Chiptuning - RACECHIP

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Guticek
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 08.10.2010 20:28
Zdieľať na Facebook

Chiptuning - RACECHIP

Príspevok od používateľa Guticek »

Dobry den,

oslovilo ma par ludi(na urcitom forume)ohladom chiptuningu, ze RACECHIP je najlepsi chiptuningova firma na Slovensku(ze maju svetove parametre, z nemcka dovazaju tie boxy a neviem co). Sice auto nevlastnim, ale brat rozmysla nad chipom IBIZKY TDI(81 kw, ASV), a ani jeho auto som nenasiel na stranke. Netrvalo dlho, tak som sa pobral na tu stranku, zistit fakt ako je na tom s kvalitou, cenou, atd. . Tie parametre uprav na roznych autach ma zaskocili, az mi padla sanka...samozrejme hodnoty su za urcitych predpokladov a podmienok...Ale k veci, moja otazka je nasledovna, je mozne aby sa len chipom zvysil pri aute
BMW E65 745d so zakladom 243(330koni) O cca 90 koni pri verzii STANDARD a verzii PRO az o 100 koni.. alebo to je fakt normalne?

http://www.racechip.sk/model-2.....330ps.html

alebo dalsie auto - VW Touareg 4.2 TDI 340koni len upravou pomocou verzie PRO o SKORO 110 koni???

http://www.racechip.sk/model-1.....340ps.html

A do tretice nejake normalne auto, ktore vidavame skoro kazdy den resp. je ich vela na slovenskych cestach - Octavia TDI 125kw(170koni) vdaka uprave PRO verzie o viac ako 50 koni... prikladam link

http://www.racechip.sk/model-1.....170ps.html

Neviem ako vy, ale mne sa tie udaje, priznam sa, zdaju byt prehnane, alebo to sa fakt mylim, a nechcem tomu uverit? Ano, nie vsetky auta maju po uprave udaje vysoke, niektore maju realne. Nechcem vyvovlavat burlive diskusie, ale dal som len konkretne priklady. Preto moja otazka je, DA SA TO (za urc.predpokladov a podmienok) alebo je to len mojou "slepotou"? A uplne posledna, tie hodnoty sa daju splnit boxom, kebyze majitela nezaujimala uplne vobec zivotnost komponentov motora ale pozeral by sa len naco najvyssie hodnoty? Dakujem.
blazen1991
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 22.08.2010 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blazen1991 »

Podla mnn su tie hodnoty (niektore) az moc zvelicene..a k tym Power boxom .... vov vnutri je jeden ci dva rezistory (odpory) ktore menia napetie na vstupe RJ a tym ju klamu.Ak to samozrejme neni PB za 1000€ cize ako pridavna ci nahradna RJ s vlastnymi mapami upravenymi pre dany typ automobilu.asi tolko moje poznatky. :zg282:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sracka, sracka a nemozne:

"Octavia TDI 125kw(170koni) vdaka uprave PRO verzie o viac ako 50 koni... "


cele je to obrovske klamstvo. Z ich stranky:

"Firma na výrobu prídavných jednotiek má vysokú uroveň odborných znalostí"

JE TO JEDEN JEDINY ODPOR !!!! kur.w.a ake znalosti ?!
blazen1991
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 22.08.2010 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blazen1991 »

to je co za otazku Lakino??? myslim ze ked mas H.O.V.N.O v krabicke tak je jedno ako je to zabalene.Ten rezistor ci pripojis priamo alebo cez nejaku krabicku je to P**u platne....toť moj nazor.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

no ved práve keby si videl priesvitnú krabičku s jedným odporom či dvoma dal by si za to 150€ , ked to bude pekná škatulka do ktorej nebude vidieť a na vrchu pekná nálepka s napísom + 25% power tak to kúpi každý druhy nesvojprávny človek (tuzér) :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

on velmi dobre vie o com je rec - jeho otazka bola prudko sakrasticka az sadisticka.

to co racechip ponuka je proste nalestene hovno a to hodne moc nalestene. Takymto do ruk akurat nasrat, zabalit sackom a nedovolit ist k vode.
blazen1991
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 22.08.2010 16:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blazen1991 »

MP3Turbo----- no hej uz som to pochopil ako to myslel :2f93:
Ivko1 no ale az sa divim ludom ktory za to vyhodia nehorazne peniaze....Ved taky rezistor (odpor) stoji cca 5centov :4090:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no dobre, ale GM pripadne Conrad ti nedokazu slubit z 340 koni po uprave 450 !!!

to je cele tajomstvo :)
sevic6563
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 04.12.2009 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sevic6563 »

A kde je napísane ze je to len rezistor. Pokial viem sa tam piše o procesore čiže je to riadiaca jednotka tak ako COBB JB4 IRMSCHER a ine. (Just sayin)
Táto firma je dost známa v De aj USA a ta Slovenska stránka si len nadhadzuje 10€ na produkty ktoré kúpi na Racechip.de

Ja by som to vôbec nezatracoval nakoľko to není klasicky powerbox.
Napísať odpoveď

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní