PZP cestou od starého majiteľa

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

seven549 napísal:moze mat auto uzatvorene 2 pzp?ano?to si uzavriem hned a podho na totalku.
...ano moze mat 2x pzp, samozrejme sa to potom riesi iba z jednej... predstav si, ze si si kupil auto v ramci okresu a idete to rovno prepisat... ides tam so starou pzp, ale zaroven aj s novou... nemyslis?... a male OEV si od 1.1.2016 uz so sebou nezoberies, odovzdava sa pri odhlaske...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

od 1.1.2016 neviem v 2015 to este tak bolo.a kedze majitel nemal cas to prepisat tentokrat 12 dni ja som autom otocil europu 4500km no ale pzp uz bolo na moje meno.mimo sk az tak neriskujem.pred 10 dnami mi {so strachom ze ho odpalkujem} volal ze mu prisli 2 pokuty z rakuska.90 a 45 euro.a ze co s tym.ma to v nemcine a slovencine ziadny sek prilozeny v obalke nebol a on nevie co s tym pritom mu to tam pise co dalej.no ale kopiu odhlaseneho tp nema.on si vlastne nic nearchivoval bordelar.no co uz smola.ale kedze bol to poctivi clovek hryzlo by ma to nechat ho v tom.poradil som mu co robit nech sa rakusaci potrapia lol :3035:
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Od 1.1.2016 máš iný problém , ako poistka - pri odhlásení auta musíš byť prítomný , ako kupujúci. Ak kúpiš mimo úradných hod. , alebo cez víkend /niekde nevybavíš len tak ani cez úradné hodiny/, musíš nechať malý TP a splnomocnenie na odhlásenie, ktoré tiež nevybavíš po 16- tej, alebo cez víkend. Možno ti dá auto nejaký blázon aj bez splnomocnenia , že mu ho neskôr pošleš, ale skôr by som si vyžiadal údaje a priniesol ho.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jurigad - za pár eur som si už dal potvrdiť niekolko splnomocnení na obecnom úrade. Prúser je s tými papiermi , ale čerstvá skúsenosť s jednou hliadkou , celkom v pohode za 10eur. :40bd: :40bd:
Aj tak som to nútený risknúť , lebo cez prac dobu na DI ,jednoducho auto nekupujem. :40bd: :40bd: :40bd: A ťahať sa 500km 2x ??? to radšej tú pokutu. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní