Renault Megane III

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patrik9595
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 03.04.2016 22:52
Zdieľať na Facebook

Renault Megane III

Príspevok od používateľa patrik9595 »

Zdravím Vás

chcel by som sa vas opýtat či už sa niekto stretol s niečim podobným čo sa mi deje z autom je to megane III 1.5 typ motoru kz0 .
Problém nastava vtom že po nastartovaní ked je ato studene tak ma vysie otačky tak auto netrasie a nevybruje no ked sa ohreje alebo von je viac stupnov autom dost vybruje. pri preradovaní tak pri prudsej akcelaracii pri 2200 ot +- mi niečo zasuchoce no pri pomalej akcelaracii je to v normale myslim si že to može robit turbo ale niesom si istý a taktiež mi začnu kolisat otačky na semafore ked auto stoji dlhsie a je 5/10 stupnov no pri zapnutej klime sa otačky rozkolišu viac no potom sa ustalia a otačky pridvihnu a autom citelne menej vybruje. pri zhasinaní motorom zatrepe ako ked sa vypina traktor (stalo sa mi to len tri krat) a to niesom si istý co to može robit pretože ked som raz zastal dolu kopcom s miernym naklonenim na pravu stranu tak autom netriaslo ani nič podobne vsetko bolo preč no akonahle som motor vipol a ynovu nastartoval všetko sa vratilo tam ako bolo . Mal som čistene vstreky a merane čerpadlo všetko bolo este ako nove a menil som hlavný horný silentblok a spodný na motore sa zdal byt tiež v poriadku . Prečital som hodne tem no v žiadnej nebolo nič písane o tomto no može to robit aj koli volnobežke v alternatore ? aUTO MA NABEHANE 180 000 no olej použivam castrol ktorý je redši a ten mi žerie na 4000km cca 0,3 -0,4 l co je v normalu auto nedymi nestraca výkon necuka ani pri akcelacii netrasie ani pri brzdení.A často mi preblikne palubný počitač za jazdy no diagnostika nehlasi ziadne chyby.
patrik9595
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 03.04.2016 22:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik9595 »

na volnobeh mi vyhodilo 21 600 kpa čo je 216 bar pri teplote motora 76 stupnov. + menený regulator tlaku prepadu na cerpadle .Odvzdušnovacia triska na privode paliva do čerpadla je vporiadku. Auto štartuje v poriadku pridavam aditiva no v zime pri teplote -29 mi na ceste za jazdy zamrzla nafta
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných