Toyota RAV4 diesel 2,2 L

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Danubit1
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 19.09.2010 20:47
Zdieľať na Facebook

Toyota RAV4 diesel 2,2 L

Príspevok od používateľa Danubit1 »

Rád by som sa vás opýtal na názory na Toyota RAV4 diesel 2,2 L ako rodinné auto.
Zatiaľ mám Toyotu Auris, ale v súčasnosti mám 2 malé deti a prestáva nám priestorovo stačiť. Zvažujem výhľadovo kúpiť RAV4.
Aké máte skúsenosti ?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Neviem aky chces rocnik a naco to vyuzivat ale ak nutne nepotrebujes stvorkolku , tak pozri nieco ine to auto nieje na dlhsie cestovanie , celkovo dost ukolisane , dost zle odhlucnene , mozno na take kratsie presuvanie o.k. ale to zas zbytocne diesel -co zrovna neboli vydarene motory , byt tebou radsej pozrien avensis kludne benzin
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Nepíšeš, či jazdenku, či novú RAV.

Ak už chceš RAV 2,2 D-4D tak určite nie 130 KW verziu D-cat. Tá je asi najproblémovejšia.

Ak už chceš 2,2 tak 100 kw. Tie nemali až také problémy s DPF a aj spotreba je príjemná na rozdiel od 130 kw, ktorá veľmi lepšie nejde ale žerie oveľa viac. Ak sa teda bavíme o roku výroby 2006 až 2009.

Možno by si mohol porozmýšľať aj o honde CR-V v diesel-i je to lepšia voľba asi ako RAV, ale zase aj drahšia voľba.
pnemcok
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24.08.2015 22:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

rav 4 2,2 D

Príspevok od používateľa pnemcok »

Za nášu domácnosť môžem Ravku v ročníku 2008 odporúčať. Máme ju od nova v 110kw verzii. Dnes má presne 150tis km. Na čo si dať pozor je riadenie, často v ňom praská a celý kus sa vymieňa. Na našej pri 120tis km. Predné kotúče pri 100tis km. Baterka v 2013 zime menená.
Pneu na leto 17ky, zimné 16ky.
Servis len originál. Malá prehliadka každých 15tis km, cca 100e.
Veľká prehliadka každých 30tis km, cca 260e.
Teraz pri 150tis ide na neaký vačší servis, výmena oleja v diferenciáloch a pod.
Ohľadom bežného používania by som pozdvihol spotrebu, dlhodobo 6,7litra viacmenej mesto. Trasa zvolen jihlava a spat pri 115kmh 6,25l, ako náhle pojdete 130kmh je to 7,5. Jazda ako menšie SUV nie Touareg, trošku trasie, tvrdšie na 17kach ale stopu drží. Hluk do 120kmh skoro žiadny. Motor počuť pri razantnom zrýchlení alebo podtáčaní, inak bežne. Brzdy sú dobré. Prejazd výmolom je hlučnejší, tvrdší. Miesta je v nej dosť, kufor otváraný do boku má výhody aj nevýhody.
Svetlá radšej bežné lebo svietia výborne, xenony netreba. Ergonomia ovládania všetkých el.zariadení je fajn. Hudba v aute dostatočne výkonná. Podľa mňa slušné vozenie.

Pozdravujem
PN
obluda67
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.10.2015 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa obluda67 »

R.v. 2006, 220 000 km, 100 kw, okrem spotrebáku len vyššia spotreba H 11, netuším prečo :4012: :41c2: , dlhodobá spotreba 6,00 l, 50:50 mesto,okresky. Pozor na kvalitu nafty, obyčajná drevená zo Slovnaftu bez najmenších problémov. Bez DPF!!!!!!!!! Úplná spokojnosť.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

obluda67 mne zerie 3.25l/100km (prevazne po meste), daj svoju do servisu, nieco tam budes mat spatne
obluda67
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.10.2015 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa obluda67 »

Miso.eu to vieš dóchodca....
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Pnemcok:

Ahoj vieš povedať, čo stála výmena toho riadenie v značkovom servise ?

A čo stál ten väčší servis pri 150 tis. tie výmeny olejov v diferenciáloch a tak ?
pnemcok
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 24.08.2015 22:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pnemcok »

predbezna cena servisu pri 150tis vratane vymeny zadnych kotucov a platniciek je 600e s dph./200e kotuce a platne/
riadenie som reklamoval a nechceli ho menit, ked tam nabehla manzelka a postazovala sa, vymenili ho po zaruke za 1euro.
Dvaja pipici tam sedia a asi ma nemaju radi :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

po záruke len tak ??? sranda :-) Asi tiež budem posielať ženu reklamovať veci :-))))
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

mal som RAV4 2,0VVTi do augusta 2015, pouzival som ho cca dva roky... nebudem sa vyjadrovat k motoru 2,2 D4D, nemal som, neviem posudit. Viem len o problémoch 130kW verzie, slabsia 100kW je bez vacsich problemov. Auto pri beznom pouziti co sa tyka spotreby, priestoru, radenia, riadenia, pruzenia atd. uplne v pohode. Ergonomia ovladania jednoducha, skor jednoduche ako nejake pretechnizovane, ci obtiazne prvky. Co sa vyssie popisaneho tyka, auto odporucam.
Ale ma aj svoje muchy, ako kazde auto, uz to nie je ta TOYOTA, etalon kvality ako volakedy.
Pozor na pukanie v riadeni...nie je to problem riadenia, ale problem je v stlpiku, konkretne tlmici rázov...je v nom malo naplne, ...vyrobna zavada rocnika 2006-2008. Da sa to riesit aj doma, netreba to menit...5. st.prevodovka na benzinovej verzii-slabota, ale o tomto pisat nebudem, chces diesel, tam je 6.rychlostna, takze to je v pohode. ABS ,konkretne kontrolka svietila, kedy sa jej chcelo, diagnosticky ziadna zavada, ziadny zo snimacov nebol poskodeny ani nefunkcny...nakoniec doriesene precistenim vsetkych kontaktov..doteraz tomu nechapem, v com bol vlastne problem.
Mne , resp. nasej rodine bolo auto male, myslim batozinovy priestor. Lyzovacka, ci letna dovolenka...ledva som to napratal...mam 2 deti, takze nie sme mnohopocetni´:-)
ine ma nenapada...auto ako celok je spolahlive rodinne riesenie
cooker11
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 02.01.2006 19:15
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota RAV4 diesel 2,2 L

Príspevok od používateľa cooker11 »

Zdravím, mám RAV 4 2.2Dcat 130kW r.v. 2006 a puka mi to riadenie takisto. Vies mi bližšie poradiť, kde sa nachádza ten tlmič rázov a čo sa tam dolieva? Moc by mi to pomohlo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných