Pomoc s výberom Fotoaparátu?

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jerry.di.96
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 05.08.2013 16:48
Zdieľať na Facebook

Pomoc s výberom Fotoaparátu?

Príspevok od používateľa jerry.di.96 »

Ahoj, snáď sa tu nájde niekto, kto sa fotografovaniu venuje aktívne a vyzná sa do problematiky viac.

Moja prosba sa týka výberu tela digitálnej zrkadlovky, čo možno najodolnejšej, čo sa týka výdrže v používaní, rozmýšľal som nad fotoaparátmi, ktoré majú Full Frame snímač, nakoľko presedlávam síce z dobrej triedy fotoaparátua to Leica C 112, ktorá už má čo to za sebou, rád by som ale prestúpil z kompaktu na výkonnejšiu zrkadlovku a starý fotoaparát si nechám do zálohy.

Ďakujem.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To si sa zrovna moc netrafil, chod aspon na ephoto...
Každá lepšia FF DSLR je myslím odolná, ale určite nie úplne vodotesná.
Čo kúpiť asi záleží od rozpočtu, lebo nie je problém opláchnuť 8000€ ak si k tomu kúpiš 3-4 kvalitné sklá
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

No... Tych 8000 pokryje tie skla a vo fotak? :) FF je hlupost bez poriadnyvh skiel a vlastne aj APSC a podobne formaty.. Takmer vzdy je vysledna kvalita o objektivoch.. Ak mas chut vela investovat, tak cestu si si vybral spravnu.. :) Dnes uz som mimo tohoto, ale mal som 1d Mark III (cca tych 8000e) a ten by splnal co pozaduje - je to FF a je odolny jak voci prachu, tak aj vlhkosti.. Len skla pocitaj na zaciatok aspon tych +/- 3000e.. Takze sme preskocili hranicu 10tis e este furt sme len na zaciatku, t.j. nemame ani stativ, ani pocitac na upravu, ani blesk, ani... Atd.. :) Tak drzim palce..
PS: ak sa zmieris s mensim formatom, tak hladaj fotoaparaty na sportovu fotografiu - tie maju pontencial byt odolne..
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Z akeho dovodu chceš prestupiť

do profi triedy zrkadloviek ???

NIKON Coolpix L 820 by mohol splniť Tvoje požiadavky za zlomok ceny profi triedy,
nebudeš mať k dispozícii výmenné objektívy, no fotenie aj s použitím zoomu je velmi slušné s dobrými vysledkami, a k dispozícii je aj individualny režim nastavovania parametrov fotenia
a možno by si mohol na objektív použivať aj filtre , neviem to isto...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Som síce analog pozitív a nie digi,ale synovia do toho napráskali a tak velmi málo ale predsa len si ten kolosálny Nicon (číslo neviem) zoberiem zo strachom do ruky.
Chcel som iba podotknúť,že najprv je to o osobe kto to má v rukách,potom o dokonalosti stroja.Skoro ako diagnostika,v rúkách neznalého je k ničomu.Hasselblat tiež škoda brať do rúk 99,999% ľudí,výsledok bude iba taký ako zo stroja strednej triedy
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

laco1871 napísal: NIKON Coolpix L 820 by mohol splniť Tvoje požiadavky za zlomok ceny profi triedy
Verím že z tohoto by autora odviezli aj na psychiatriu
Ten kto sa trochu venuje foteniu by niečo takéto nikdy nekúpil, pretože z toho nie je možné vydolovať technickú kvalitu, už len preto lebo to má "pidi" snímač.

Ona zrkadlovka pre niečo tolko stojí, ten snímač nie je zadarmo
Ten Nikon L820 má snímač velkosti 1/2,3", lacné zrkadlovky majú snímač velkosti APS-C a profi majú full frame alebo aj väčší. Ak sa porovná plocha snímača tak bežná APS-C zrkadlovka má plochu snímača 10x väčšiu ako u kompaktov
Obrázok
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Tak tych APS... moznosti je viac a nie vsetky su vsadene v lacnej technike... Niktore su zrovna profi a dovod je rychlost uzavierky...
Inac som pocul taku "prupovidku".. "Niekto ma fotoaparat a niekto vie fotit"... To hovori za vela.. Draha a dobra technika neda dobry vysledok so zlym uzivatelom - ako povedal MHlavaty..
jerry.di.96
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 05.08.2013 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.di.96 »

Ďakujem za rady, nakoniec som sa rozhodol pre jazdený Nikon D3x, ktorý vyšiel ako to najlepšie možné v pomere cena a kvalita. :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veru tak,niekto má super foťák,a niekto vie urobiť fotku.Špičkový stroj by sa žiadal dla môjho názoru vtedy,ak už súčasná technika limituje napredovanie,tj pre krok ďalej je špičková už doslova nevyhnutná.Inak je Hasselblat v rukách neprofesionála viac než sa smiech.Fotky roka sa nimi stali pre dokonalý motív viac než pre dokonalý aparát
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Presne preto som aj písal že s lacným kompaktom nie je možné urobiť technicky dobrú fotku, lebo to čo lezie z tých pidi snímačov sa dá prirovnať k takej machule farebných pixelov - je tam velmi velká strata detailov.
Za druhé spomínaná hlbka ostrosti, velká hlbka ostrosti kazí dojem fotky ktorá by inak bola dobrá
Za tretie nemožnosť fotiť na vysoké ISO
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

A zasa nemas tak uplne pravdu.. :) 90% mojich oblubenych a peknych fotiek nepochadza zo zrkadla ale z kompaktu... - motiv a celkove podanie sceny je dolezite, nie technicka dokonalost = jak pisal MHlavaty...
Ale zas je to podla chuti... Niekomu lahodi technicka dokonalost a niekomu myslienka... :)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Musíš vedieť sklbiť obidve veci...
Na druhú stranu sa dá kúpiť aj kompakt ktorý má APS-C snímač (Ricoh GRII), ale nebude to za cenu 200€ ako bežný ultrazoom
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných