Skoda Fabia tdi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

spider
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.12.2015 09:12
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia tdi

Príspevok od používateľa spider »

Zdravím Vás.
Vlastním auto škoda fabia 1.9 TDI PD 74 KW. Auto som kúpil niekedy v auguste, všetko fičalo ako má, pokiaľ neprišlo trochu chladnejšie počasie. Všimol som si, že moje auto slabo topí a takisto sa mi tratila voda. vymenil som tesnenie pod hlavou, voda drží ako ma, len auto stále netopí ako má. Voda do radiátora ide horúca a takisto aj z neho. Rozobral som celú palubovku a radiátor je v poriadku:Topí ako má len hore cez prieduchy neide taký teplý vzduch ako dole pri riadátore. Neviem čo s tým už. Vďaka za Vaše rady a nápady :28b7:
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Aj si si to po sebe prečítal....Raz píšeš, že to je slabo potom zas že to je ako má byť ... Topí je inak český výraz ale zas aj auto takže to je asi OK
A možno že to je aj v poriadku hlavne ak píšeš že radiátor je horúci jak má byť aj keď teda človek vníma 50°C inak v lete a inak v zime, K tomu nezabúdaj že je to diesel a chladno a možno trocha nedovretá zmiešavacia klapka k tomu....A je jasné že pri radiátore bude teplejší jak hore po bokoch, nakoľko v studenom vychladnutom aute to musí tie vzduchovody vyhriať a tam sú vždy nejaké straty. Ak si to skúšal po pár km jazdy .Možno máš motor na 70, radiátor má potom už len 65 , ak ide cez neho vzduch , tam je zas nejaká strata takže ťažko len tak z brucha tvrdiť že je radiátor dobrý a teplý ako má byť, ak si priamo teplomerom nemeral.
spider
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 10.12.2015 09:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spider »

No v tom je ta najväčšia chyba, že auto aj keď už je zohriaté na prevádzkovu teplotu a aj po niekoľkých kilometroch ta teplota vzduchu je vždy rovnako slaba. A ten radiátor je tak horúcy že na ňom ani sekundu neudržím ruku. Takže teplota v radiátore nebude určite menšia. Najskôr to bude asi ta zmiešavacia klapka. Všimol som si totiž, že keď som točil kolieskom na palubovke tak ta klapka buď bola zavretá, keď bolo otočené na teplý vzduch alebo len otvorená,keď na studený. v medzipolohe sa ta klapka nepohybovala. Tak možno sa nezatvára tak ako ma... už fakt neviem...
tairon
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 06.03.2010 09:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tairon »

mozno zly ovladac nastavenia teploty zvykne to odchadzat.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď je radiátor horúci tak problém môže byť už len na ceste od neho do kabíny a tam veľa možností okrem klapky nie je...
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marekk13 a 49 neregistrovaných