Opel Astra G 1.4 16v - chod motora na tri valce

odkazy, linky, videá na tému auto-moto

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

CLL - co ma spolocne OBD2 so zaseknutym ventilom?Podla teba RJ motora riadi sacie a vyfukove ventily?Pises-za studena zly hydrostel a za tepla uz ok.Neviuem si predstvait z akeho dovodu sa sam opravi hydrostel?Ked hydrostel pusta tlak oleja tak stale "cilinguje" a ventily nie su otvorene tak ako treba,ma mensie otvaranie,ale nie ako ty pises opak,ze je stale otvoreny.Tak ako pise Mhlavaty to je svata pravda,a krcmu a pivo si nechaj pre seba,som antialkoholik.
CLL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 13.03.2011 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CLL »

avelmak ty stale tvrdíš že riadiaca jednotka nemôže vypnuť vstrek na ktorom valci zistí nedokonale spalovanie ?
CLL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 13.03.2011 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CLL »

Clapci úprimne ľutujem vaších zákazníkov.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A my tvoju manželku. Ak nejakú máš...
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

To CLL - vysvetlis mi prosim ako benzinovy motor na astre G dokaze zistit na ktorom valci prebieha nedokonale spalovanie? Z akeho senzoru berie tento udaj? Dakujem
CLL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 13.03.2011 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CLL »

Opytaj sa tu odborníkov nech ti povedia...
CLL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 13.03.2011 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CLL »

lakinooo vidíš su to len krčmoví brizgoni ktorí nemajú šajnu čo je to auto ...
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

idem vykutrat hydrostely do garaze, niekde najdem este z Fiata zopar starych. som zvedavy aky rozdiel bude v signale medzi tymi co boli pridrete a plne funkcnou hydrostelou. Len neviem ci to chytim aj na Wi-FI, alebo budem na to musiet zohnat nejaky extra komunikacny modul :)
tancos333
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 22.01.2015 14:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tancos333 »

Môže to robiť aj to že mám rozbitý katalyzátor na diagnostike mi ukázalo chybu lambasonda vymenil som zapaľovací modul nové sviečky tak čo mám za problém pomôžte mi Prosím
pedro25
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 24.12.2014 20:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro25 »

lakinooo
10/10 lol
davno som sa tak nezasmial
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Milanko dc ,lakinoo---netarajte blbosti,ide to jednoducho cez bluetooth,a na protokol IS446546 mas pravdu.hahahaahah
CLL-nevidis ze zo seba robis len "mudrosa"?
tancos333-nie,katalizator ak je fuc tak RJ "neodpoji" niektory valec.Treba to riadne zdiagnostikovat,ale cez PC je len typ.Otazka-ide na 3 valce,alebo len sa tak zda keby isiel na 3 valce?Pozor je to rozdiel.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozbiý kat,je otázka či je iba nefunkčný,tj ako katalizátor nepracuje,alebo je mech.poškodený prípadne vnútry vzpriečená voština kdesi vo výtokovom hrdle.
Ťažko sa takáto vec rieši ak ju vlastne sám žiadateľ o pomoc tvrdo bojkotuje takým opisom.
Ukázalo chybu lambda sondy....preboha ale ktorej,ono to vonkoncom nie je jedno.Vyjadrovať sa dá,ale k jasným veciam.Technika nie je o bláboloch.
Odbočím,ale súvisí.Ráno som narýchlo riešil Fabiu HTP (neprešlo EK) a malo v čudu kat.Rutinné vyčistenie klapky,adaptácie,kontroly sond a prelezené diagnostikou cakomprask.....EK o hodinu na čelnom skle. Ak je menežment v poriadku,takmer každý stroj prejde emiskou.
Späť na tému....Ak takto bude ten čo má problém písať,tak asi veľa šancí na pomoc nemá
tancos333
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 22.01.2015 14:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tancos333 »

Tak ešte raz ráno za studena otáčky okolo 1200 v momente keď začnú klesať auto ide na 3 valce ale keď sa zohreje naskočí 4 valec ale nie vždy rozsvieti sa kontrolka vraj elektronická chyba na diagnostike mi ukázalo vynechávanie 3 valca radili mi kúp nove sviečky tak som kúpil chyba nezmizla radili kúp novy modul kúpil som chyba nezmizla a teraz mi ukazuje lamba sondu čo je pod autom tak už neviem čo mám robiť preto som sa sem prihlásil či mi niekto neporadí lebo ja som už v koncoch
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Kazdy valec potrebuje benzin,iskru,a kompresiu.Teda iskra je,lebo si uz menil aj modul aj sviecky,benzin bol skontrolvany?Teda vstrekovac?Kompresia bola zmerana?Mozes mi napisat aj SS.
CLL
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 13.03.2011 17:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa CLL »

tancos333 ja ti poradím daj tam poriadnú značkovú bateriu najlepšie novú EXIDE premium a maš po probléme.

Návrat na "Na pobavenie ;-)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných