VW Golf IV - stále sa zapína ABS *vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rolu
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 10.07.2008 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rolu »

Na 99% so si istý že problém je vzdialenosť snimača od krúžku,nový snimač som musel obrúsiť aby bol ca o 1mm bližšie a bolo po probléme,osobná skusenosť-Seat Toledo
mb136
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.06.2009 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mb136 »

Ako už bolo spomenuté skontroluj si vzdialenosť čidla od toho krúžku. To isté som riešil na svojej octavii, nový snímač som dal asi o 1 mm ďalej a už mi to robilo problémy, treba ho tam dať poriadne až na doraz vzdialenosť si skontroluj podľa druhej strany.
6miso6
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.02.2009 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6miso6 »

VYRIESENE

naozaj to cidlo nesedelo na svojom mieste - chybali mu snad necele 2 mm..

takze predpokladam, ze by to fungovalo aj s lacnym cidlom, opravovany kabel teda nevadi, treba si dat pozor na uplne zasunutie cidla - naozaj tam hra ulohu milimeter hore-dole

velmi pekne dakujem vsetkym za pomoc
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Nie ze milimetre,ale desatiny tam hraju velku rolu.Opraveny kabel vymen,tienenie nemoze byt pokazene.Nemaz zaco,hocikedy ti dame rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Záleží na type,tienenie musí byť opravené ak je súčastou signálu,čiže jeden stredový vodič plus tienenie. BMW použije pokojne dva vodiče a na tienenie sa vyprdne úplne
R-ka
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.10.2007 20:52
Zdieľať na Facebook

ABS

Príspevok od používateľa R-ka »

Caute :) Ja mám Audi A6 C5 Quattro. Menili sme homokyneťáky a robí mi to isté ako tu kolegovi. Od 15Km/hod zapne ABS (cítim na pedály aj počujem), či je sucho, mokro... ale len na ĽP kole
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ber to tak,že ak sa zapína ABS za každých okolností,tak do RJ dorazí (alebo nie) signál ktorý značí že jedno kolo je vo svojom točení rozdielné.RJ nepremýšla prečo a začo,ale kedže signál jej hovorí že napr koleso má menšie otáčky automaticky pri brzdení systém ABS-ka uvedie do činnosti.Cesta k náprave vedie cez diagnostiku RJ ABS a odsledovaní daných hodnôt.Z hladiska systému sa nič zlé nedeje,proste vychádza z presvedčenia že jedno kolo sa napr netočí (kedže mu to je práve oznamované) a tým to končí,zapne to čo zapnúť treba.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných