Nissan GTR - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tommekett
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.02.2016 17:59
Zdieľať na Facebook

Nissan GTR - skúsenosti

Príspevok od používateľa tommekett »

Dobry vecer prajem,
chcel by som sa informovat ohladom GTRka. Na leto by som si ho chcel zaobstarat a rad by som sa spytal, ze ako to je so servisom, ake su spolahlive a podobne... Spotreba ma velmi netrapi a tiez ani cena spotrebneho materialu (gumy,brzdy...) Tiez ani spotreba ma nezaujima ked to zere 15l/100km tak to zere tolko ked 40l tak tolko.
Skor sa bojim spolahlivosti toho preplnovaneho maleho agregatu pri takej sile + bojim sa aj prevodovky.
pozeram po rocnikoch 2010/2011.
Dakujem za kazdu radu k teme a krasny vecer prajem.
S pozdravom
Tommekett
meakysvk
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 07.11.2015 11:52
Bydlisko: SNV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meakysvk »

Keď rozumieš ingliš tak čítaj - je tam toho kopec
http://thegarage.jalopnik.com/here-are- ... 1689637102
http://www.gtrlife.com/forums/topic/679 ... nce-costs/
https://www.reddit.com/r/cars/comments/ ... ing_a_gtr/
Osobne čo ma dosť zaujalo -
OP don't listen to 90% of the shit in here. Its mostly off the cuff responses from people who have never driven or sat in one, no less owned one.

Buy 2010+ just to be safe. Also make sure to get all maintenance records, Carfax, blah blah blah. The transmission is loud and clunky, but they all are. Doesn't mean its going to implode like everyone claims. If the car has been properly cared for, it'll be fine. But that's basically typical rule of thumb for any car....

I'd budget $3-5k a year for typical maintenance. That's on the high side, but its better to be safe than sorry. Transmission and diff fluid changes are the only extra cost to keep in mind. The service will run you roughly $1500. Some dealers will try and charge you $110/qt for the fluids. Don't pay that. It can be had for $60 if you order online. Most dealers will price match though. Tires are obviously expensive.... Its a supercar with 20's. You'll generally get 10-20k miles on a set depending on which ones you go with.

As for new vs used.... New will depreciate of course. That's personally why I went used route. The market seems to bottom out at $60k regardless of year and mileage (assuming no accidents or issues). Like I said before, go 2010+ if going used. Also, if its priced under $60k, its probably got something wrong, or a hidden accident. We are getting into the "off season" which is always a great time to buy. Prices will start to go back up come the new year.

I'd look into insurance as well. Some companies were insane, but GEICO was reasonable, and I'm paying $140/month for full coverage and rather high policies just in case. Just another thing to consider.

If you can do it, go for it. But make sure to drive one first. They are great all around cars, but they have their quirks like any other car. Just make sure that's something you can live with.

Also keep in mind... You can make 650awhp with bolt ons and tune.... Its a terrible addiction.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

zbytocnost tu pisat tieto auto maju ine forum , inak super volba a palec hore
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ano je to malý obsah.... nissan ne-má skúsenosti s twin turbami asi 30 rokov...
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

volil by som cestu za autom v originálnom stave, ktoré nebolo ozávodené na smrť
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

odkedy je 3.7 maly agregat?
Ano, treba vyberat kusy, ktore si kupovali dochodcovia na vikendove jazdy do kostola, takych urcite najdes dost na vyber lol
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Kamarat bol v Ba-autoimpex so zeninou microu...poslal mi fotku...zlava aj sprava gtrko na zdvihaku lol, takze normalne servisujes, za penaze :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

Známy to mal, po meste to papká v pohode do tých 40 ako píšeš.
Skôr sa zaujímaj o prevádzku samotnú. Viem že problém je napríklad s pneumatikami.
Na tento typ vozidla nie je veľa výrobcov, je problém zohnať. V impexe sa riešili zákazníci, ktorí to jazdili, zodrali pneu, prišli kúpiť nové a neboli k zohnatiu - absolútne - vraj budú za pol roka, lebo sa vyrába obmedzený počet sád...takže takéto srandy do zásoby :)
Servis samotný ako na normálne vozidlo, ale za nenormálne ceny :)
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Prihlasoval som jeden kus.Šli sme na STK,reku... nejak divne ideme nejak sa mi to nezdalo nakoľko som nedovidel na tacho.Potom pozerám 240km/hod.Takže vodičák tipujem budeš mať asi deň,dva.Auto je nejak sterilné ,nijaký zvuk len ide jak sviňa......Rýchlosť v aute necítíš.Pneu známy zničil za 6000km a takisto aj brzdy.Spotreba pri kľudnej jazde 15-17,v štýle rýchla a zbesilo 40 a viac.Ako nové to má priškrtený výkon na 400PS,po cca 2000km ti pridajú a konečné navýšenie výkonu je asi pri 5000km ak sa nemýlim.Pneu stoja kus okolo 42.000.-českých/kus cca.
Dlho som mal dilemu že to auto raz budem vlastniť ale ak niečo ako víkendovku tak Gallardo.Servis ťa zabije finančne aj na tom ale zvuk vytočeného motora V10 je iné kafe i keď sa sériové Gallardo výkonovo oproti GTR stráca.


Pneu:
http://www.gtrshop.cz/Pneumatiky-c8_20_2.htm

Oleje:
http://www.gtrshop.cz/Oleje-Prevodovky-c3_8_2.htm

Podvozok:
http://www.gtrshop.cz/Stabilizatory-c7_16_2.htm
eld13
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 22.01.2009 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eld13 »

pneu v tych rozmeroch stoja okolo 200 za kus... samozrejme mozu aj viac :) a na GTR sa v zrychleni chyta maloktore "auto"
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní