Jeep Grand Cherokee 5.2 vs. 5.9

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marauder66
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 19.11.2008 22:23
Bydlisko: Hurka
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marauder66 »

Andrejjeep napísal:Mal som granda 4l,teraz mám 5,2 V8 a momentálne si vozim sem tam prdel na 5,9 V8 čo máme na servise.

Rozdiel je poznať jednak krúťak je niekde inde, ale aj spotreba.
Pri 5,9 je hodne poznať či je ten motor a celkovo zhumplované alebo je v OK stave, prehriata 5,9 už nieje to čo ked je v cajku.

A spotreba no ked človek vie je to do pohody, na 5,2 mám bežne priemerku aj pod 13l na dlhých cestách aj menej a to viem že nemám auto uplne v 100% stave.

Problem 5,9 a všeobecne grandov je v prevodovke, povačšinou sú už načaté, alebo po smrti. Málokedy mi prejde pod rukov AT v poriadku, a ked hej tak si pomaly otváram flašu šampusu.

Ináč ZJ je fajn na vozenie prdele a aj na blbnutie, 4l mal upraveného a jazdil s ním v začiatkoch trialové akcie.

A.
Konecne dalsi ROZUMNY nazor cloveka, ktory sa hoodne vyzna v Jeepoch...a to hovorim po viacerych rozhovoroch s tymto clovekom.....spotreba na 5.2 je v pohode 15l priemer...A dalsi postreh, velmi dolezity, a to prevodovka.....o tu by som sa skor bal ako o motor a spotrebu...

skusenost: madar, ma Durango I. gen 5.2 V8, kombispotreba 16l a mesto (Budapest a okolite casti) 20l. Takze spotreba zalezi aj od stavu auta, ked tu ma niekto na Tritone 5.4 30-35l...
mafiozo121
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.05.2012 20:45
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa mafiozo121 »

Zdravím hľadám niekoho kto mi vie poradiť mám Jeep grand cherokee 5.2 mám taký problém že si drží stále otacky na 1700 aj keď je motor zohriaty a za tepla ťažko štartuje ďakujem za rady
boghadair
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.04.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boghadair »

Zdravim,ak Ta to neobtazuje,poradil by si mi niekoho schopneho v Galante kto by mi vedel poriadne preklepnut tuto 5.2ku?http://auto.bazos.sk/inzerat/56750803/J ... ee-52L.php.

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní