Rezonovanie pri 1000-1100 otáčkach na 1ke a 2ke AUDI B8

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dadynecko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.07.2014 00:19
Zdieľať na Facebook

Rezonovanie pri 1000-1100 otáčkach na 1ke a 2ke AUDI B8

Príspevok od používateľa dadynecko »

Dobrý deň, prosím Vás o radu. Mám taký problém, že počujem rezonovanie od priestoru motora na strane vodiča pri rozbehu v rozmedzí otáčok medzi 1000-1100 iba na 1ke a 2ke. Pri iných otáčkach ani nikdy inokedy to nerobí. Ten zvuk nie je hlasitý, skôr je počuť tak v úzadí. Neviete poradiť čo by tú rezonáciu mohlo spôsobovať? Po meste jazdím výhradne na Sporte kvôli podtáčaniu, Drive iba mimo mesta a na diaľnici, aby som mal otáčky nad 1600.
Ďakujem veľmi pekne za každú poskytnutú radu a informáciu.

Audi A4 B8 2008
2,0 TDI 105kW Multitronic
158.000km
typ motora CAG
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešiš jednu z najhorších vecí a najťažšie dohladateľnú.Samotná existencia problému (spôsob prejavu) nedáva velké šance na odhalenie,musí pomôcť trochu štastie a dosť náhody.Jediné čo ide vždy (a je potrebné) urobiť je mechanicky všetko prezrieť,overiť možnosť povolenia,dotyku dvoch vecí,zle nasadenie krytu a pod.Aj bežný servis niekedy vyrobí prkotinu,nesprávne usadí niečo,nepripne do pôvodného úchytu a pod.Ak neprinesie odhalenie,tak môže nastúpiť fáza (ovšem ktorý servis to má ?!) cieleného hľadania elektrickými snímačmi (v sade 6 ks) zvuku ktoré sa porozmiestňujú na predpokladané zdroje problému a odpočúvajú počas prevádzky prepínaním medzi snímačmi.Je tam iba to "ale" a samozrejme ani toto nemusí nutne skončiť úspechom.Preto aj sa do podobných hladaní žiadna dielňa nepohrnie,práve pre viac než pravdepodobné fiasko
dadynecko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.07.2014 00:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dadynecko »

@mhlavaty
Dakujem za upresnenie situacie. V podstate v jazde ma to zatial nijak neobmedzuje. Skor by ma zaujimalo, ci to nemoze byt zacinajuci koniec dvojhmotneho zotrvacnika, ci by sa to tiez takto nemohlo prejavovat. Ci ten skor pri vyssich otackach? Pripadne uvolnene rozvody?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mozno tomu autu ani nic nieje.ono vsetky stare auta nejako rezonuju.ved su uz obehane.moze to robit cokolvek dekle polosy silenty nejaka mala vec na agregate.nedavno v servise to riesili jednemu na pasate a boli to kladky klinoveho ci drazkoveho remena pritom vsetko nasvedcovalo spojke.proste sa ten zvuk prenasal vsade.musis sa do toho pustit sam pre servis je to nezaplatena strata casu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dvojhmota začína hrkaním pri volnobehu,čosi ako kameň v plechovom kýbli,je to typický zvuk (nie je pravideľný) a ak by to mal povedzme byť práve on,tak sa bude zhoršovať (zosilovať) myslím že to tento prípad nebude
dadynecko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20.07.2014 00:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dadynecko »

Aha tak to určite nie, na voľnobeh je všetko v absolútnom poriadku.

Včera po ceste z práce som sa akosi viac sústredil na ten zvuk a nakoniec sa mi zdá, že to predsa len nejde od motora, ale zozadu auta. Skúsim povyberať všetky blbosti z kufra a pozapínam bezpečnostné pásy, ktovie či to nerezonujú nárazy plastových časti pásov o dvere.

Každopádne čaká ma výmena rozvodovej sady + pumpy a budúci mesiac možno poriešim aj silentbloky preventívne, tak ak to bude to malo by to vymiznúť.

Ďakujem za Vaše rady a názory.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: ze kamen v plechovom kybli :40bd: :40bd: :40bd:
strasne ma to pobavilo v tento hnusny den, tak dakujem. :28b7:
kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kostlivec »

Mne začalo niečo rezonovať na malé otáčky motora pri rozbiehaní, na mojej fakt mojej 406ke dole pri pedáloch po tom čo som vystriekal motor vabkou,neviem čo som tým pos.al a trvá to stále :41c2:
meakysvk
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 07.11.2015 11:52
Bydlisko: SNV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meakysvk »

Tiež som mal podobný problém, "závada" bola na výfuku. Taká malá gumička sa odtrhla ktorá pridržiavala výfuk... Dal som tam iný kus gumy a už nerobí hluk.
drahos2
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.03.2008 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drahos2 »

Ja mam taky isty problem a neviem sa dopatrat co to je ale ide to od zadu. Ty si uz na to dadinecko prisiel co to je?
tommas407
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.08.2014 23:34
Zdieľať na Facebook

Re: Rezonovanie pri 1000-1100 otáčkach na 1ke a 2ke AUD

Príspevok od používateľa tommas407 »

dadynecko napísal:Dobrý deň, prosím Vás o radu. Mám taký problém, že počujem rezonovanie od priestoru motora na strane vodiča pri rozbehu v rozmedzí otáčok medzi 1000-1100 iba na 1ke a 2ke. Pri iných otáčkach ani nikdy inokedy to nerobí. Ten zvuk nie je hlasitý, skôr je počuť tak v úzadí. Neviete poradiť čo by tú rezonáciu mohlo spôsobovať? Po meste jazdím výhradne na Sporte kvôli podtáčaniu, Drive iba mimo mesta a na diaľnici, aby som mal otáčky nad 1600.
Ďakujem veľmi pekne za každú poskytnutú radu a informáciu.

Audi A4 B8 2008
2,0 TDI 105kW Multitronic
158.000km
typ motora CAG
Ahojte riesim momentalne rovnaky problem mam rovnaky motor aj prevodovku akurat sa zavada prejavuje na AUDI A5 rv 2011. Vieme nejako zistit ako bola zavada vyriesena?
heroldik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.07.2009 16:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa heroldik »

:zga27: Aj mne to robí že pri pridávaní pri malých otáčkach dačo rezonuje a tiež mám pocit, že to ide zo zadnej časti..skúsim dať na zdvihák..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešite neriešiteľné,rezonancia má príčinu v obrovskom krútiacom momente a nedostatočných otáčok.Neviem o škodlivejšom vplyve na stav úplne celej techniky ktorá sa točí.riešenie je v zdvihnutí otáčok pri ten danej rýchlosti.u mechanickej prevodovky dieslov napr mesto je najvhodnejší režim 1900-2000 ot v meste,čiže nikdy nezaradiť 4-ku napr u diesel grupy (typicky) tá príde na rad až mimo mesta
U automatu ...prepnúť režim na šport (ak sa dá) Ale tento režim jazdenia v neustálych podotáčkách je 100% cesta na šrotovisko
martes25
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.05.2014 17:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martes25 »

Zdravim vyriešili ste to nejak? mám to isté auto a ten istý problém. Nezdá sa mi že by to rezonovanie šlo odzadu ako píšete ale skôr zpredu od motora alebo niekde zospodu. Robi mi to teraz vždy ked mam studeny motor a rozbehnem sa z parkoviska ráno na jednotke vyradím tak vtedy to tak drnčí.
Keď je motor zohriaty robí to tak na 1-2jke keď idem bez plynu pri tych nižšich otačkach,, normalne to určite nie je nie je to žiadne drnčanie z dovodu podtočenia keďže za studena to počuť aj keď vyradím.

Dvojhmotu a komplet spojku mam novú + prevodovy olej. mam manual.
komplet sada rozvodov s vonkajšími kladkami a nakolko ten zvuk pokračoval aj potom vymenil som volnobežku na alternatore ktorej nič nebolo a neprestalo to.

Pozoroval som čudny zvuk od čerpadla myslel som si že to je ono tak som to začal prikladať railovemu čerpadlu a pozeral som či v nom nie su pilinky a niečo malo tam bolo a nakoniec išlo aj nové čerpadlo. zvuk stále ostal ba neviem či sa to nezhoršilo od výmeny čerpadla..

všetky plasty a somariny som pozrel všetko sa zdá byť ok aj výfuk..

prikladám ten zvuk nejak motoru nemože to byť že by bol problem so vstrekovačmi a nejak sa rozvybroval motor? ale zas na vstrekovače sa mi takyto zvuk nezda je to počutelne nejake rezonovanie drnčanie

je to niečo podobné aj tomuto akurat v aute sa to uplne inak prenáša ten zvuk ešte ..
https://www.youtube.com/watch?v=3mCiSmh1BCs
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných