Škola šmyku - čo potrebujete vedieť?

Diskusia ohľadne všetkého možného čo sa týka SuperDrive

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas

MaroS8669
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.11.2007 19:53
Zdieľať na Facebook

Škola šmyku - čo potrebujete vedieť?

Príspevok od používateľa MaroS8669 »

Vážení, ak máte otázky, zvedavosti, informácie, čokoľvek na čo dokážeme reagovať, sem s tým.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

diky ze ste tu!


Maros, najdolezitejsie pre citatelov tohoto fora budu rady a instruktaz ako sa spravat s autom ktore ma predny pohon pretoze tych je drtiva vacsina (nemoze mat kazdy M5). A predovsetkym slaby motor cize vytiahnutie z driftu a podobne nehrozia...
MaroS8669
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.11.2007 19:53
Zdieľať na Facebook

Inštruktáž

Príspevok od používateľa MaroS8669 »

Som presvedčený o tom, že písať rozumy na fóre o tom ako jazdiť nie je vhodné a ani účinné. Jediné preukazateľné zlepšenia fungujú len keď si vodič opakovane krízovku vyskúša a má možnosť ju opakovane korigovať a zvládnuť.

Písať tu o tom by bolo asi rovnako účinné ako keď si niekde prečítaš recept na pečenie, neupečieš to popri učení, a veríš, že keď budeš najbližšie v kuchyni, tak to zvládneš... :-D
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

ja mam otazku -skor problem
ak sa chcem u Vás <vybláznit> ale nie na svojom aute je to problém?
da sa u Vás niečo také požičat?

viem že na mojom mam skusenosti atd........ale mne je to viac menej jedno.....bo striedam auta 2x ročne.....
MaroS8669
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.11.2007 19:53
Zdieľať na Facebook

Vybláznenie

Príspevok od používateľa MaroS8669 »

Ahoj, vyblázniť sa dá i na iných autách, samozrejme. K dispozícii je väčšina nových modelov Mercedes, alebo autá zo sortimentu autopožičovne Avis, ktorá je tiež partnerom. Za prenajaté autá sa, samozrejme, pripláca...
slavooo666
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavooo666 »

Škola šmyku sa da absolvovat iba na osobnych autach,alebo aj na užitkovych?..ako napr fiat ducato..alebo kde sa nachadza taketo miesto?
AUTODOPRAVA NONSTOP...0907 777 051
MaroS8669
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.11.2007 19:53
Zdieľať na Facebook

Škola šmyku - kde a na čom?

Príspevok od používateľa MaroS8669 »

SuperDRIVE robí školu šmyku prevažne v špičkovom výcvikovom stredisku vodičov v Rakúskom Pachfurthe, cca 33 km z BA. Aktuálne ju robíme pre motorkárov, vodičov osobných i úžitkových áut. Teoreticky je možné urobiť kurz i v areáli Matadoru v Púchove, ale možnosti PU sú s Rakúskom neporovnateľné...
slavooo666
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 27.11.2007 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slavooo666 »

V Pachfurthe je super..ja tam všetko..skola šmyku,draha pre SUV,motokarova draha,draha pre nadupane auta myslim.ze aj paintball..
AUTODOPRAVA NONSTOP...0907 777 051
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

heh, ja som to nemyslel ako varenie - tie rady a instruktaz co som spominal, predovsetkym to slovicko INSTRUKTAZ, maju automaticky invokovat ze osobna ucast je nutna.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

a ako to tam vlastne cele prebieha ?
kolko jazd na akych povrchoch..........
alebo je to individualne??
MaroS8669
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.11.2007 19:53
Zdieľať na Facebook

Kurz SuperDRIVE

Príspevok od používateľa MaroS8669 »

Ahoj, pre podrobnejšie info o kurze odporúčam zatúlať sa na stránku http://www.superdrive.sk
Ale v kocke, kurz trvá celý deň 9 - 16 h. Dopoludnia 2h teoretickej časti, obeda a popoludni cca 4h jazdenia. Podľa úrovne kurzu sa jazdí na rôznych miestach:

základný kurz 4 dráhy (krízové brzdenie, šmykľavá zákruta v oboch smeroch, klzký kopec so zákrutou v boch smeroch a odtrhová plošina).

nadstavbový kurz 4 dráhy ( klzký kopec so zákrutou v boch smeroch a odtrhová plošina, špeciálna dráha na simuláciu aquaplaningu a handling - rýchlostný okruh pre základy vysokorýchlostnej jazdy.)

Kurz stojí len 166 € + 11€ strava.

Viac naozaj najlepšie na webe superdrive.sk
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

ĎAKUJEM :41c2:
PeterSuperDRIVE
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 22.07.2009 10:15
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

škola šmyku

Príspevok od používateľa PeterSuperDRIVE »

Čaute, doporučujem hovoriť o škole bezpečnej jazdy. Škola šmyku vo mne evokuje hlavne zábavu a teda poriadne vybláznenie sa. Najkrajšie na tom je to, že človek sa zabáva, ale pritom sa aj mnohé naučí.

Peter
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

:2f93: pravdu máš
- lenže treba
dobré gumy
dobry podvozok
nejaku elektroniku

lebo podla mna môžeš byt borec aky chceš ale ked dostaneš šmyk na skode 120 - na 13 palcových gumkach - - -
tak moc toho neporiešiš

ale možno sa mylim
MaroS8669
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 29.11.2007 19:53
Zdieľať na Facebook

vhodné náradie na ŠBJ

Príspevok od používateľa MaroS8669 »

Nedá sa hovoriť o vhodnom a nevhodnom náradí na školu bezpečnej jazdy. ŠBJ je tu v prvom rade na to, aby sa vodič dozvedel a osvojil si základné návyky pre bezpečnú jazdu. ŠBJ zďaleka nie je len o šmykoch a zvládnuť krízové situácie, ale v prvom rade o tom, ako sa do nich úmyselne nedostať a ako im predísť! A na margo samotného auta, samozrejme, auto musí byť schopné prevádzky a v dobrom stave, ale nie je podstatné mať ABS, ESP a podobne. Každého predsa učíme jazdiť na tom, čo pravidelne používa.
Napísať odpoveď

Návrat na "SuperDrive fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných