Aký benzínový motor od koncernu?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lubo nerozčuľuj sa,ľudia si túto cestu vybrali sami.Lebo ak si všímaš dobre vývoj tak kradnúť ako straka nie je vonkoncom hanba,ale vlastniť P405 to teda hanba je poriadna.Taká prkotina že to bol nezmar ?! Ja tu mám jediné auto môjho "dvorného" murára lebo mu odchádza spojka na Citróne BX 1,9D kombi.Za to auto niet náhrada.Do auta sto tvárnic a na nosič desať sadrokartonov.Čochvíla bude mať 30 rokov a predpokladám že ešte to 20 potiahne.Zinok nepustí,hrdza stále nula a hydrauliku som upravil cca pred 8 rokmi.Všetky hadičky som vytrhal a nahradil vlastným "patentom",odvtedy nikdy LHM nechýba
Jediné že synchróny sú v čudu všetky,ale chlap vie radiť aj bez spojky,takže to nik nevie lebo radiť vie majstrovsky
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Re: Aký benzínový motor od koncernu?

Príspevok od používateľa bajo777 »

man23 napísal:Zdravím,

chcel by som kúpiť auto od koncernu, max. 5 ročné, benzín. Chcem sa poradiť aký motor zvoliť. Na spotrebe nezáleží hlavne nech je spoľahlivý a svižný...

Za každú radu vopred ďakujem

Kamarade tazke podmienky si zadal, v podstate nesplnitelne...ale jedna moznost by tu bola, aj ked neviem ci realne zohnatelna....

Seat exeo 1,8T :)

Pozor !!! Nie tsi ale obycajny turbovy 110 kW
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

myslim, ze s ohladom na to bmw, co mas teraz, by som v prvom rade pozeral lexus a v druhom mercedes. A mozno zostanes pri 530i - interier a zvuk, podvozok.... Zo vsetkych ostanych tazko vyberies - napr.to volvo - neviem co povies na interier, to iste aj honda, este ta mazda 6 by bola v pohode. Ale v prvom rade ten lexus - jednicka v spolahlivosti benzinovych motorov.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

prioritasko napísal:
Acon napísal:
lubos zimovcak napísal:... PSA určite NIE, resp. od nich max.tak auto do roku výroby 2000..:)
Lenže toto je vzorec aplikovateľný na všetky automobilky ;-)
Mozem sa spytat,co vsetci mate s rokom 2000 ?
Uz som to cital viackrat aj inde.
Mi to pripada, ako by sa vsetci dohodli na tom,ze v novom tisicrocii ideme vyrabat vraky,ktore prd vydrzia.
To je snáď jasné. Okolo r 2000 sa dostalo do áut najviac elektroniky za veľmi krátku dobu a tým sa zmenila doba. Před tým bolo remeslo so zlatým dnom autoklampiarčina a odvtedy autoelektrikárina a poslednú dobu aj motorárina. Prečo? Lebo roky okolo r.2000 a masívny vplyv predpisov EU = veľa zložitej elektroniky
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Po piatich rokoch jazdenia v Škandinávii, mi veľmi preveľmi reže Volvo to je jedno aké, doteraz som bol zbláznený do Medveďov, napriek tomu, že som odchovaný na Scanii, ale nejako ma oslovili Volvá hlavne V modely, a XC 70-90 nemajú chybu. Je to domáca značka vo švedsku, kde trávim cca 18 dní v mesiaci a je to kult v tejto krajine.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

to že to ma skoro každý neznamená že to je najlepšie
kupu danej značky ovplyvnuje v danom regione kopa veci...v rusku je najviac žigulakov...to ešte neznamená že su naj :40bd:
keyzone
Príspevky: 264
Dátum registrácie: 11.12.2010 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyzone »

Honda legend ? :) trvaly awd, 300 ps, podvozok podobny Bmw 5er, kvalitne spracovanie - zial iba 3,5 /3.7 benzin. Vybava podla mna hodna danej temriedy. Nesplna to sice tvoju podmienku do 5 r a koncern, ale maju alusne ceny. Na mobile sa povaluje jedna v nemwcku s 20 000 km z origo predajne, za 15K evri...
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Posledny schopny benzinovy motor modernej konstrukcie od dvojveckovych je podla môjho skromneho nazoru 2.0 TFSI s remenovymi rozvodmi, vodou chladenym turbom a kombináciou priameho a nepriameho vstrekovania. Minimalne tieto tri riesenia sa vyznamne podielaju na nadpriemernej spolahlivosti a zivotnosti agregatu.
Tragac si uz potom dosad podla potrieb.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

2.0TFSI prvej generácie s remeňovým rozvodom, nemá nepriame vstrekovanie.. je to čistý priamovstrek. Ale to nieje problém pokiaľ sa s tým nebehá okolo domu a za roh na poštu.

Kombináciu priamy + nepriamy vstrek dáva VAG do poslednej generácie 1.8 a 2.0TSI, práve z dôvodu, že ľudia si kupujú benzín hlavne ako alternatívu k dízlom na kratšie trasy a mesto.
man23
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 25.12.2015 11:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa man23 »

theflyingdutchman napísal:Nad vyberom motora uz musis pouvazovat sam. Vsetky motory od Volva su v pohode, znesu toho dost. Do S80 isli benzinove:
2,5T - 5 valec
3,2 - 6 valec
4,4 - 8 valec, ten je vyrobeny v spolupraci s Yamaha, jeden z mala napriec montovanych a lahkych V8. V kombinacii s nim je S80 AWD, teda ked treba vedia potiahnut vsetky 4 kolesa.
celkom sa mi pozdáva 2,5T ale zistil som, že ho nie je také jednoduché zohnať...

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, Janes94 a 27 neregistrovaných