Toyota Avensis 2,2 D-CAT - trhanie, vynechávanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavukos
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.07.2009 11:59
Zdieľať na Facebook

Toyota Avensis 2,2 D-CAT - trhanie, vynechávanie motora

Príspevok od používateľa pavukos »

Chalani ak ma niekto skusenosti s tymto autom ,problemom tak kazda rada je vítaná.
Vynechava mi motor kedy sa mu zachce.Robi to pri rozbehu aj pri vyssej rychlosti,robi to aj ked idem na tempomate alebo na normalnom plyne a aj na volnobehu.Teplota motora na to nema vplyv.Na sekundu vypne a potom ide dalej.Diagnostika ziadnu chybu neukazuje.Jedine co sme zistili je ze dve tryskz maju o nieco mensi tlak.Neviem ci to moze byt to.Ale hlavne to zbadam ked tankujem na SK.ak natankujem v rakusku tak mi trhne raz za mesiac a na sk naftu 30krat za hodinu.

Toyota Avensis 2,2 dcat 130kw
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

mas shitovy motor..
sak, ked to ide v AT - kup kybel VIFu a uvidis, co to bude robit..
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mozno si si odpovedal aj sam stou naftou menil si palivovy filter ? ak ano myslim ze budu v tahu vstrekovace vsetko musi urcit diagnostika kolko mas najazd. a podobne veci neudavas ak to nema suvis s naftou tak kontakty na vstrekovacoch jo to viac su tu niektory skuseny borci urcite napisu viac
3of10
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 22.11.2005 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3of10 »

Ten motor je haklivy na kvalitu nafty...velmi! Ak mas manual tak sa docitas ze mu chuti len nafta s takmer nulovým obsahom síry.Skus ako ti radia, vymen palivovy filter a uvidime... :4012:
pavukos
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.07.2009 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavukos »

Palivový filter som menil.robilo to aj pred tým a aj po vymeme.Mám najazdených 190tis.A z tou maftou to asi bude tak.v at majú vraj menší až vraj nulový obsah šíri.Každopádne dal som vybrať trysky a otestovať ich.uvidím čo ďalej.Dik za komemty.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

EGR si prečistil ?? Nízke otáčky, voľnobežné otáčky, tempomat ....

To robilo aj mne. Po prečistení EGR pohodička. Diagnostika nič samozrejme neukazovala :-(
pavukos
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.07.2009 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavukos »

Nie egr som nevicistil ale rozmyslam aj nad tým.To vynechavanie neroby len v nízkych otáčkach.robí to hockedy.A diagnostika neukáže každú chybu.Zobral som to do servisu a auto je v úplnom poriadku podľa diagnostiky.
pavukos
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.07.2009 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavukos »

Cviro123. Pokiaľ tá chyba nejakú dobu netrvá, to znamená 2-3sekundy vkuse niektorý tvrdia až 4 s.tak ju diagnostika vlastne riadiacka nezaznamena.Takže bol som už 4krát na diagnostike aj hneď po vynechani a nič auto je v poriadku.Preto sa tu pýtam či s tým niekto ma skúsenosti blbý nie som ani ja.
Nie omv som neskúšal keďže ju nemám už na okolí ale vtsinou sa snažím tankovať v rakúsku.A pokiaľ tankujem tam tak mam aj v pohode výkon aj spptrebu.Po matankovani slovenskej mafty pokiaľ nemi iná možnosť auto vynecháva.A to pridávam aj aditivum.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Vyskúšaj vyjazdiť 2-3 nádrže OMV Maxxmotion.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ten motor je skratka shit. Chyba bola to kupovat.

Pravdepodobne to bude EGR - da sa rozoborat a vycistit. Skus a uvidis.
3of10
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 22.11.2005 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3of10 »

Mam tun isty Motor, nebehane 150k. A nemozem potvrdit ze by hol zly. Samozrejme ak sa stym jazdi len v meste na 1235 otacok na ukrainsku naftu tak je to naprd.
pavukos
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.07.2009 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavukos »

yxo preco by bol ten motor šit.POzri sa do okola ake auta a motori sa dnes vyrabaju.Pracoval som v bmw kde sa robia motori do bmw.a poviem ti nikdy by som to nechcel.To ze dnes vyrabaju stale jemnesie vstrekovace a veci z kratkou zivotnostou zato my nemozeme.chyba sa najde na kazdom aute.tam kde je mozno dobry motor je na prd nieco ine.a to ze mame total na pi.. naftu to je fakt a na sk s tym ani nic nespravime.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Tiež chodili merať za jazdy, do kopca a neviem čo všetko a nič :-(

Ešte raz ... daj prečistiť EGR a bude dobre. To nerobí len v nízkych otáčkach. EGR pri zošliapnutí plynu vypína, takže pri zrýchľovaní nerobí problémy pri jemnom plyne ( jedno aké otáčky ) trhá !! Jemne potom viac a viac :-)
pavukos
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.07.2009 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavukos »

Kujon78.poriesim ako vravis.Ale trysky sú už von a boli dosť hrdzavé takže sa idú robiť a potom aj ten egr
hitech
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.02.2016 15:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hitech »

Ahojte,presne to iste zacalo robit mne. Ale len obcas ,neviem co stym. Diagnostika ziadna chyba
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných