Alfa romeo 159 2,4 jtdm

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

na jts sa rovno vykasli
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

Chalani ja som na 99% rozhodnuty pre 2.4 jtdm, pozeral som ceny na mobile.de po modernizacii r.v. 2008 vyššie sportwagon a sú celkom fajn, tak už len pre nejakú ist.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

romko77 : trochu mám obavu či ti neuniklo kolko sa platí registračná daň pri dovoze za výkon "143-154kW", je to presne 957€ a ked k tomu prirátaš KO+EK+STK + administratívne poplatky + náklady na dovoz tak budeš rád ked sa zmestíš do sumy 1700€
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

Ivko dakujem Ti za info, som rad ze ma upozornujes iba na to a nie ze to nemam kupovat, lebo je to naprd auto aj motor. Idealne bude ak sa podari kupit Q-tronic Q4, lebo na nej bude jazdit prevazne polovicka :3035:
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Re: alfa romeo

Príspevok od používateľa EASY206 »

richard1003 napísal:cawte :) ja ked som uvidel alfa romeo 159 som sa hned zalubil nadherne auto, ale mam jeden problem tiez sa neviem rozhodnut medzi 2,4 jtdm , alebo 1,9 jts alebo jtd, skusal som tu 1,9 jtd 88 kv a zdala sa mi slaba, uz som precital neskutocne vela forum a mam taku otazku aj bmw 5, alebo audi a6 ked maju tiez tazke 3 litrove v6 motory ci trapia napravy a podvozok? ako aj alfu? dakujem za odpovede! :)
Ked alfu tak 1,9 jtdm!..co sa tyka tych benzinov maju dost vysoku spotrebu(zalezi,kde budes auto pouzivat)a nemaju ich Taliani moc vychitane(myslim na poruchovost tych motorov),diesle su fajn 1,9 8v,...najspolahlivejsi(vykonovo postacujuci,ak s nim nebudes jazdit rally),ja mam uz 3 rok 1.9 8v sportwagon a som snim nadmieru spokojny!!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

EASY206...tiež som toho názoru,ak už..tak 1,9 JTDM,mal som tu rakúšaka z požiadavkov jazdiť maximum na preverenie.Bol síce čipovaný,aj išiel ako guľa,ale aj štandard výkon bohate stačí,a zvezenie by som označil ako príjemné
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Jasne,ze postaci aj standardny vykon,ja som tiez uvazoval ho dat si cipnut!ale nechal som to tak,neriesim to!proste umna tych 120 konikov je fajn,..auto ma silu,...motor taha,vykonovo stou 6 stupnovou prevodovkou je parada s nim jazdit,(aj ked je plno nalozene),samozrejme nie je to ziadny trhac,..oproti Tbi,jts,...atd.u mna 8v(osvedceny)...v pohode,ale ako sa hovori, kolko ludi..tolko chuti.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

romko77 napísal:Ivko dakujem Ti za info, som rad ze ma upozornujes iba na to a nie ze to nemam kupovat, lebo je to naprd auto aj motor. Idealne bude ak sa podari kupit Q-tronic Q4, lebo na nej bude jazdit prevazne polovicka :3035:
Ja,len tolko,ze ty ani sam nevies,ze co chces,...najprv tu pises,ze si na 99% rozhodnuty pre 2,4-ku,potom si to za 5 minut rozmyslis,ako ti tam napisal ivko,ze to asi nebude take v pohode stym dovozom,...a potom,ze chces auto pre priatelku a este ktomu 4x4 aby bola spokojna,...opytam sa ta mas nejake skusenosti s touto znackou?(servis,nahradne dieli a pod).ci len auto kupujes kvoli krase?
kexxo
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 30.11.2008 22:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kexxo »

2.4 jtd je podla mňa ovela lepšia volba ako 1.9 jtdm. Ono z jeneho dôvodu. Človek čo to nepozna tak hovorí že 1.9 je menšia spotrteba lacnejšie nahradne dieli a pod. Lenže zebudli ste na konštrukciu toho motora sameho o sebe. 1.9 ma v sani vyrive klapky ktore ktore su tam ani neviem na čo to tam davali. Časom ked sa vymlatia ti ich pekne vcucne do valca a máš po chlebe pretože su robebe samostatne a je ich tam niekolko. Kdeš to 2.4 ma vyrive klapky v jednom celku takže sa ti nemôže stať že ti jednu odtrhne. Človek čo to nepozna povie že čo je to za p*** ale keď sa to raz stane a na 1.9 sa to po čase stane skoro na každej. Najlepšie je to s tade vybrat hned po kupe ale to je ďlšia investicia navyše. Takže 2.4 bude lepšia volba pretože tento katastofický scenár pre motor hrozí ovela menej ako pri 1.9
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

kexxo napisal: 1.9 ma v sani vyrive klapky ktore ktore su tam ani neviem na čo to tam davali. Nie vsetky 1,9 jtdm maju vyrive klapky.1,9 110kw(ma klapky) 1,9 85 a 88 kw(nemaju vyrive klapky).Ja osobne velky problem v tych klapkach nevidim,daju sa bezproblemovo odstavit(nic zlozite),vacsim problemom u Jtdm su Egr a Dpf..ktore maju vsetky 1,9 ale aj 2,4-ky!

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných