VW Passat B5.5 - centrál

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

VW Passat B5.5 - centrál

Príspevok od používateľa lanken »

Zdravím,
syn má problém s centrálom na VW Passat B5.5 2001 1.9tdi AVB
1. šoférové dvere ak zatvára centrálne zamykanie z priestoru šoférových dverý sa ozýva rapčanie... ako ked preskakuje ozubené kolečko... čudlík zacvakne
2. to isté sa deje ak chce stiahnuť okno šoférové ale nejde dole
3. za jazdy po prejdení prekážky / hrbola/ zasvieti že sú otvorené dvere....po čase ak trochu drbne s autom to zhasne
4. po dostavení cca 1min auto sa samo zavrie ale už bez kadejakých pazvukov a v pohode je zavreté ako predtým

Ak by niekto mal takýto problém resp vie čo je vadné nech dá vedieť. Díky
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No ja tipujem zámok - a môže byť aj káble v prechodke ak blbne okno alebo motor alebo kdečo....rozobrať vyšetriť....predsa len bez toho to bude aj tak lotéria pretože možností je viac a dohadovať sa dá dlho.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

zajtra skusim s kamosom rozobrať a pokukať že čo ...hmm
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

no dneska som to rozpbral...
ešte jedna vec..ak som to zavrel s klučom tak to nerobilo hore popisaný problem
po rozobratí na tom module čo je motorček prevod mal očesané zuby...
celý modul BOSCH s tou riadiačkou stoji 300e nový ..amazon 60e ...ale neviem či je problém v tom module resp aké dáta do neho lezú
neviem aký princíp je zatvarania resp dorazu či na milisekundu stupne prud pri doraze okna a ta riadiačka dostane pokyn že je zvýšený odber motorčeka a vypne privod do motorčeka a okno je zavreté a l e b o ...nedostane pokyn od motorčeka nakolko sú očesané zuby a krúti stále....ale prečo potom by sa očesali zuby...hmm
resp okno bolo zavrete furt a snažilo sa ho stále zavrieť a tým pádom blokovalo centrálne zamykanie....ake suvisí dotahovanie okna a centrál????? a prečo pri autolocku ten broblém nebol???
a ešte ma na padlo že aj druhe okno poriadne nedoviera a n 4-5 krát ho dovrie a chodí ako chce či náhodov ten modul nie je spojený aj s ľavým oknom..hmm
a dalšia vec prečo to fungovalo na klúč a na dialkové nie

zamykanie ak je odbojený ten celý modul s motorčekom na tých dverách funguje ako má....
nevie niekto aký súvis ma vyťahovanie okna s centrálom ???/ už som sa dočítal/
neviem či auto malo funkciu že ak nie su dovrete el okná a zavriem to centrálom tak zavrie dvere a doťiahne okná? /už som sa dočítal -dve polohy pri el zámku/

a ako funguje bezpečnostné blokovanie pri elektrických oknách??? / to bude asi hallov snímač/

logicky som došiel že sa opotrebovalo plastové kolečko na pohone a hallov snímač nezareagoval lebo nebol záťaž na motor a tým padom nezavrelo dvere...uvidíme :40bd:
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

len pre poriadok...kupil som za 20e ten motorček komplet , založil a fachčí všetko jak má...problém boli očesane plastové zúbky na motorčeku resp na prevode na tiahlo
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných