiky.Presne tak ako píšu chalani hore.Mal som poškodenú zimnú pneumatiku....
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný