Kia Sportage - snímače tlaku v pneu

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubobalascak
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.03.2016 15:58
Zdieľať na Facebook

Kia Sportage - snímače tlaku v pneu

Príspevok od používateľa lubobalascak »

kupil som si elektrony 18"na moju kiu ale bez snimacov tlaku v pneumatikach.na elektronoch co mam od vyroby boli uz vo vybave.
moja otazka je musim dak do novich elektronoch aj originalne snimace ako som doatal od vyroby ale ich moze vymenit a nahradit za nejake ine,inu znacku,lacnejsie???moze to nieco spravit s pocitacom???
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Daj si vypnúť tpms a máš pokoj. V kii sa to určite dá.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ak su RunFlat pneu, tak sa to nemoze vypnut…
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

A keď mám runflat na aute ktoré nemá tpms je to ok?
sandeman85
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.09.2014 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sandeman85 »

Kia Sportage je dvojca Hyundai ix35/Tucson a tam sa snímače vypnúť nedajú. Keď ich nebudeš mať, bude ti svietiť kontrolka a výstraha, že je pokles tlaku v pneu. Možno je to v Kii iné, ale v Hyundaioch sa to vypnúť nedá. A čo sa týka neoriginálnych snímačov, je tam riziko, že to nebude správne komunikovať s riadiacou jednotkou. Neviem ako na neoriginal snímačoch, ale originál nové snímače sa prvykrát musia spárovať cez ako keby diagnostiku.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

gabo498 napísal:A keď mám runflat na aute ktoré nemá tpms je to ok?
Ako prides na to, ze pneu stratila vzduch?
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Mastik, občas je runflat na aute ktoré nemá vôbec tpms, sám som mal runflat na forde ktorý nemal tpms, keď máš defekt tak to cítiš a vidíš.
Na kii sa to dá určite vypnúť, ja som poradil ako by som to riešil ja, ako je to s neoriginálnymi snimacmi neviem, originál na kii keď prezujes auto, nacitas cez diagnostiku + taký snímac snimacov a nahazdes pozície ktoré koleso je kde.
A tam sa dá aj úplne vypnúť tpms, aspoň sportage 2015
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

gabo498 napísal:Mastik, občas je runflat na aute ktoré nemá vôbec tpms, sám som mal runflat na forde ktorý nemal tpms, keď máš defekt tak to cítiš a vidíš...

Samo, moze byt ako napr. v tvojom pripade, pokial podhustenie, ci defekt vyhodnocuje na zaklade otacok kolesa, teda nepriamo. Avsak dat RunFlat na auto, ktore nema system merania tlaku (ci uz priamo, alebo nepriamo) je hlupost. Ano, mal som RunFlat pneu a defekt nebol citit, nijako. Bez akehokolvek problemu som dosiel na pumpu a nahodil rezervu. Stalo ma to dve nove pneu, teda ta jazda bez tlaku.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných