PANIKA, doliali mi 2 dcl nesprávneho oleja!

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

habliblu
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 27.09.2014 23:12
Zdieľať na Facebook

PANIKA, doliali mi 2 dcl nesprávneho oleja!

Príspevok od používateľa habliblu »

Zdravim, v aute VW golf 1.9 tdi PD 74 KW mam olej SHELL HX7 5w-30 AV. Na dolievanie sa vsak pomylili a dali mi HX7 5w-30 AF, vsimol som si to az mesiac po doliati asi 2dc. Tento olej je prevazne urceny pre benzinove motory. Moze sa nieco stat s motorom ? Mam cim skor vymenit olej za AV ? Dakujem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

pri 2 deci v celej naplni sa stane prd... :4012: , nespekuluj a vymen v normalnom intervale...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tu je nejaké NEPOCHOPENIE problematiky použitia motorového oleja

Každý motorovy olej sa može použiť ako v dieslovom , ROVNAKO aj v benzínovom motore

Neexistuje motorový olej ktorý by bol určený len pre dieslový motor a súčasne by bolo zakazané použiť ho v benzínovom motore

Samozrejme tým NETVRDÍM ,že je uplne jedno, aký motorový olej, akej špecifikacie, vykonnostnej triedy a viskozity
nalejeme do konkretneho motora

Rozne motory , tým myslím roznej konštrukcie vyžadujú olej podľa roznych špecifikacii,

myslim,tým že nemal by sa použiť olej vhodný
napr.do Š-Favorit do turbodiesloveho motora vyrobeného v r.2014 napr.lebo ten turbodiesel by sa mohol poškodiť
opačne to možné je avšak ten motor v Š-Favorit možno bude trochu klepať ,ale pojde....

Ale v zásade platí,že všetky motorové oleje sú navzájom miešateĺné , a ako hovorí konštrukter bajo , 2 dcl hocakeho motorového oleja v 4-och litroch nemože poškodiť vobec nič.
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných