Volva V50 2.0 D3 - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Volva V50 2.0 D3 - skúsenosti

Príspevok od používateľa dudikopf »

Zdravim vas chcem vas poprosit o vyjadrenie ku kupe auta Volvo V50 2.0 D3 150PS .Rocnik 2010 s cca 100tis km. Ako su na tom tieto nove diesle ma niekto reaulnu skusenost? Na co si treba dat pri kupe pozor? Ako je na tom automaticka prevodovka spolahlivostou a zivotnostou?
Dakujem za seriozne odpovede.
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

na čo si robiť starosti, asi tak by som ja odpovedal. Je to prezlečený FF II s vylepšeniami. Volvo fórum SK/CZ čítam už tri roky a najviac problémov je tam s týmto modelom. Motor je Volvácky, to by malo byť OK. Ale kopu elektro chýb ako chybná spínačka(v rámci zvolávačky sa o opravovalo), zlomený kábel v sedačke, kde je snímač airbagu...Treba si fóra popozerať, tam je dosť o tomto modely popísané

A majitelia dosť spomínajú, že toho priestoru tam nie je na rozdávanie...

ak brať tak so super čistou a jasnou históriou...
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Viem ze tam je podvozok Ford Fucusa a motor tiez od Fordu ale ostatok je Volvo. osobne si myslim ze by to komfortom sedaciek a bezpecnostou malo byt lepsie ako Focus. Viem ze tie prvsie modely do 2010 vykazovali problemy s elektronikou,..Auto je pre znameho ktory nema 100kil a 1.9 vysku.Auto pre bezne jazdenie do prace 12km a obcasna dovolenka a vykendove vylety.Auto sa byde kupovat v nemecku od dealera volvo-servisna knizka.
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

nafta je podstatná? lebo dosť malý obeh píšeš
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

No tvrdi ze chce naftu(20tis km rocny najazd).Osobne som sa ho snazil odhovorit od nafty... Chcel bmw x1 2.0d ale docital som sa o problemoch s rozvodmi a praskajucimi blokmi a ine...
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Na 12 km denne je nafťák blbosť. A moderný nafťák 2x. Ale keď chce na taký nájazd naftu - nech si ju kúpi - aj servisáci musia z niečoho žiť...:)
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

motor je peugeot alebo ford jak sa hovori v celku ked kupis dobry kus neni problem.ak majitel pred tym dodržoval interval od vyrobcu mohol sa vyskytnut problem s turbom či tyskami ale inak celkom fajn.miesta je menej hlavne na nohy a to mam skoro 190vysku.riadenie presné celkom dobré aj v zakrutách.interier posobil dobre.hlavne sa mi pacilo odhlucnenie v kabine a aj podvozku,spotreba 6-7 litrov zaleži od motorizacie a štylu jazdy.inak to je pekne auto.
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Viem ze ten moderny diesel vyhra nie je...ale kupit to tak zo 100tis km tak do 150tis 170tis a dat to prec...
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

poznam majiela co ma poctive 380 a šlape to dobre.ja by som nemal obavu na diesel.zaleži aky kus vyberes.a medzi nami benzín patri do kosačky. :40bd: :40bd: :40bd: jaaaaj to bude zase debata... :40bd:ale do toho chlapci.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

1.6 hdi je v pohode, servisujeme ich zopár a dostávajú riadne na frak (denný rozvoz), natočené veľké km, turbá pôvodné, čerpadlá pôvodné, vstreky pôvodné, egr pôvodné.

odporúčam skrátiť interval výmeny oleja na 10 tis km a budeš spokojný.

elektroinštalácia je vcelku spoľahlivá, chodia k nám s40, žiadne problémy, ja teraz obzerám pre seba v70 2,4 benzín (môj ročný nájazd je cca 40 tis km)
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní