Saab 9-3 - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Saab

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matohazo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.03.2016 14:29
Zdieľať na Facebook

Saab 9-3 - skúsenosti

Príspevok od používateľa matohazo »

Zdravim majitelov aut znacky Saab.

Dostal sa ku mne Saab 9-3 1.8 Linear r.v. 2008 s najazdom kilometrov 110 000. Predchadzajuci majitel je vyslovene puntickar, auto je krasne malo jazdene bez chybiciek a naozaj zvazujem kupu. Obraciam sa na Vas majitelov, bývalých majitelov, mechanikov a hocikoho kto ma konkretne s tymto autom uz skusenosti aby sa k nemu vyjadril. Chcem pocut nieco o tom opelackom agregate, technicke chybičky naco si mam davat pozor atd. Este spomeniem nepotrebujem auto silou mocou jedno uz mam avsak si myslim ze kde narazim na takyto krasny kusok bola by skoda ho pustit. Dakujem vopred za odpovede[/b]
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

kúp ak je to tak výhodné, keď ťa omrzí pustíš do éteru
gonam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 04.08.2009 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gonam »

Silné stránky

• Je to Saab! (pre mna to je silna stranka :) )
• Pocit bezpecia vnutri (airbagy, ESP, pevna karoseria, vodic je ako keby schovany za mohutnou pristrojovou doskou,…)
• Ergonomia ovladacich prvkov (ovladanie radia aj klimy je vyborne pristupne, ovladacie tlacitka su aj na volante).
• System kontroly svetiel, hladiny ostrekovacej kvapaliny a podobne – nemusim obchadzat auto, ci mi vsetko svieti. Ked prdne niektora ziarovka, palubny pocitac mi o tom poda spravu, aj ze ktora presne.
• Nizky hluk vnutri (ci uz aerodynamicky, od kolies, od motora).
• Priestor vpredu aj vzadu – vzadu som sice este necestoval, ale ked som mal v aute 5 ludi, tak za cely vikend sa nestazovali ani raz. Je fajn, ze to ma vydychy klimy aj pre zadne sedadla, zvysuje to komfort pre spolucestujucich.
• Pomerne dobra ovladatelnost
• Dostatok informacii od kolies – podvozok je skor tvrdsi, posilovac nie je zbytocne preposilovany.
• Pohodlne sedacky.
• Tachometer ma dvojitu mierku – od 140kmh je zhusteny, vtedy uz nezalezi na tom, ci idem 180 alebo 185. Nightpanel je tiez pekna vychytavka.
• Vyklapacie drziaky na pohare su impozantne :)
• Parkovaci senzor je super vec – tento mi aj ukazuje, ze z ktorej strany sa blizim k prekazke, staci si len sledovat spatne zrkadlo – diody su hore pri zadnom skle zvnutra.
• Startuje sa klucom v stredovom tuneli, takze pri pripadnej zrazke nehrozi poranenie kolena od klucu.
• O Saab velky zaujem nie je, cize sa takmer nekradnu.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Pekne zhrnuté, len som čakal aj slabé stránky. :)
gonam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 04.08.2009 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gonam »

Ak je za dobrú cenu, tak nie je o čom. Poslal som dve recenzie. Tá 1.8-ka bude slabá. 90kW je také približovadlo do mesta, alebo pre dôchodcu. Ja mám 9-ty rok SAAB 9-5 a nedám naňho dopustiť. Len príklad:
- olej mením po 20-30tisíc ako kedy
- mám šedú metalízu a auto umývam 2x do roka
- za 9 rokov som menil okrem klasiky (olej, filtre) predné kotúče (80EUR) a 2x obloženie, oprava ručnej brzdy, nový alternátor 90EUR, vodná pumpa (drobáky), 2x čistenie klimatizácie a nové vysokotlakové trubky na klímu (asi 150EUR), 2x predné hmlovky (40EUR/ks) sú veľmi nízko a kameň máš hneď. Inak len tankujem a jazdím. Tie opravy sú cenovo o ničom. Zabudol som na km, teraz mám okolo 315000km. Mám 75 litrovú nádrž a spotrebu okolo 6,5litra. Cez 1000km najazdím vždy. Keď iden do DE, alebo k moru tak je to za 8litrov. Pri 160km/h ta v Chorvátsku nezastavia ak jazdíš normálne. Rýchlo môžeš. Nemecko je celé upchaté a tam sa moc nedá. Zrýchliš na 200 a hneď chytíš kolónu, ale to už je iná téma.
gonam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 04.08.2009 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gonam »

Slabé stránky?
Je to klasický atmosferický motor bez turba. Konkrétne neviem koľko má najazdených, ale ak nemá cez milión, tak ....
Tam sa nemá čo pokaziť.
Motor bez problémov, servo takisto, brzdy pohoda. Elektronika neštrajkuje ako u iných PREMIUM značiek.
Ja som za 9 rokov nemenil ani žiarovku v smerovke. Počítač mi vypíše aj to, keď je v DO slabá baterka. Ešte som zabudol minulý rok som kúpil druhý akumulátor. A nespomenul som, že olej som nikdy nedolieval. Koľko nalejem, toľko po 20-30tisíc vypustím. Brzdová kvapalina bola menená raz kvôli STK, ale to nie je položka. Chladiacu neriešim, je tam od výmeny vodnej pumpy asi 6-7rokov (neviem).
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Olej 30 tisíc, chladiaca 7 rokov, starostlivosť ako má byť...
peterzz
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 16.12.2007 22:36
Bydlisko: MT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterzz »

Gonam: velmi by som sa nechvalil tym,ze na 9-5 menis olej po 20-30 tisic km... tieto motory su zname rychlou degradaciou kvality oleja a upchavanim sacieho kosa olej. cerpadla.Odporucana vymena je po max 10000 km,pouzivat len kvalitny olej Mobil1 prislusnej viskozity a obcas zhodit vanu a skontrolovat stav usadenin vo vani a priechodnost sacieho kosa.Inak motor skor,ci neskor skolabuje koli slabemu tlaku mazania...Holt sa vtedy zacalo setrit...

Toto sa netyka motorov pouzitych v 9-3 poslednej generacie tam montovali mierne upravene koncern. GM motory.
1.8 atmosfera je slaba v porovnani s preplnovanymi jednotkamy,ani spotreba nie je lepsia,ale tu nie je na vyber.
Ak bolo o vozidlo v minulosti pekne postarane,malo by este dlho sluzit,netrpi na ziadne fatalne zavady ako napr. 9-5.
Mozno podvozok,zadne ramena sa musia menit cele vzhladom k pevne nalisovanym capom,ale to asi v dnesnej dobe uz nikoho neprekvapuje.Pozor aj na prevodovku-ak je tam M32-vymena lozisk ta neminie.
Diely sa daju zohnat aj po neslavnom konci samotneho vyrobcu za normalne ceny + mnoho dielov (okrem karosarskych) je zdielanych s Oplom a FIATom...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Startuje sa klucom v stredovom tuneli, takze pri pripadnej zrazke nehrozi poranenie kolena od klucu.

- tak toto ma dostalo.... robím na záchranke ale dodrbané kolienka od kľúča som ešte nevidel.... roztrepané lebky, hrudníky, polámané nohy... to je všetko nič vedľa kľúča zaje...ného v kolene.

Jasné Saab je špecialitka ale tiež nie každý model...
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

SAAB 1.8 je motor Opel alebo Fiat ? Som totiž v tomto že je to motor Fiat ako v Crome 1.8 mpi alebo Alfa 159 1.8 mpi .
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Saab je na podvozku opel astra alebo vectra.posledny dobry kus je zo zaciatku 90 rokov turbobenzin.spolahlivost to nikdy nemalo kdejake testy ukazovali saab na poslednych miestach.raz som jeden chcel kupit malo to 210ps neviem ci diesel ci benzin bolo to davno no ked som zistil ze je to americky gm u nas opel tak som cuvol.
matohazo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.03.2016 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matohazo »

gonam napísal:Ak je za dobrú cenu, tak nie je o čom.
Cena je 6300 čo si myslím že je celkom fajn

Takze výkon :) momentálne mám 1.9 sdi ceed to bude obrovský upgrade veľmi rád by som zobral 6 valec len ponuka je žiadna a cena by bola za taký kus vysoká. A diely tak to si ma potešil že nebude problém som totizto zvyknutý že na skodovicu nič nebol problém ani diely ani robota. Určite ďakujem za odpovede mám zmotanu hlavu dosť momentálne.
matohazo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.03.2016 14:29
Zdieľať na Facebook

Vozitko

Príspevok od používateľa matohazo »

Ako investíciu určite nie chcem to ako vozitko zvýšiť si štandard cestovania a mať takého svojho krásneho milacika. ND si ešte overim to je jediná vec čoho sa bojím. A auto keď zoberiem má 8 rokov teraz tak este max 7 rokov by som si ho aj možno nechal a potom ho pustím za smiešne peniaze keď bude mať 15 rokov, alebo ako hovoríš ty že si ho nechať na 3 roky a mám relatívne 10-11 ročné auto.
martin0088
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26.03.2013 07:52
Zdieľať na Facebook

Saab

Príspevok od používateľa martin0088 »

Presne takú 9-3 1,8i máme,kupovali sme ju novú v 2008 a teraz ma cca 143000 km okrem oleja,filtrov,jeden krát rozvodov a bŕzd som na ňom nič ešte nemenil.Takze veľká spokojnosť a odporúčam :300f:
matohazo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.03.2016 14:29
Zdieľať na Facebook

Wow

Príspevok od používateľa matohazo »

Čiže spotrebný materiál :) to je sen toto
Napísať odpoveď

Návrat na "Saab fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní