Jeep Grand Cherokee 3.1 - vymena hydromenica

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

forent
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.10.2008 16:49
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 3.1 - vymena hydromenica

Príspevok od používateľa forent »

Zdravim borci.
Zacal mi tiect olej okolo / z hydromenica ked auto jazdilo. Ked stoji, pod autom ani kvapka ale pri jazde "jemná čára oleja". Automat radí v pohode ale bolo by dobre to asi pozriet. Moj mechanik sa nechal pocut, ze je to podla neho hydromenic ale autoamaty nerobi ...

Takze otazka znie, v BA a pripadne blizkom okoli (nechcem s tym jazdit, dam to radsej na odtahovku aj ked to jazdi) kto to vie nie len pozriet ale aj spravit ZA normalne peniaze a nie firma (mechanik) typu:
"Doneste to, kukneme to, za litrik, mozno dvojecku rozoberiem prevodovku a pol auta a spravime to ... ".

dakujem
forent
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.10.2008 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa forent »

niekde okolo menica to tecie. ja som do toho nekukal na dvihaku.

Bude to menic asi lebo auto na Dcku zacalo dost silno tlacit, auto sa tlaci dopredu jak besne alebo naopak ma tendenciu zdhochnut ked sa pusti brzda potom a prida sa ... cize jak zla spojka :) akurat ze nemam spojku :)

Zatial kazdy odbornik chcel vyfutrovat za dvojecku cenu prevodovku lebo to treba...

... ak treba tak treba ale chcem pocut nazor aj niekoho ineho :)
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ja som mal ten istý problém na Grand Cheroke keď olej doslova striekal z miesta kde sa prevodovka spája z motorom.Bolo nutné vymeniť gufero a klzné ložisko v ktorom je hydromenič,choď na stránku 4x4club slovakia,tam sa na jeep špecializuje Palo Cheroke,ja som tie n.d. kúpil u neho,poradí ti a majú aj servis pri ZA,takže skús to tam.Skús to poriadne pozrieť lebo kamarátovi to tiež tieklo ale ten mal šťastie lebo mal iba prasknutú hadičku cez ktorú ide prevod. olej do chladiča.
Naposledy upravil/-a pepo64 v 08.12.2015 17:44, upravené celkom 1 krát.
forent
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.10.2008 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa forent »

On je z Ba alebo to treba dakde tahat 300km po slovensku ?!

Presne odtial to tecie- tam kde sa spaja motor a prevodovka.
rudigo
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 09.11.2010 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudigo »

Palo je numero 1
forent
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.10.2008 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa forent »

Nechce sa mi tahat auto z Bratislavy do Ziliny ale ked sa inak neda tak budem musiet. Vazne sa v Ba nenajde niekto kto by dal doporucit ??? Ozaj, na toho paliho nema nikto cislo ???
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Veď choď na to fórum zaregistruj sa a určite sa dopracuješ k nejakej odpovedi,tuším že z BA ja tam Andrej len neviem či autá aj opravuje,číslo na Paliho už nemám ale určite nájdeš kontakt na www.jeepparts.sk alebo www.spinsro.sk
lubomt
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 15.03.2007 21:48
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomt »

forent - ale od pocitaca nikto nevidi, kde Ti to tecie. Mozno je to len gufero, mozno aj klzne lozisko, lenze v nom sa tocí hydromenič a ked je klzna plocha porusena, tak len vymenou loziska to neopravis na dlho, lebo zodrata plocha na menici Ti poskodi zase lozisko. Proste prevodovka musi ist dolu a pozriet to. Na aute uz nejazdi
pampuch1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.04.2008 12:24
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 3.1 - vymena hydromenica

Príspevok od používateľa pampuch1 »

Forent,tiecť môže gufero ale aj O krúžok na čerpadle auto treba odviezť Paľovi do Kotrčinej Lúčky,lebo ak dáš auto takému mechanikovi ako mal Pepo64 tak Ťa to bude stáť presne toľko čo mňa,auto som kúpil od neho
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 - vymena hydromenica

Príspevok od používateľa Acon »

forent napísal:.... Moj mechanik sa nechal pocut, ze je to podla neho hydromenic ale autoamaty nerobi ...
toto je hydromenič https://www.google.sk/search?q=hydromen ... jxYAOOA%3D kus železa zvarený dokopy bez akejkoľvek možnosti aby mohlo tiecť. Takže to bude naozaj gufero. Pre výmenu je naozaj lepšie prejsť 100-200km k ověřenému mechanikovi jako za každú cenu ušetriť na doprave, lebo tie ušetrené peniaze sa možu sakramentsky predražiť. Už fakt, že na SK nikto nemá stolicu na test aut. prevodoviek je dostatočný dovod na to, obrátiť sa na servis s referenciami. A keď už to budú mať dolu, vedia čo sa dá preventívne spraviť aby bol zasa na dlho pokoj
forent
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.10.2008 16:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa forent »

chlapy - dik moc. Je to asi gufero. Uz sa to vezie to Petrzky chalanom z Off road Centra - tam zevraj uz take auto videli :), hadam to spravia, resp. povedia co tomu je.

Len pre informaciu a mozno vynarajuce sa otazky PRECO S TYM NEJDES DO JEEPU na Tuhovsku - bol som par krat a to co oni s tym autom porobili (zalomene cidlo na olej, zvaranie trubky na prevodovke za 400 aj s olejom, zle dotiahnuta hlava po repase vstrekov) hladam uz radsej inde.

Dakujem za rady vsetkym.
pampuch1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.04.2008 12:24
Zdieľať na Facebook

Jeep Grand Cherokee 3.1 - vymena hydromenica

Príspevok od používateľa pampuch1 »

Veľa šťastia,ale nech Ti vymenia určite aj klzné púzdro a olej jedine Mopar ATF+4 alebo Petro Canada ATF+4 nie dexron ani nič podobné
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

forent napísal:..Len pre informaciu a mozno vynarajuce sa otazky PRECO S TYM NEJDES DO JEEPU na Tuhovsku ....
Ani nevysvetluj ;-)
A v Offroad centre to myslím zvládnu
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní