pokuta z Madarska

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
viktor13
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.04.2016 09:34
Zdieľať na Facebook

pokuta z Madarska

Príspevok od používateľa viktor13 »

Prisiel mi dopis od advokatskej kancelarie Strelák & Petkov - vyzva na zaplatenie pokuty za dialnicu v Madarsku, ktoru som nekupil.. Pokuta 47,63€ ok tu zaplatim, ale je tam navyse ciastka 40,- € pri ktorej sa uvadza ze mi vznikla povinnost zaplatit nahradu nakladov spojenych s uplatnenim a vymahanim pokuty na Slovensku! Je mozne pozadovat tuto ciastku ked sa jedna o pokutu (ktoru nemam problem zaplatit), ktoru som dostal ako obcan, nie firma? A podotykam, ze toto je prva vyzva na zaplatenie pokuty, nic mi priamo z Madarska neprislo a nic som neodignoroval. Prosim vsetkych, ktorí s nimi maju skusenost, alebo vedemosti,. napiste tu..pokutu chcem zaplatit, ale ziadne nezmyselne nahrady nakladov ! co to ma znamenat ?!!
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Nezaplatiť poplatok a jazdiť po diaľnici v cudzom štáte - čo čakáš.
S tým platením nič neporiešiš, je to normálne že nebude s tebou riešiť pokutu nejaká maďarská polícia, ale predajú pohľadávku advokátskej kancelárii, ktorá to nebude robiť zadarmo.
Najjednoduchšie bude ak zaplatíš toľko koľko pýtajú, možno ak tam pôjdeš osobne, tak dajú "zľavu" z tých ich 40€ možno na 30.
dusan168
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 18.01.2007 22:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan168 »

Budes sa musiet zmierit s tym ,ze zaplatis aj vypalne pre paštekara z Požonu a prispejesmu na noveho Rovera alebo co teraz frci v Blave neviem.Pretoze ho zmluvne poverili vymahanim pokut na Slovensku.A je tak nenazrany ,ze za vylustruvanie majitela a zaslanie listu (naklady max 3 eura) si zauctuje 40 eur.
Najviac sa mi paci ako to pomenuju,ze "DLH" ,tak som im napisal ako to moze byt dlh,ked to je prve oznamie .
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

Zaplať a máš pokoj...A tie náhrady-kto v dnešnej dobe robí niečo zadarmo...???Známemu sa "zabudnutie" vyšplhalo na 900eur...
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

No neviem,mne prisli fotecky z rakuska aj z nemecka ale platilom som pokutu za rýchlosť a nič naviac.Adokonca ešte menej ako keby ma namerali na Sk.
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

Je lepsie pre madarsko si najat SK firmu, ktora zabezpeci zaplatenie pokuty - mas to pekne prelozene cierne na bielom a este aj zarobi. Je to ich praca, tak sa netreba cudovat.

na Margo : Ta advokatska firma je dost dobra a nema zmysel sa s nou natahovat.
krason
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 03.01.2009 21:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krason »

dusan168 napísal:Budes sa musiet zmierit s tym ,ze zaplatis aj vypalne pre paštekara z Požonu a prispejesmu na noveho Rovera alebo co teraz frci v Blave neviem.Pretoze ho zmluvne poverili vymahanim pokut na Slovensku.A je tak nenazrany ,ze za vylustruvanie majitela a zaslanie listu (naklady max 3 eura) si zauctuje 40 eur.
Najviac sa mi paci ako to pomenuju,ze "DLH" ,tak som im napisal ako to moze byt dlh,ked to je prve oznamie .
Ak by si ludia plnili svoje povinosti a vsetko by bolo v sulade zo zakonom, tak by na tych roveroch, mercedesoch nejazdili. No na svk sa pravnikom dari :)
dusan168
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 18.01.2007 22:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan168 »

pre KRASON
pekne pises,len ja to musim platit za klientov a cudoval by si ,ze viac je tych zahranicnych ako slovakov.
Pana advokata nezaujima, ze mam pisomny doklad o tom kto auto uzival,ale skasiruje mna ako majitela.A vchol vsetkeho bolo,ked si zauctoval dvakrat za to iste auto 40eur,lebo Španiel isiel v paitok po obede na Balaton a vnedelu dobeda sa vracal naspat a znova ho cvakli.darmo som mu vysvetloval ,ze ked auto v piatok malo vecer jedneho majitela ,tak v nedelu musi mat toho isteho,lebo cez vikend na DI nepracuju,ale im je to jedno dvakrat fotecka dva krat 40 eur.
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Tiez som obdrzal minule leto takyto pozdrav a zaujimal som sa o to, z akého titulu si niekto narokuje pri oznameni o neuhradeni poplatku za uzivanie cesty,ktory som bol ochotny zaplatit pokial to vedia vierohodne preukazat,poplatok navyse 40e a ono je to neako tak,ze skusaju ludi zastrasit aby to zaplatili,ale z pravneho hladiska nemaju opodstatneny narok na to,aby im niekto tento poplatok aj bol povinny uhradit.Cize v skratke,pokutu zaplat a na neaku uzernicku prirazku pre nenazrane svine sa mozes vyje..t.Bol o tom aj neaky clanok a pravnik sa vyjadroval v tom zmysle ako som napisal,ale urcite im uz vela ludi zaplatilo,tak to skusaju dalej.Cau.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Mne tak isto prišlo, tak som zaplatil. Možno ako píše "axer" dá sa aj obísť Slovenského advokáta a platiť priamo Maďarskej diaľničnej spoločnosti. Ja som mal smolu, ja som tú diaľničnú aj mal zaplatenú, len som myslel, bo mi kolega tak vravel, že elektronická 10-dňová platí presne 10-dní. No neplatí, ja som kupoval večer o 23:00 a platila mi len 9-dní a 1-hod. Pritom to na bločku bolo napísané, no ja som skontroloval len ŠPZ. :..:
shark79
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 14.01.2010 23:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shark79 »

ono je to tak ako píše axer.

Poplatok 40 € je v tomto prípade: 1 x prevzatie a príprava 16,60 €, 1 x písomné podanie 16,60 €, 2 režijný paušál po 8,58 € + 20 % DPH = 59,98 €

Keďže trovy konania sú neprimerané výške pohľadávky, zahral sa pán JUDR. na granta a znížil ich na 40 €, nakoľko súd by mu pravdepodobne nepriznal žiadne trovy, alebo by ich znížil sám podľa svojho váženia § 150 ods. 2 O.s.p.. Aj Keď sa dotyčný JUDr. riadi vyhláškou MS SR č. 655/2004 Z.z. pri výpočte trov (40 €) táto vyhláška rieši trovy iba pri konaní pred súdom. Predpokladám, že je paušalista atrovy má iba na chod kancelárie.

Zaplať pokutu a odpíš mu to čo som Ti písal doporučene a máš kľud. Právnikov je ako hadov a musia z niečoho žiť, tak skúšajú
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

dusan168 napísal:pre KRASON
pekne pises,len ja to musim platit za klientov a cudoval by si ,ze viac je tych zahranicnych ako slovakov.
Pana advokata nezaujima, ze mam pisomny doklad o tom kto auto uzival,ale skasiruje mna ako majitela.A vchol vsetkeho bolo,ked si zauctoval dvakrat za to iste auto 40eur,lebo Španiel isiel v paitok po obede na Balaton a vnedelu dobeda sa vracal naspat a znova ho cvakli.darmo som mu vysvetloval ,ze ked auto v piatok malo vecer jedneho majitela ,tak v nedelu musi mat toho isteho,lebo cez vikend na DI nepracuju,ale im je to jedno dvakrat fotecka dva krat 40 eur.
:40bd: :d :D :..: :::

A co tak rozmyslat ked poziciavas auto klientovi???

Kup dialnicnu znamku dopredu a mas pokoj.

Nemusis platit 2x 40euro.

Skus ist v Rakusku po dialnici bez DZ v PIATOK a potom v nedelu vyfasujes 2x 120eur pokutu za dialnicnu znamku. :40bd: :d :D
juriken
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 23.01.2013 15:37
Zdieľať na Facebook

pokuta zo zahraničia

Príspevok od používateľa juriken »

No mám jeden príklad z Anglicka.Môj zamestnanec(rom) dostal v roku 2008 pokutu za nepripásanie v aute 25 libier a odmietol uhradiť na mieste.v roku 2011 sa vrátili do SR a prestahovali sa z miesta trvaleho bydliska.Zostal tam bývať jeho brat,ktorý upomienky pálil v peci.A ZRAZU v roku 2014-EXEKUCIA od Ciperskej firmy,ktorá kúpila pohladávku...a ekzekučná suma 25 libier? Slušných 1000€ :41c2: :41c2: ...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

1000 euro musi vylozit zaco to chce.vsetko ma svoj cennik ani exekutor nemoze za pisanie exekucneho listu si uctovat napr 50 euro.ma na to zakonom stanoveny cas.len hlupak toto zaplati.mne teraz prisla pokuta z rakuska este z decembra.mam zaplatit do 2 tyzdnov 50 euro.nahradny trest je 23 hodin v base.v pondelok tam volam a spytam sa na termin ci mozem v tedy a v tedy.po takej jazde z pariza neni problem sa ist do knastu vyspat.
grosik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.01.2019 20:56
Zdieľať na Facebook

Pokuta

Príspevok od používateľa grosik »

FERO 321 napísal:Mne tak isto prišlo, tak som zaplatil. Možno ako píše "axer" dá sa aj obísť Slovenského advokáta a platiť priamo Maďarskej diaľničnej spoločnosti. Ja som mal smolu, ja som tú diaľničnú aj mal zaplatenú, len som myslel, bo mi kolega tak vravel, že elektronická 10-dňová platí presne 10-dní. No neplatí, ja som kupoval večer o 23:00 a platila mi len 9-dní a 1-hod. Pritom to na bločku bolo napísané, no ja som skontroloval len ŠPZ. :..:

Mám taký istý problém, diaľničnú známku som kúpil ale neskôr. Taktiež by som chcel zaplatiť pokutu priamo maďarskej diaľničnej spoločnosti, ale nemôžem sa dopátrať na aký účet to mám poslať.

Ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných