1,2 TSi 81 KW vs Toyota 1,6 98KW

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jferenc
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.08.2015 17:44
Zdieľať na Facebook

1,2 TSi 81 KW vs Toyota 1,6 98KW

Príspevok od používateľa jferenc »

Dobrý deň. Chceme kúpiť nové auto a zatiaľ sa rozhodujeme medzi novým Touranom 1,2 Tsi 81 kw a Toyotou Verso 1,6 Valvematic 98kw. Ten Touran sa mi zdá vypracovaním a priestorom ovela lepší, len benzíny tam dávajú už len tie malinké s turbom. Plánujeme to auto mať cca 7 rokov pri prevažne mestskej premávke. Toyota nie je zlá, ale je už niekoľko rokov to isté auto. Ďakujem za Vaše názory.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Niekoľko rokov to isté auto = vychytané muchy.
Väčší objem bez turba = nepôjde to na hranici svojich možností = vydrží dlhšie.
VW - tristo prúserov za posledné roky, vrátane kolapsov motora
Toyota - aký prúser okrem amerického plynového pedála a amerického de.bila za volantom?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dalšia možnosť Kia Carens síce to je priamovstreková atmosféra, ale na dlhoročnú prevádzku určite radšej atmo ako malé turbo

Za druhé Touran holota 17990€*, kde "*" znamená = uvádzacia cena platí pre limitovaný počet 20ks
Teda cenovka s trochou výbavy 20410€

Carens v holote 16900€, vyšší stupen za 18200€
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Treba si ale priznat, a to pisem ako majitel Toyoty, ze predat ju o 7 rokov bude narocnejsie ako akykolvek VW s akokolvek pruserovym motorom. Ak sa teda mentalita Slovakov dovtedy nezmeni.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24917
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Carensa sme si ozaj detailne prezreli kedže sme riešili podobnú záležitosť.A celý Carens padol okamžite ako sa človek posadil dozadu.katastrofa.
Čo ale velmi príjemne prekvapil bol i30 a prekvapil po všetkých stránkách.Kedže je celý autorizák samý kamarát tak čo som od chlapcov z dielne počul,to auto je bezproblémové a cena 16 tis je znesiteľná
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

miso.eu napísal:Treba si ale priznat, a to pisem ako majitel Toyoty, ze predat ju o 7 rokov bude narocnejsie ako akykolvek VW s akokolvek pruserovym motorom. Ak sa teda mentalita Slovakov dovtedy nezmeni.
keby bola toyota taka masina tak vw by nikto nekupoval.dodnes to u ludi nema meno.landcruiser a par oturbenych drift strojov sa im podaril ale zvysok blato.
martinvozar11
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03.04.2013 12:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinvozar11 »

Riesim podobny problem, akurat ja pozeram po autach nizsej strednej triedy a naozaj nieje moc z coho vyberat. Rozpocet mam obmedzeny na 18000 a ked naozaj chcem benzinove auto do mesta tak si neviem vybrat. Japonci robia spolahlive auta ale nicim inym ma neoslovuju teda uz vobec nie interierom a naopak v koncernovych autach sa mi jazdi velmi dobre lenze Tsi... Porovnavam Tiguana 1.4 Tsi ktory siel z domu po 75000km po nekonecnych problemoch s retazou ktore nechceli vo Vw uznat a startoch na 3 valce od novoty tak sa auto vymenilo za Mitsubishi Asx 1.8DI-D (neuznavam crossovery ale pri vybere auta to bola podmienka) ktore zatial je uplne bez problemov prekvapivo aj DPF je v pohode a ja jazdim na octavii 1.9Tdi pri ktorej sa ale bojim ze moje kratkee trasy ju znicia takze sam nevieem za co menit.
martinvozar11
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03.04.2013 12:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinvozar11 »

A este aj nove toyoty su podla mna naozaj skarede a interier vyzera na prvy dojem velmi lacno, inak to je naozaj bieda Vw touran alebo Skoda Yeti 1.2 Tsi...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zevraj ford ma motor roka vlastne stale nejaky maju 1.0 1.6 ecoboost .ked mondeo ma tu 1.6 tak aj nieco ine ju dostalo tiez.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

seven549 napísal:
miso.eu napísal:Treba si ale priznat, a to pisem ako majitel Toyoty, ze predat ju o 7 rokov bude narocnejsie ako akykolvek VW s akokolvek pruserovym motorom. Ak sa teda mentalita Slovakov dovtedy nezmeni.
keby bola toyota taka masina tak vw by nikto nekupoval.dodnes to u ludi nema meno.landcruiser a par oturbenych drift strojov sa im podaril ale zvysok blato.
Ako môžeš napísať takýto nezmysel?Presne kvôli takýmto názorom sa vw predáva hlavne v Európe(a 95% ľudí si myslí že sú to neskutočne a úžasne až kozmicky spoľahlivé autá),neviem či si bol niekedy vo svete a mimo kontinent,ale tam všade vládne Toyota,vieš svet nie je len Európa,tak otvor oči :2f93:
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Napr taký ford s-max tiež nemusí byť špatný,alebo grand c-max,a narozdiel od koncernu sa motorizácie netreba báť,či už nafta tdci alebo benzín ecoboost všetko sú to spoľahlivé a odskúšané motory :4012:
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

skús si pozrieť toto http://www.autoforum.cz/zajimavosti/kdo ... za-opravy/? čiže VW je kdesi pod Fiatom. Jednoznačne Japonci, potom z Európy Ford a Peugeot. Nech si píše kto chce čo chce, ale Japonci sú špička, a čo je pre mŇa najdôležitejšie, neklamu.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak naozaj nemyslím že my tu obyčajní slováci vieme posúdiť či klame viac VW alebo japonci.
Jedna vec je ale istá, vo VW sa dobre vozí, až na tie pohony sú myslím urobené tak, aby boli priateľské k šoférovi (neviem veľmi posúdiť či aj k ostatnej posádke, zväčša šoférujem).
Je skutočne nepochopiteľný ten trend dvakrát oturbených malých motorčekov, ale my tuná si asi nepomôžeme, len ich nekupovať.
misso127
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 05.09.2009 18:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misso127 »

Mame doma Toyotu Auris (2011) s motorom 1.6 Valvematic. Velmi dobry motor s dobrym krutakom, spolahlivy (90 000km a ziadne naklady okrem oleja a filtrov) a isto nejakych 150 000 este potiahne v pohode bez vacsieho servisneho zasahu. Je to motor bez turba tak je ho potrebne tocit aj vo vyssich otackach, spotreba okolo 6,5l pri normalnom tempe, paci sa mi na tom ze je to motor bez k*rvitok ala turbo a dvojhmota, velmi tichy, niekedy mam problem ho pocut na krizovatke. Podla skusenosti znamych by som v zivote nesiel do Sracky zvanej TSI (rozvody atd...)
sovo
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 10.03.2008 15:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sovo »

Nech si každý píše čo chce ale ja mám doma dve autá s motormi 1.4TSI a nemám žiadny problém. Každý spomína iba rozvodovu retaz ale nič iné,tak si ju vymen každých 100tis a hotovo. Lepšie TSI ako každý diesel,aspon ja diesel nemusím a benzín bez turba je slabý pokiaľ nemá velký obsah.
Inak tie Toyoty možu byť spolahlivé ale vyzerajú hrozne!
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mhlavaty a 59 neregistrovaných