Millers oils, skutočne najlepšie?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

ivko1 napísal:Ale ved nikto netvrdí že Castrol je šmejd, iba to že je momentálne OUT pretože sa vytoto na marketing a podla toho čo napísal cviro "údajne" odchádza z nášho trhu. Svoju slávu zožali už dávno, tak načo to siliť ked to nejde

Ja len hovorím že zákazník o nič nepríde, pretože alternatív je ako maku
:2f93: presne toto je tá pointa.. ale opäť tu raz niektorí nedokážu alebo nechcú chápať pointu, ktorá je pritom úplne jednoznačná od začiatku..
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

mhlavaty napísal:
cicmanec napísal:A čo takto nálepka GTX3 na zadnom skle? Ani to si nepamätáš? A nevidíš súvislosť?
K autám som čuchol v 67. takže si pamätám dosť,ale súvislosť s tým či je Castrol aušus alebo kvalitný ozaj nevidím.
A ja to niekde tvrdím?! Súvislosť je taká, že ĽUDIA SI MYSLELI, že je to niečo nadpozemské, že sa tým chválili aj tak, že si to lepili na svoje autá. A že je to niečo viac si myslia niektorí doteraz...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

V tých dobách ak sa niekto dostal k igelitke Billa a pod tak si ju chránil ako oko v hlave. Podobne jako PET flašu z Pepsi. Nedajú sa emócie z tej doby vzťahovať na čokoľvek súčasné a už vobec nie spájať s úrovňou kvality
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Prečo by sa nedali?! Rovnako ako emócie k škodovke niektorí spájajú s emóciou pri výbere auta dodnes...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z témy ktorá mohla ostať v technickej rovine a teda mohla dať rozumné odpovedesa stala pivná a scestná téma o blbinách.
Výsledok...absencia odpovede na základnú otázku,utopila sa v balaste
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak by taká odpoveď existovala objavila by sa už na prvej strane...
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Milan neviem prečo stále nechceš pochopiť že ludia to majú v hlavách vymetené, každý by chcel len to najlepšie a preto najradšej ludia kupujú tie výrobky, kde úraduje silný marketing

Ludí treba naučiť to že ak sa niečo marketingovo tlačí navrch tak je za tým aj velké placebo. Nevadí to dovtedy pokial si za to človek nemusí priplatiť nezmyselnú sumu.

Sám si odpovedz na to akoby sa ludia stavali k olejom Millers ak by pýtali tolko kolko pýtajú a pritom sa nechvastali žiadnými "ultra super modernými" technologiami, ktoré sú obsiahnuté v oleji

Ver tomu že by sa nenašiel človek ktorý by dal za ten olej 54€

Preto znova opakujem - najlepšie sa zarába na ludskej hlúposti. To je vtedy ked človek kupuje určitú vec len na základe marketngu a nie vlastného uváženia.

Jednoduchý príklad : obyčajná osuška (velký uterák) v cene 8€ je pre niekoho už drahý, ale ak nan vytlačia fotku Jána Pavla II, bars ten uterák bude ešte väčší šuviks ako ten za 8€, tak ho ludia budú kupovať aj za 20€, ba si ešte budú ruky trhať.

Ludská hlúposť je nekonečná
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Téma sa už dostala do závozu,a kedže sa jej to týka musím k tomu stavu niečo poznamenať.Ja vidím problém v tom,že sa vôbec do technickej témy dostane niečo čo sa odkláňa od samotnej podstaty ale hlavne nedáva odpovede.Mňa absolutne nezaujíma marketing,reklama ani správanie ľudí pod ich vplyvom.Technická téma má dať odpoveď na to čo rieši.Ja vidím otázku a to,že bola zbombardovaná až tak že sa stane bezcennou.Ja vidím a to bez snahy uraziť musím konštatovať, nedobrý trend vstupovať do väčšiny tém akoby z poverením vychováť,hladať záprapky a v podstate tým dať celej téme úplne nezmyselné smerovanie.Chýba prezentovanie toho čo ľudia chcú čítať,skúsenosti iných ľudí z reálneho života,prípadne vyjadrenie odborníka ak sa taký pridá,aby výsledok priniesol dla možností odpoveď.Otvorenie množstva tém je dnes pohlad na klbko vreteníc,rozhodne nie poučné čítanie.Len neexistencia kvalitného slov. motoristického fóra drží toto naše pri živote.Fóra ako dieselpower by mali šancu sa stať velmi vyhladávaným odborným fórom,ale skapína na nedobrom menežovaní a tak speje k stavu kedy dva príspevky do týždňa budú dôvod na oslavu.
Ak by bola vážne myslená myšlienka o vymetených hlavách,tak by duplom mala viesť cesta smerom ktorý naznačujem.Veci vysvetliť takým spôsobom,a viesť aj debaty smerom,aby ľudia opúštali tému rozumnejší,rozhladenejší a informovanejší.Aby sami od seba vedeli rozlišovať alebo aspoň uváženejšie prijímať množstvo marketingu a vedeli si urobiť jasno vo veci.Dnes opúštajú tému ...nas..tí,ale nie poučení.Nikoho hlavu na vlastnom krku nenosíme a tak posudzovať či vymetená je a nakoľko nie je zrovna fér.Množstvo ľudí si sem príde pre informáciu,a tú nielen že tu nenájdu,ale ešte dostanú ľadovú sprchu alebo často výsmech.Považujem to za neštastnú vlastnosť fóra
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

Takže ešte raz k pointe..

1. Ktorý olej-značka je, resp. hlavne v minulosti bola značkou s najväčšou a najintenzívnejšou marketingovou masážou a reklamou (minimálne u nás)..?
Odpoveď: CASTROL

2. Odpovedala intenzite a úrovni reklamnej masáži a marketingu tejto značky aj kvalita olejov tejto značky..?
Odpoveď: NIE neodpovedala a neodpovedá. Sú to obyčajné, priemerné oleje, na úrovni drvivej väčšiny ostatných.

3. Treba túto pointu ďalej riešiť a rozoberať..?
Odpoveď: NIE netreba, bežne vnímavému normálnemu človeku to už hádam musí byť konečne jasné, čo tu niektorí z nás naznačujú.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

je mi ľúto,ale dokolečka riešite blbosti.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Sparing1 napísal:Takže ešte raz k pointe..

1. Ktorý olej-značka ...)..?
Odpoveď: CASTROL

.......
A?

Myslím, že príslušný moderátor by mal tému premazať v momente keď to prestalo byť o Millers oil. Lebo toto už je čistá krčma IV. cenovky
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Krčma je aj vtedy ak sa onanuje nad tým že Millers by mohol v sebe obsahovať niečo viac...

Darmo Milan rieši že by sa debata mohla viesť na technickej úrovni, ked s prepáčením "sedliakov" zaujímajú len tie marketingové sračky

Stačí že bude niekde reklama že Millers dostal ocenenie produkt roka a hned z toho sedliak tečie a kváka ako on do auta leje ten najlepší olej

Pritom taký reklamný leták navrhne človek čo sa živý grafikou za 1 hodinu a celý obsah toho letáku bude kludne vymyslený. To sedliaka nezaujíma, on len vidí že má to najlepšie

Preto znova opakujem že ludia to majú v hlavách vymetené, nikoho nezaujíma čo prečo a na základe čoho, každý chce len počuť že to čo kupuje je to najlepšie
A znova aj opakujem že z toho najviac profituje výrobca, ktorý predá úplne bežný produkt za omnoho vyššiu cenu

Či človek do motora naleje Millers za 54€ alebo Castrol za 28€, tak nezbadá jediný rozdiel, ale aby si obhájil kúpu toho predraženého oleja , tak bude kvákať ako ide motor citelne tichšie a podobné pi<>ny z ktorých sa mi dvíha žalúdok
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

čo Ti na to povedať. Ty si chronický frfloš na všetko (teda okrem Subaru), na všetkom nájdeš nejaké negatívum lebo na všetkom sa nájsť dá. Ja som za hladanie pozitív. Preto si nerozumieme
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Písal som na začiatku,že Millers má jeden úžasný olej ktorý ja osobne mám za taký,že si tú cenu pokojne zaslúži aj keby bola ešte vyžšia..Neriešil som či a ako funguje marketing ani ma to nezaujíma.Podelil som sa o jasnú správu,kedže k istým znalostiam sa mechanik dopracuje trocha skôr.Ani jediná otázka nesmerovala na túto vec.Je to to OK,ak nezaujíma,tak nezaujíma.dôležité je riešiť kraviny.
castrol....to samé ! Má jednotlivé typy ktoré ja osobne považujem za nesmierne dobré a hodné nalievania do svojeho stroja z garanciou že sa človek nesklame.Ja motory riešim keď majú X krát nabehané stotisíc,ja nezakladám nič na pocitoch o ktorých sa tu píše,dojmy ako to ťahá a pod.Mohli sa riešiť velmi zaujímavé poznatky,neriešili,dokonca sa ani len nečítalo z porozumením.je mi to šumafuk,riešte si svoje nezmysli pokojne ´dalej.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nuž, ak to má byť technická téma a ty napíšeš len, že má nejaký dobrý olej a potom sa ti nepáči, že sa to tu točí o marketingu tak bude asi niekde chyba...

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní