Millers oils, skutočne najlepšie?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

srsen19
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 06.04.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Millers oils, skutočne najlepšie?

Príspevok od používateľa srsen19 »

Zdravím, chcel by som sa spýtať, či máte niekto skúsenosti s olejmi millers.
Na mnohých fórach som sa dočítal že motor stíchol niekoľkonásobne a spotreba šla dole...
Naozaj znižujú trenie až o 50%?
Som zvedavý koľký z vás to už vyskúšali.
Ja používam do áut castrol, total a shell helix ale rád by som skúsil asi aj niečo takéto....
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Presne ti poviem v čom sú lepšie. V tom že výrobca viac zarobí.
Urobí sa trochu reklamy, polepia sa súťažné autá, nadhodí sa cena o 30% a ludia to kupujú ako teplé rožky

Zapamätaj si že dnes sa najlepšie zarába na podvádzaní, skrátka ked raz kupuješ Mobil po 25€ tak nemôžu dvihnúť cenu toho istého produktu na 40€. Preto vymyslia nový, kde cenu obkecajú nezmyselnými "nezávislými" testami, certifikátmi TUV a pdobnými pi<>vinami, aby zákazníka presvedčili že ich výrobok je ten najdokonalejší na svete a zrazu môžu predávať olej po 40€ ktorý inak môžu predávať vo flaške s iným nápisom len po 25€

EDIT: samozrejme ešte po weboch popíšu pozitívne recenzie akože ludí ktorý ho vyskúšali, další trulovia sa na to chytia - začnú vypisovať bludy o tom ako im to stíšilo motor, znížilo spotrebu aby obhajili inak nákup predraženého oleja, ktorý im v reále nič nepriniesol

Presne takto sa kedysi šírili reči o Castrole, kto ho nekupoval skrátka nebol IN, a dnes po nom ani pes neštekne

PS: kupuj to čo uznaš za vhodné podla vlastného úsudku, hlavne sa nenechaj ovplyvniť reklamou, ktorá má jediný účel - predať produkt za každú cenu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Koho by nepresvedčila pipina čo naleje takú pixsličku zázraku do motora,a za pár sekúnd motor ide značne tichšie,lepšie ťahá,klesne spotreba.....Ako nenavážam sa do toho čo chce kto a čomu veriť.Veria ľudia aj vo väčšie blbosti,lebo ich ten sprostý červík pochybnosti nikdy neopustí...čo keď predsa ?! Len ojedinele má niekto silu zahlásiť že ...chodte s tými kravinami niekam ! Proste ľudia v istých klamoch žijú spokojnejšie a to je asi dobre.Ak sa ničím nebaláchaš,hneď máš ťažší život.Ludom by sa nikdy nemali brať ilúzie
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

s bratom sme pri vymene oleja kupili nejaky olej s aditivom ci s cim to,a ten motor ide bohu prisaham tihsie,ani neviem aky olej,to mu dal servisak kde davame menit oleje,ale na pohlad vyzeral strasne :d :D
A4 3.0Tdi 2013 180kw
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

mhlavaty napísal:Koho by nepresvedčila pipina čo naleje takú pixsličku zázraku do motora,a za pár sekúnd motor ide značne tichšie,lepšie ťahá,klesne spotreba......
Myslím, že tu sa nebavíme o přísadách, ale o olejoch jako takých. Mám priateľa v CZ ktorý jazdí offroad súťaže a oleje používa na základe vlastných pozitívnych skúseností. No nie preto, že by mu motory išli tichšie ;-) Ja som ten olej kúpil keď ho ešte predával jeden CZ e-shop za normálne peniaze + aditívum do nafty. No už to nemá v ponuke, tak to neriešim.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Na jednej nemenovanej benzínke prestížnej začky som videl 1 Liter motoroveho oleja za 27 eur
na inej bol 1 liter motoroveho oleja po 31 eur za Liter

!!!!!!!!!!!!!

Nevidim dovod prečo by sa nemohol na Slovensku predávať aj olej Miller za neviem kolko € za liter

vždy sa najdu zakaznici,ktorí to kupia....
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To je totálne zlodejská cena. Reálne som to kupoval Trident za necelých 10€ s DPH. Teraz je sice lepší kurz ale dá sa kúpiť za to isté
VÝKONOVÝ PROFIL:
• API SL, CF

• ACEA A3/B4-04, A3/B3-10


Splňuje požadavky norem:
• BMW Longlife 01
• MB 229.1
• MB 229.5
• VW 502.00
• VW 505.00
• Renault RN0710
• Porsche A40


CHARAKTERISTIKA:
SAE viskozita: 5w40
Hustota při 15°C: 0.855
Kinematická viskozita při 100°C: 13.2cSt
Kinematická viskozita při 40°C: 78.9cSt
Viskozitní index: 168
Bod skápnutí: -40°C
Bod vzplanutí: 220°C
Viskozita při studeném startu -30°C (CCS): 6, 600cP
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Millers oils sú produkty na vysokej technickej úrovni, napr. EE LONG LIFE 5w40 NANODRIVE je veľmi zaujímavý pre toho, kto chtiac nechtiac má v aute DPF/FAP, požaduje dostatočnú dávku detergentov a disperzentov, vysokú odolnosť mazacieho filmu za tepla a zároveň nechce riešiť spotrebu oleja.

ALE

existujú alternatívy za polovicu peňazí, i keď je problém ich kúpiť v bananistane:

napr:

Millers EE LONG LIFE 5w40 NANODRIVE cena za 5l balenie 59,- €

VÝKONOVÝ PROFIL:
• ACEA C3-10
• API SN, CF
• MB 229.31, 229.51
• VW 502 00 / 505 01
• Ford M2C917-A
• BMW Longlife 04
• Porsche A40
• GM / Opel Dexos 2


CHARAKTERISTIKA:
SAE viskozita: 5w40
Hustota pri 15°C: 0.848
Kinematická viskozita pri 100°C: 14.1cSt
Kinematická viskozita pri 40°C: 85.9cSt
Viskozitný index: 170
Bod skápnutia: -36 °C
Bod vzplanutia: > 200 °C
Viskozita pri studenom štarte -30°C (CCS): 6, 600cP max

konkurent z Francie

Yacco VX 1000 FAP 5W-40
API SN/CF, ACEA C3-10, ACEA A3/B4-07, ACEA A3/B3-07
BMW Longlife-04
MB-Approval 229.31
PORSCHE A 40
VW 502.00/505.00/505.01
RENAULT RN0710 / RN0700
Fiat 9.55535-S2
GM Opel Dexos2
Ford WSS-M2C917A

SAE viskozita: 5w40
Hustota pri 15°C: 0.85
Kinematická viskozita pri 100°C: 14.3cSt
Kinematická viskozita pri 40°C: 87cSt
Viskozitný index: 170
Bod skápnutia: -45 °C
Bod vzplanutia: 230 °C
Viskozita pri studenom štarte -30°C (CCS): 6000cP max

Tento olej je ale za cenu 820 Kč, cca 30 € za 5l bandasku

Neviem ako vy, ale radšej by som z nejakého paranoidného dôvodu skrátil z mojich 10 000 resp. 12 mesiacov na dajme tomu 8000 km resp 10 mesiacov a použil porovnateľnú kvalitu za polovičnú cenu.

Ešte doplním, sám používam lacné, dostupné a kvalitné oleje Valvoline, do mojich starších verglov Total

Mimochodom, celkom by ma zaujímala skúsenosť s ich zázračnými vodičkami, napr. Aditívum DPF Cleaner & Regenerator v spojení s motorm HDI vybaveným FAPom, čiže aditiváciou eolys
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

najlepsie ked sa tu zacnu vyjadrovat srandisti, ktori z portfolia MillersOils nevyskusali osobne nic, nemaju ziadnu realnu skusenost, ale samozrejme ako vzdy, presne vedia co a ako, ..ze je to reklama a podvod.. lol

P.S Millers napr. ako prvy pripravil LowSaps oleje plniace novu ACEA C3-10, ktore chrania a mazu rovnako dobre, ako tradicne oleje FullSaps s neznizenym obsahom kritických prvkov.. to len tak pre zaujimavost.
Pumik9
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.02.2007 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pumik9 »

no ja aj napriek tomu idem vyskusat Millers oil 5w30
dosial som pouzival Castrol
uvidim a budem pocut ci to funguje ako pisu

ako nic v zlom,ale vyskusal uz vobec niekto millers ci len tak sudite podla ceny alebo popisu aky ma??
ja osobne si myslim ze musi mat nieco lepsie v sebe hlavne ma zaujala ta nanotechnolocia obsiahnuta priamo v oleji
lebo niektory kupia lacnejsi olej napr. za 40e a kupia k nemu nejake adativum za 15e a hend je to ta ista cena ako millers ma v kompletnom baleni

ale 100 ludi 100 chuti
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak otváraš motor pri cca 200 tis (tesnenie hlavy) a vidíš čosi čo nielen vyzerá ako z výroby,ale aj meranie to plne preukáže,tak sa určite nezabudneš opýtať majiteľa na čom ten motor bežal.Duplom ak je to ten neustále kritizovaný PD diesel.O to viac ideš do kolien,čo jeden olej dokáže.To sú tie presvedčovátka ktoré tvoria Know how.Ale dabata o kvalite oleja a vhodnosti je asi najmárnivejšie strávený čas.Nech si dá každý to,čo si vygooglil alebo ak už jazdí dlho,čo ho nikdy nesklamalo.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pumik9 napísal:...ja osobne si myslim ze musi mat nieco lepsie v sebe hlavne ma zaujala ta nanotechnolocia obsiahnuta priamo v oleji
lebo niektory kupia lacnejsi olej napr. za 40e a kupia k nemu nejake adativum za 15e a hend je to ta ista cena ako millers ma v kompletnom baleni
To je tá sranda, nálepka obalu znesie strááááášne vela a preto tam môžu napísať že olej obsahuje nejaké zázračné molekuly či nanočastice...

Ty ich tam volným okom nevidíš...
A teraz si odpovedz či by si za ten olej dal o 5€ viac za liter viac keby tie nanočastice neobsahoval?
Nedal!!!
Preto sa vymyslí nejaký marketingový blábol (nanočastice), ktorý si bežný smrtelník nemá ako overiť ale pre lepší pocit a pokoj v duši že pre svoje auto robí to najlepšie si "radšej" priplatí za údajne kvalitnejší olej.
Samozrejme za to že si niekto priplatil si potom tú kúpu následne obhajuje tým že "cíti" že ten motor ide lepšie a najhoršie je že to kváka aj po internete.

Men olej každých 10 - max 15tkm a nerieš blbosti.

PS: a takto by som mohol hned pokračovať pneumatikami. Ja mám tento rok fungel nové Matadorky a som tu, nikde ma nešmýka a ani nevykacuje na strechu. Vždy platí že s každými pneu človek dokáže ísť rýchejšie ako dovolujú povolené limity a preto ani nie je dôvod aby ho niekde šmýkalo. Mne sa za túto zimu za dažda raz podarilo riadne prestreliť zdravú rýchlosť pred zákrutou na ceste ktorú poznám ako vlastné topánky kedy som si vravel že toto už je určite moc a čakal som kedy to "potiahne" a ono nič...
Týmto pozdravujem všetkých "sedliakov" ktorý tvoria vždy brzdu premávky a pritom musia mať obuté tie najlepšie pneu, lebo na Matadorkách ich vždy "niekde" šmyklo a nemohli si dovoliť jazdiť ani tak rýchlo ako dovolujú značky
Naposledy upravil/-a ivko1 v 02.03.2016 22:55, upravené celkom 1 krát.
Pumik9
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.02.2007 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pumik9 »

menim olej kazdu jar
a rocne prejdem 8-9t km

pocuj vyskusam uvidim ci sa popalim alebo to bude dobre
a nevyskusas nevies/nepis hned zapory
ja im dam sancu
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja mám auto 5 rokov vyskúšal som niekolko olejov v motore a zatial jediný ktorý sa mi osvedčil je Total QUARTZ INEO MC3 5W40 pri ktorom si to potiahne určite menej oleja ako pri iných olejoch ktoré som vyskúšal
Pumik9
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 27.02.2007 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pumik9 »

sice je pravda ze asi 0,5l oleja dolievam pri terajsom oleji castrol
ale na 13rocne auto je to normal ked ho povytacas

som rozodnuty na 90% ze kupim millers kazdy ma od neho odradza a uz len z principu by som ho vyskusal :zg282:

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných