Toyota Verso

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

jvm12 napísal:Zmenu na Verso moze ocenit len chlap nemotorista - je to dokonale nudne auto - jazdne aj vzhladovo.
Ked sa slovaci budú mat jak prasatá v žite, tak si každý bude môcť kúpiť jedno rodinné auto, jedno auto do terénu, jedno na všedné dni a jednu vysnívanú káru na občasné vyblbnutie...

Kedže sa tu na SK máme tak ako máme, tak si musí každý rozmyslieť čo za auto si kúpi aby nejak sklbil viacero požiadaviek
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Re: benzinove mpv

Príspevok od používateľa Hondar »

dreamwalker napísal:no dobra tema sa zacala. benzinove verso ako zrejme posledny soliter v kompaktnych atmo-benz mpv. motor je fajn, ale verso je male auto. tu zacina otazka na ktoru sa snazim najst dost dlho odpoved. Ake mame moznosti ak chceme benzinove MPV najlepsie vacsie? (3 deti a viac) Toyota nema u nas velke benzinove mpv(previe, siena jedine dovoz), prius+ je maly. Mazda 5 sa uz nevyraba. Zafira tourer uz len turbo-benzin pripadne s fabrickym lpg/cng, pre 7 ludi mala. citroen/peugeot/renault vsetko male len kompaktne mpv s turbo-benz. alhambra/sharan tsi, nerozvadzame. voyager skoncil. daciu opomenieme. Fakt je pre nas benzinovo ladenych MPVckarov konecnou stanicou Ford smax/galaxy s ecoboostom?
A co tak Honda Shuttle ci Oddysey???
Vykonna atmosfera ... ale ina cenova :-\ . Teda sorry ... vobec tie kombiky nie su, ved co za kona by sa chcelo zbavit etalonu priestoru a spolahlivosti :3035: ?
Ja po 20.000 len chvalim :28b7:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ahoj, vrelo Ti odporúčam corollu verso. Pre rodičov je to veľmi vďačné auto - a takisto aj pre starých rodičov.

NMám corollu verso, ale trochu staršiu a má už zopár stotisíc kilometrov za sebou.

1) je to nudné auto - áno, je to nudné auto

2) je to spoľahlivé auto - áno je to spoľahlivé auto

3) nastupovanie do auta - je skvelé, len vyložím nohu a som vonku z auta, žiadne dvíhanie sa zo sedadla

4) vloženie detí do sedačky, pripútanie - perfektné pre chrbát - netreba sa tak krkolomne ohýbať v chrbáte, to vyššie sedenie je naozaj super

5) integrované detské podsedáky - v mojom verse sú v zadných sedadlácj integrované detské podsedáky - stlačím tlačidlo a zo sedadla vyskočia podsedáky, mal som to aj vo volve, je to perfektná vec, kade chodím a deti vozím, ľudia mi núkajú podsedáky a ja im hovorím, že nepotrebujem a potom neveriacky pozerajú, keď zadnú sedačku premením na detskú sedačku...

6) starí ľudia - perfektné nastupovanie pre starších ľudí, vozím svokru, ktorá takmer imobilná, veľmi dobre sa jej do toho auta nastupuje-vystupuje

7) sedadlá corolly sú v zadu pohodlnejšie ako vo vw group

8) corolla verso je tvrdá, touran sa mi zdá tvrdší

9) na pohodlie sa kupujú autá vyššej triedy, corolla verso je v prvom rade pracant pre rodinu

10) ja s corollou občas jazdím aj k Prahe, volvo bolo iné kafe, to som nevedel, že som šoféroval, ale aj s corollou sa to dá, najmä ak berie 8 litrov plynu za 60 ćentov.... je to o kompromise.

11) pokiaľ ešte budeš pár rokov pripútavať deti do detskej sedačky, verso má niečo do seba.

12) vyššia citlivosť na bočný vietor oproti sedanu - ale to sa týka aj ostatných rodinných MPV, nielen versa

13) meň olej každých 10 tis km a budeš veľmi spokojný
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ak je corrola verso mala co tak Avensis verso? 2.0 alebo 2.4 v benzine sa este vyraba?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Avensis Verso bolo na podvozku predchádzajúcej generácie Avensisu a už sa skoro 10 rokov nevyrába...
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

ahoj mám Verso 1,8 benzín ,ale 2015
vodiace lišty na predných sedačkách sú nepresné - to sa nezmenilo
spotreba okolo 8-8,5 priemer aj starší model to isté
pohodlie ak porovnám s Peugeotom tepee bol pre mňa pohodlnejší.
a kufor bol väčší u peugeota len smola že nerobia benzín a keď tak 1,2
a pohodlie je ? ??? každý z nás má iný zadok ,inak dlhé nohy voči trupu a
iné ruky musíš si každé auto vyskúšať, aby bolo pre teba pohodlné .
Kamarát má staršie verso tiež 1,8 benzín , auto má cez 300k km
a len bežný servis olej a filtre .
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných